1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Havuz Temizliği Nasıl Gerçekleştirilmelidir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Yaz sezonu yaklaşırken oteller ve pansiyon tipi havuzlu yerler havuz temizliğine son derece önem göstermelidirler. Çünkü sağlık açısından kış boyu bakımı yapılmayan havuzların son derece dikkatli bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Havuz temizliği için özel şirket elemanlarının tutulması temizliğin en iyi gerçekleşmesini sağlayacak etmenler arasında yer almaktadır.

  Havuz temizliği yapılmadan önce kış sezonunda havuz dolu ise önce suyun boşaltılması gerekmektedir ( kışın havuzun dolu bırakılması temizliğin zor gerçekleşmesine sebep olacak etmenlerin en başında yer almaktadır ).

  Öncelikle fayanslarda oluşmuş kir, yosun, kireç ve atıkların temizliği ile başlanarak işe koyulmalıdır. Havuzun hiçbir yerinde kir ve kirecin kalmamasına özen gösterilmelidir. Fayans temizliği tamamlandıktan sonra fayanslara yosun önleyici ilaç sıkımı gerçekleştirilmelidir. Fayanslar temizlendikten sonra filtreler, oluklar ve süzgeçler temizlenmelidir. Temizlik yapılırken kimyasallardan yararlanılacağı için maske takmayı ihmal etmemek gerekir. Havuz zemini temizlenirken de mutlaka basınçlı su ya da buhar makinesinden yararlanılmalıdır. Denge tankı temizliği yapılırken hiçbir kimyasaldan yararlanılmamalıdır. Su basma hattındaki kirli su boşaltılarak bir miktar temiz su basımı işlemi gerçekleştirilmelidir.

  Tüm temizlik işlemi bittikten sonra havuz temiz su ile doldurulmalıdır. Havuz suyu doldurulurken havuza konulması önerilen miktarlarda ph düşürücü, klor, yosun giderici ve su topaklayıcı eklemesi mutlaka yapılmalıdır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Yaz mevsimi geliyor havuzu olanlar temizliğini bu konu ışığında güzelce yapabilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş