1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hangi makyaj aksesuarı ne işe yarar ?

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Makyaj bayanların vazgeçilmezidir. Makyajda kullanılan her malzemenin farklı bir uygulama şekli ve görevi vardır. Peki en önemli makyaj malzemelerinin nasıl kullanıldığını biliyormusunuz ?

  Makyaj SÜngeri : Makyaj süngeri fondoten ve pudra gibi makyaj malzemelerini uygulamamıza yardımcı olan süngerdir. Makyaj süngeri seçiminde yumuşak olan süngerlerin tercih edilmesinde fayda vardır. Makyaj malzemesini doğal bir şekilde yaymak için makyaj süngeri kullanılmalıdır.

  Makyaj Fırçası : Makyaj fırçası sayesinde kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz. Makyaj fırçasının bir çok çeşidi vardır. Pudra Fırçası, Allık Fırçası , Konik Fırça, Dudak Fırçası, Göz Farı Fırçası, Göz Konturu Fırçası, Eyeliner Fırçası, Kapatıcı Fırçası, Kaş Fırçası

  [​IMG]

  Cımbız : Cımbız makyaj için olmasa makyajın güzel görünmesine yardımcı olacak bir eleman. Genelde tüylerinizden kullanmak için kullanılır. Bu sayede makyajınızı gölgeleyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

  Kirpik Tarağı : Kirpik tarağı sayesinde birbirine yapışan kirpiklerinizin birbirinden ayrılmasını ve ayrı kalmasını sağlarsınız. Bitmiş rimel fırçasını kirpik tarağı olarak kullanabilirsiniz : )

  Kirpik Kıvırıcı : Kirpiklerinizin daha uzun görünmesini sağlayan bir elemandır. Kirpik kıvırıcı sayesinde kirpikleriniz birbirinden kopmaz.

  Kalemtıraş : Kalemlerinizin uçlarının daima sivri olamsı gereklidir. BU yüzden her makyaj çantasında bir adet kalemtıraş bulundurulmalı.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş