1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hastamıyım ?

Konu, 'Genel Sağlık Bilgileri' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

 1. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  İngiliz Tıp Uzmanı Egan’ın kitabında bu belirtiler “vücudun alarm sinyalleri”
  SAĞLIK konularında araştırmaları ve kitaplarıyla tanınan İngiliz Tıp Uzmanı Jacqueline Nardi Egan, insan vücudunun verdiği tepkilere göre pratik bir teşhis kitabı yayınladı. İşte vücutta görülen sorunlar, sebepleri ve pratik  Çözümler:


  Aşırı derecede ince saçlar: Protein ve demir eksikliğiniz var.
  Saçlarda beyazlama: Alyuvarlarınızda azalma var. B12 vitamini takviyesi yapın.
  [​IMG]
  Aşırı derecede saç dökülmesi: Stres, fiziksel travma ve ameliyat sonrasında normaldir. Bakteriyel enfeksiyon geçirirken de saçlar çok dökülebilir. Yaşlılıktan da kaynaklanır ama çok fazla mayonez veya çiğ yumurta tüketiyor olabilirsiniz.


  Kuru saçlar: Tiroid bezlerinizin iyi çalışmadığı anlamına gelir.


  Gözlerin altında çöküntü : Uykusuzluktan kaynaklanır. Ama egzama ve alerjide de gözlerin altı kararır.
  [​IMG]

  Göz çevresinde sarılık ve derinin büyümesi: Kötü kolesterolün veya yüksek kolesterolün habercisidir. Ayrıca kalp hastalıklarının da erken habercisidir.


  Göz kanlanması: Ya çok ağlıyorsunuz ya da gereğinden fazla kan sulandırıcı hap kullanıyorsunuz.  Göz seğirmesi: Stresten veya çok fazla kafein tüketiminden olabilir. Ya da bilgisayar karşısında çok fazla zaman geçiriyorsunuz.


  Kulak kızarması: Migren habercisidir.  Kulağın aşırı derecede kirlenmesi: Aşırı derecede yağsız gıdalar tüketiyorsunuz.  Kulak kaşıntısı: Egzama habercisidir. Yada iç kulakta enfeksiyon oluştuğunun göstergesidir.  Koku alma duyusunun kaybedilmesi: Yaşlılıkta normaldir. Ama Çinko eksikliğini gösterir. Ayrıca genç yaşta görülmesi beyin tümörü habercisi olabilir.


  Kuru ağız: Çok tuzlu yiyorsunuz veya çok fazla alkol tükettiniz. Bununla birlikte çok fazla tuvalete çıkıyorsanız veya sürekli bir açlık hissediyorsanız diyabet hastası olabilirsiniz..  Ağız tadının yitirilmesi: Yaşlanmada normaldir… Yada A ve B3 vitamini eksilmeniz veya dişlerinizde bir problem var.
  [​IMG]

  Ağızda sürekli ıslaklık: Hamile olabilirsiniz.  Çenenin ses çıkarması: Esnemeyle birlikte yaşanması normaldir. Ancak her zaman oluyorsa kulak içinde iltihap olduğunu gösterir


  Çenenin zor açılması, yeme zorluğu: Cilt kanseri veya ağız kanseri habercisi olabilir.  Sürekli esneme hali: Yorgunluktan ve can sıkıntısından kaynaklanır. Fazla anti depresan kullanıyor olabilirsiniz… Ayrıca doku sertleşmesi habercisi olabilir.

  Vücudun uyuşması ve titremesi: Sara ve migren habercisidir. Uzuvların uyuşması ise doku sertleşmesi habercisidir.


  Midenin guruldaması: Sindirim sistemininizin iyi çalıştığını gösterir. Ama gastrit ve bağırsak gibi hastalıkların da habercisi olabilir.


  Aşırı geğirme: Süte karşı alerjiniz olabilir. Mide ve Kolon kanseri habercisi de olabilir.


  Kulak kızarması göz seğirmesi nelerin habercisi

  [​IMG]

  Goz seyirmesi goz kapaginin kendi kendine titresmesi durumudur ve bu durum. miyopi kelimesi latince “kapalı göz” kelimesinden gelir çünkü miyop kişiler. 28 may 2009. turkforum.net:bilgi paylaşıldıkça güzeldir. konular hakkinda bilgi yorum tavsiye degerlendirme,haberler forumu,siyaset forumu,spor forumu. goz seyirmesi dünya'nın en çok izlenen videoları izlesene.com'da, üstelik bedava!. goz seyirmesi hakkında lafmacun.org yazarlarının yorumları. sol göz seyirirse iyiye,sağsa kötüye işarettir..genler aracılığıyla gelir..ha bir de sağ .


  Göz seyirmesi konusunda bazı bilgiler goz seyirmesi goz kapaginin kendi kendine titresmesi durumudur ve bu durum "goz kirpma" dan farklidir. goz seyirmesi goz kapaginin kendi kendine titresmesi durumudur ve bu durum. göz seyirmesi, göz çevresinde bulunan kasların titremesinden ileri gelir,. 26 gönderi 15 yazar son gönderi: 12 ağufull versiyona bak : sol göz seyirmesi ne anlama geliyor. benim dedelerim ise tam tersi sağ goz sağlık sol göz varlık'tır der iyiye. 1 gönderi son gönderi: 4 Şubgöz seyirmesi konusunda bazı bilgiler. isimli yazı mumsema göz seyirmesi konusunda bazı bilgiler. forum alev göz seyirmesi konusunda bazı. 4 gönderi 2 yazar son gönderi: 8 ağugoz seyirmesi goz kapaginin kendi kendine titresmesi durumudur ve bu durum "goz kirpma" dan farklidir. goz seyirmesinin en onemli 3 nedeni:. Com göz seyirmesi konusunda bazı bilgiler goz seyirmesi goz kapaginin kendi. goz seyirmesi goz kapaginin kendi kendine titresmesi durumudur ve bu durum .
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  saçlarım beyazlıyor benim demekki b12 eksikliğim var ama Hastayım diyemiyorum :)
   
 3. a

  ayla Yeni Üye

  Dudaklarım seyiyor benimde bazende sağ gözümde seyirme oluyor. Saçlarım iyi çok şükür : ))
   
 4. m

  madamalev Yeni Üye

  Saçlarım çok gür allkahtan :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş