1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hatice Sultan Hamamda Ölecekmi?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında yıldız tarafından paylaşıldı.

 1. y

  yıldız Yeni Üye

  Bebeğini kaybeden Hatice Sultan, Hamam'da yıkanırken bileklerini keserek intihar etmek ister. Sizce diziye göre Hatice Sultan ölecekmi, yada Hatice Sultanı kim kurtaracak ne olacak?
   
 2. f

  fireangle Yeni Üye

  Tamam intihar edecek olabilir ancak tabikide ölmeyecektir. Şu an kendisi bizzat hamamda ve çıkın hadi ne duruyorsunuz diyor. Ama Sultanım Validemizin emri sizi yalnız bırakamıyız diyor. Çıkın diyor canlı canlı :)
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

 4. p

  pozell Yeni Üye

  Hatice Sultan (d. 1496- ö.1538), I. Selim ve Ayşe Hafsa Sultan'ın kızı, Osmanlı sadrazamı Makbul Pargalı İbrahim Paşa'nın eşidir.

  Ailesinin isteği ile İskender Paşa ile evlenen Hatice Sultan, bir süre sonra İskender Paşa'nın ölümü ile genç yaşta dul kalmıştır. Uzunca bir süre evlenmeyen Hatice Sultan ile, daha sonra sadrazam Pargalı İbrahim Paşa evlenmiştir. Sadrazam Pargalı İbrahim Paşa'dan 1 erkek ve 2 kız çocuğu olmuştur. İsimleri Mehmet Şah, Hanım Sultan ve Fülane Sultan'dır.

  Boğdurularak öldürülen sadrazam Pargalı İbrahim Paşa'dan sonra hiç evlenmemiştir. 1538'de vefat etmiştir.
   
 5. u

  uzmandr Yeni Üye

  Bence de ölmeyecek hatice sultan kurtaracak. dizi belli kısımlarda kurgusal gidiyor ama böyle gerçekleri gözardı edeceklerini sanmıyorum.
   
 6. E

  Esram Yeni Üye

  Hatice Sultan tabiki ölmeyecek ama bebeğinin onun yüzünden ölmesi yıllarca ona azap çektirecek
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş