1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hastalıkların habercisi tırnaklar

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Tırnaklarınızdaki renk ve görünüm değişikliklerinin hastalık habercisi olduğunu biliyor muydunuz? İşte sizlere tırnaklarla ilgili gerçek bilgiler:

  Soluk tırnaklar: Yaşla doğru orantılı olarak tırnaklarda soluklaşma görülür. Ama yaşınız genç ise tırnaklarınız bir iki hafta içinde soluk görünüm kazandıysa o zaman karaciğer, kalp ve anemi hastalıklarına yakalanma olasılığınız kaçınılmazdır.
  tirnaklarin-hastaliklarin-habercisi-olabilir-h1429985391.jpg
  Sarı tırnaklar: Oje kullanımını sürekli gerçekleştiriyorsanız sarı tırnaklarınızın olması muhtemeldir. Ama sarı tırnaklar mantar hastalıklarının da başlangıcı kabul edilebilir.

  Kırılan ve çatlayan tırnaklar: Çatlayan, soyulan ya da kırılan tırnağınız varsa tiroid rahatsızlığınız var demektir. Doktora gittiğinizde basit bir test ile bu durumu keşfedebilirsiniz.

  Kırmızı tırnak etleri: Kırmızı ve şişmiş tırnak etleriniz son günlerde daha sık gözünüze çarpmaya başladıysa bu durum bazı hastalıkların habercisi olabilir. Ama bu durum sık oje kullananlarda aseton kullanımına bağlı olarak da oluşabilmektedir.

  Mavimsi renklenmeler: Tırnaklarınızda mavimsi renklilik durumları varsa vücudunuz yeterli oksijen almıyor demektir. Akciğer hastalıları, diyabet hastalıklarına yakalanmış olma ihtimaliniz vardır. Elleriniz sık sık üşüyorsa diyabet hastalığına yakalanma ihtimaliniz vardır. Bu nedenle el sıcaklığınız da daima dikkat etmeniz gereken durumlar arasındadır.
  tirnaklarinizdaki_bozulmalar_ve_lekeler_hastaliklarin_habercisi_h8034.jpg
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Tırnak bakımı ve tırnakların fiziki durumu gerçekten hastalıklar hakkında fikir vermektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş