1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamsi fiyatları ne zaman düşecek?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında hamaratlı eller tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hamaratlı eller Yeni Üye

  Hamsi Fiyatları neden düşmüyor, bildiğiniz gibi hamsi fiyatları bu aylarda el yakıyor, nedeni ise denizlerin bir türlü soğmamasından kaynaklanıyor.

  Kış aylarında balık denince ilk aklımıza gelen balık türü hamsidir hem kolay temizlenmesi hemde besin değerini düşünürsek hafta bir hamsi tüketmek oldukça yararlı fakat fiyatları nedense bu yıl hiç düşmedi neden Hamsi fiyatları bu kadar yüksek ne zaman düşecek fiyatlar düşsede doya doya yese insanlar..

  Hamsi Doğu Karadeniz'de sürü oluşturup, yeterince av vermeyince 5 ile 7 lira arasında değişen fiyatlardan satılıyor.Balıkçılar, deniz suyu sıcaklığının 8 derecenin altına düşerek bol miktarda hamsi avlayacağı, vatandaş ise ucuz hamsi yiyeceği günleri bekliyor. Uzmanlar ise Karadeniz'de son yıllarda artan ısınmaya bağlı olarak hamsinin popülasyonunda da azalış olduğunu belirtiyor.

  Hamsi deniz suyunun soğuması ile sürü oluşturan bir balık türü. Bundan dolayı canlının ihtiyacı olan optimum su sıcaklığı olmadığı zaman balık sürü oluşturamadığından av vermeyecektir.Yapılan gözlemlerde Karadeniz'de değişimin yaşandığını ifade ediliyor.
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  zaten düşük hamsi fiyatları daha ne kadar düşsün
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş