1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hayvan beslemenin kanıtlanmış faydaları

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Hayvanların insanlar üzerindeki faydaları ve olumlu yönleri çok fazladır. Bu faydalar zararlarından kat kat fazladır. Hayvanları vahşi hayvanlar ve evcil hayvanlar diye ikiye ayırabiliriz. Vahşi hayvanlar bildiğiniz üzere doğada kendi ayaklarının üzerinde durarak beslenme ve hayatta kalma gibi zorunluluklarını yerine getirebilirler. Fakar evcil hayvanlar ise bu sorumluluklarını yerine getiremezler.

  Hayvanlar ile insanların dosluklarıyla ilgili aklınızda bir çok anı vardır yada bir çok video izlemişsinizdir. Hayvanların insanlar üzerindeki olumlu yönleri şöyle sıralanabilir ;

  evcil-hayvan-beslemenin-faydalari.jpg

  • Hayvan sahipleri, hayvan beslemeyenlere göre, depresyona daha az yakalanırlar.evcil hayvan beslemenin faydaları
  • Evcil hayvan besleyenlerin tansiyonu daha düzenli olur ve stresli durumlarda daha sakin kalabilirler.
  • Hayvanlarla oyun oynamak serotonin ve dopamin salgılatarak, rahatlamanızı ve sakinleşmenizi sağlar.
  • Evcil hayvan sahiplerinin zararlı kolesterol seviyeleri daha düşüktür, bu sayede kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalleri de düşer.
  • Evcil hayvan besleyen ve kalp krizi geçiren birinin iyileşme ihtimali daha yüksektir.
  • 65 yaşın üstündeki evcil hayvan sahipleri, hayvan beslemeyen yaşıtlarına oranla, daha az doktora gitme ihtiyacı yaşarlar.
  • Köpek besleyen insanlar daha çok egzersiz yaparlar ve bu sayede daha sağlıklı olurlar. Köpek beslemeyen, kedi ya da balık bile besleyen hayvan sahipleri bile beslemeyenlere göre daha sağlıklıdırlar.
  • Evcil hayvan beslemek, insanların en temel ihtiyaçları olan dokunma hissini yaşamalarını sağlar. Hapiste yatan suçluların bile hayvan beslemelerine izin veren hapishaneler vardır. Bu sayede, suçluların davranışlarında düzelme olduğu gözlemlenmiştir.
  • Hayvanların dostluğu yalnızlığı da ortadan kaldırır ve moral yükseltici özelliğe sahiptir.
   
  Ottoman bunu beğendi.
 2. Ottoman

  Ottoman Bölüm Yöneticisi

  Uygun hayvanları beslemek gerekiyor, fiziksel ve ruhsal şartları yerine getirecekseniz besleyin sonra hayvanlara eziyet etmiş olursunuz.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Papan cok isterdim ancak bakimi epey zor ve zahmetli. Zaman ve özveri istiyor gercekten hayvan beslemek kolay bir karar degil.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş