1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamileyim oruç tutabilir miyim?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Cenabı Allah her kadına Annelik nimetini tattırsın, sizde bu nimete erenlerden biriyseniz ve bu Ramazan ayına gebe olarak girecekseniz her Anne adayı gibi fıtraten gelen çocuğunuzu koruma duygusu ile oruç tutmalımıyım yoksa oruç tutarsam çocuğum zarar görür mü gibi endişeler taşırsınız.

  Hamile olan kadınlara da Ramazan orucu farz'dır.Fakat sağlık açısından her hangi bir rahatsızlığı varsa Ramazan ayında orucu tutmayıp daha sonra iyileştiklerinde kaza etmeleri gerekir. Bunun da her hangi bir sakıncası yoktur.
  Gebelik ve Oruç.jpg
  Gebelik süreci kişinin yapısına göre değişir.Bazı kadınlar çok rahatlıkla oruç tutabildikleri gibi bazıları da bu dönemde zorlanabilirler. Şayet herhangi bir sıkıntınız yoksa oruca niyet ediniz herhangi bir durumda orucunuzu bozmanız size kefaret gerektirmez.

  Günümüz şartlarında Oruç saatlerinin 14-15 saati bulduğunu düşünürsek bu kadar uzun süre aç susuz kalmak bebeğe zarar verecekse doktorunuzun onayı olmadan oruç tutmayınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş