1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hangi Ten Renginde Hangi Ton Makyaj Yapmalıyız?

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Makyajınızı yaparken nelere dikkat edersiniz? Gideceğimiz yer, gündüz ya da gece makyajı yapıp yapmayacağımız, giydiğimiz kıyafet gibi her türlü ayrıntı makyaj yaparken etkili olan faktörler arasında yer almaktadır. Özellikle renk seçiminde etkili olan bir diğer unsur da saç renginizdir. Saç renginizle uyumlu bir makyaj yüzünüzü çok daha güzel gösterecektir.

  *Siyah saçlılar için makyajda özellikle gözlerde siyah göz kalemi kullanmaları önerilmektedir.
  Siyah saç ve esmer tende gözleri ön planda tutacak şekilde makyaj yapmaya özen gösterilmelidir. Siyah bir kalem veya eyeliner ile derin bakışlar elde edebilirsiniz. Açık renkli bir allık ve ruj da esmerlerin güzelliklerini ortaya çıkaracaktır.

  *Sarı saçlılara ise daha çok gri ve pembe renkler yakışmaktadır.
  Saçları sarı ve teni beyaz olanlar makyaj yaparken genel olarak pastel tonları tercih etmelidirler. Bu ton saç ve ten renginde en çok gri ve pembe renklerle bütünlük sağlanabilmektedir. Dudaklarda pembe renk bir ruj ile gözlerde gri renk bir far kullanılması ten rengini canlı göstermenizi sağlayacaktır.

  *Kahverengi saçlı kişiler ise daha çok parlak renkleri tercih etmelidirler.
  Kahverengi saçlı ve koyu tenli olanlar genel olarak makyaj yaparken, parlak tonlardan yana tercihte bulunmalıdırlar. Dudaklarda pembe renkli parlatıcılar iyi bir tercih olacaktır. Yüzde ise pırıltılı pudralar vazgeçilmeziniz olmalıdır.

  *Kızılların vazgeçilmezi ise pembe allıktır.
  Kızıl bir saça ve esmer bir tene sahip olanlarda makyajda pembe allık çok güzel durmaktadır. Göz makyajında ise daha çok koyu renkler tercih edilmelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş