1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Harun Tekin Biyografi-Harun Tekin Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Harun Tekin28 Haziran 1977'de Ankara'da doğdu. Mor ve Ötesi müzik grubunu vokalisti ve gitaristidir.



  1988 yılında Alman Lisesi'ne girdi Harun'un hayatında çok önemli iki başlangıç noktasıdır.



  Üniversite'de başarılı bir öğrenci olmasını genel olarak felsefeden ve özel olarak da okulundan aslında çok hoşlanmasına bağlar. Yıllar geçtikçe müzik ön plana çıksa da derslerin kendilerinden çok konularıyla ilgilenmek ve akademik okumalardan sıkılmamak üniversite yıllarında zoru kolay yapmıştır.



  1999'da çıkan "Bırak Zaman Aksın" albümü Harun için her yanıyla çok öğretici bir deneyimdi. Aynı yıl yaşanan büyük deprem felaketi ise bu dönemde hayranlık ve sevgi duyduğu Açık Radyo'da iki yayın dönemi boyunca programcı olarak yer almak ona çok şey kattı.



  2001 yılı fiziksel olarak en çok zorlandığı yıl oldu: "Gül Kendine" albümü hayatının her alanını amansızca kapladı bir yandan da grubun tarihindeki en yoğun dönemlerden birine tanık oldu. Eylül ayında Boğaziçi'nden mezun oldu.



  Ekoloji zihin felsefesi ve futbolla yoğun biçimde ilgileniyor.

  Gerçeklerin giderek bulanıklaştırıldığı bir dünyada varolmanın insanları yıldırmaması gerektiğini düşünüyor her şeye rağmen bilincin gücüne inanıyor.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  tumblr sayfasında yaptığı açıklama ile mor ve ötesi'nin dağılmasının sözkonusu olmadığını ve albüm çalışmalarının devam ettiğini söyleyen mvö vokalisti
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş