1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hangi Meyve Hangi Organa Benzer

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında Şuşu tarafından paylaşıldı.

 1. Şuşu

  Şuşu Yeni Üye

  Hangi sebze Hangi Organa Benziyor resimli

  Hangi Meyveler Hangi Organa Benziyor?

  -Patlıcan, avokado ve armut ortadan ikiye kesildiğinde, anne rahmine benzer şekil gösterir. Bu gıdaların dengeli tüketilmesi, hormonal dengenin sağlanmasına ve rahim kanserinin önlenmesine yardımcı olur.

  -Fasulye böbrek görünümündedir ve böbrek fonksiyonlarını iyileştirir.

  -Nar çekirdekleri, kan hücrelerine benzerlik gösterir. Nar, kalp sağlığı için önemli bir antioksidandır.

  -Ceviz şekil olarak beynin loblarına benzer bir özellik gösterir. Ceviz yüksek oranda Omega-3 yağları ile birçok vitamin ve mineral içerir. Bunlar, beynin fonksiyonlarının yerine getirilmesinde yardımcı olurlar.

  - Ortadan kesilmiş domates dört kompartımanlı görülür. Kalp de kırmızı ve 4 bölümden oluşur. Domates, kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı rol oynayan lycopene içerir.

  - Limon ve greyfurttaki limonoid, meme kanserinin yayılmasını engeller.

  -Havuç dilimi insan gözüne benzer. Bilimsel araştırmalar havucun gözlerin kan akışını ve işlevini iyileştirdiğini göstermiştir.-İncir tohum doludur ve ağaçta ikili olarak asılarak büyük. İncir sperm sayısını ve hareketliliğini artırır, erkek kısırlığını önler.

  -Sap kereviz kemiklere benzer ve kemikler için faydalıdır.

  - Zencefil şekil olarak benzediği mideye ve sindirim sorunlarına iyi gelir.

  -Dilimlenmiş kivi göz bebeğine benzerlik gösterir. Kivi, antioksidanlar (E ve C vitamini) ve carotenoidlerce (beta caroten, lutein) zengindir. Lutein, yaşlılığa bağlı ortaya çıkan görme bozukluklarının önlenmesinde önemli yer tutar.  alıntı
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bununla ilgili Sabah gazetesi internet sitesinde çok güzel bir haber yapmıştı, gerçekten bir çok meyve organlarımıza benziyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş