1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamilelikte Karşılaşılan Sorunlarla Nasıl Baş Edilir?

Konu, 'Gebelik' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Hamilelik boyunca bazı rahatsızlıklar yaşamak normaldir. Bu rahatsızlıklar hamile bayanları olumsuz etkileyebilir. Bazı ağır vakalarla karşılaşma durumunda hekim kontrolünden geçmekte fayda görülmektedir. Bazı durumlarda alacağınız önlemler karşılaştığınız sorunların üstesinden gelmede sizlerin alacağınız önlemlerin faydası görülmektedir.

  *Hamileliğin ilk başlarında karşılaşılan baş ağrısı problemi ile birey kendini oyalayarak başa çıkabilmektedir. Ilık bir banyo ile rahatlatıcı etki sağlayabilirsiniz. Alın ve omuz bölgesine yapacağınız masajlarla bu ağrılarla kolay bir şekilde baş edebilirsiniz. Sürekli ve sık sık karşılaşılan ağrı durumlarında hekim kontrolünden geçmekte fayda görülmektedir.

  *Hamilelikte çabuk yorulan vücut için dinlenme ortamı yaratmak ve yeteri kadar uyumakta da fayda görülmektedir. Zamanında ve öğün atlamadan yemek tüketimlerinde bulunulmalıdır.

  *Hamilelikte karşılaşılan soğuk algınlığı problem durumunda ise bol bol dinlenmek; yeterli su tüketiminde bulunmak; limon ve bal karışımı içmek de fayda görülmektedir.

  *Mide bulantısı ve kusma durumları ile baş etmek içinde kendi alacağınız birtakım önlemlerle fayda sağlayabilirsiniz. Öğün atlamamak, mideyi boş bırakmamak, öğün sayılarını arttırmak ve dengeli beslenmek de fayda görülmektedir.

  *Bol bol egzersiz yapmalı, oturma şeklinize dikkat etmeli, karın kaslarınızı kuvvetlendirecek egzersiz tercihlerinde bulunmalısınız.

  *Stres azaltıcı egzersizler yapmalı, gün içerisinde düzenli yürüyüş yapmalı, ılık duş almalı, ılık bir banyo yapmalısınız.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Gebelik evresinde mutlu huzurlu olmak sağlıklı olmanın ön koşulları olduğuna göre o halde ne yapıyoruz? mutlu oluyoruz, mutlu ediyoruz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş