1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hangi Araçlar Kış Lastiği Takmak Zorunda?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Netice tarafından paylaşıldı.

 1. Netice

  Netice Yeni Üye

  Öncelikle kış lastiği yani kar lastiği kullanımının aracınız ve sizin için çok önemli olduğunu belirtmek isterim. Hangi tip araçlarda kış lastiği takmak gerekiyor?

  Türkiye'de kayıt altına alınmış olsun yada olmasın şehirler arası karayolların da seyahat den; kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs, kamyonet ve ‘A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin her yılın 1 Aralık günü ile takip eden yılın 1 Nisan tarihlerindeki zaman diliminin de( 4 ay bu süre ) kış lastiği kullanılması zorunlu hale gelmiştir.
  Kar Lastiği.jpg
  Şehir içinde taşımacılık yapan araçların kış lastiği takması ile ilgili olarak ortalama yerel sıcaklıklar dikkate alınır ve il Valiliklerince şartlar belirlenir ve buna göre uygulanır.

  Kış lastiği takmamanın cezası ne kadar?

  Yukarıda çerçevesi çizilen araçların kar lastiği takmaması 519 TL ceza yemelerine neden olur ve araç kış lastiği takana kadar trafikten men edilir.
   
 2. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Kar lastiği takmanızı öneriyorum, özellikle yüksek kesimlerde ikamet ediyorsanız kesinlikle aracınızın çekiş durumuna göre ön arka kar lastiği değiştirmeli.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bu olaya ulkemizde neredeyse hic kimse dikkat etmiyor gibi, her sene haberlerde bir saga bir sola giden arabalar göruyorum, insallah insanlar duzelir ve bu konuya önem verirler.
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Bugünden sonra kar lastiği takmayanlar dikkat etsin, ticari olmayanlar canları için taksınlar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş