1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamilelikte Uykusuzluk

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Hamilelik dönemini zor geçiren bayanlarla mutlaka karşılaşmışınızdır. Bu dönemde özellikle son aylarda uykusuzluk sorunu ile karşılaştığınız zamanlar olur. Bu durumlar idrara sık çıkma, bacak krampları, mide yanması gibi sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Bu dönemde bu sorunlarla başa çıkabilmek için mutlaka bir uzmandan yardım istemeniz önerilmektedir.

  Uykusuzluğunuza neden olan mide yanması probleminizle başa çıkmak için gece yatmadan en az 2 saat önce bir şey yememeniz önerilmektedir. Ayrıca akşam yemeğini kahvaltı şeklinde yiyerek de mide yanması sorununuzun önüne geçebilirsiniz. Başınızın altına çift yastık koyarak da mide yanması sorununuzun önüne geçebilirsiniz.

  Sık idrara çıkma sorununuz varsa geceleri yatma saatinden önce sıvı alımınızı azaltmanız önerilmektedir. Ayrıca kafein etkisi gösteren içecekleri akşam geç saatlerde tüketmeyin ki uykudan uyanmak zorunda kalmayın.

  Bacak kasılmalarınızın önüne geçmek içinde kalsiyum ve magnezyum bakımından zengin besin tüketimlerinde bulunmalısınız. Bacak kramplarınız için ayrıca bazı egzerszilerden de yararlanabilirsiniz.

  Hamilelik döneminizde yattığınız yatak da çok önemlidir. Ne sizi rahatsız edecek kadar sert bir yatak tercih edin ne de sırtınızı ağrıtacak kadar yumuşak bir yatak seçiminde bulunun.

  Günlük hayatınızda sizi üzen ya da sıkıntıya sokan sorunlarınızı çözerek yatağa yatın aksi taktirde gece uyurken birtakım nefes alma güçlükleri ile karşı karşıya kalarak uyku düzeninizin bozulmasına sebep olabilirsiniz. Kısacası gece yatmadan önce oldukça olumlu duygularla yatağa girmeniz önerilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş