1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamilelikte Hastalık Belirtileri Nelerdir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Hamilelik döneminizde birtakım hastalık belirtileri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda doktorunuza belirtilerden bahsederek gerekli tetkikleri yaptırmalısınız.


  Çok fazla susama: Eğer sık idrara çıkıyorsanız ve idrarınız koyu renkli ise ve susama belirtileriniz var ise şekerinizin yükselme durumu söz konusu olabilir. Bu durum ile baş ederken test yaptırmayı ihmal etmeyin.


  Bulanık görme: Hamileliğin ikinci yarısını geçtikten sonra bulanık görme, çift görme ya da yanıp sönen noktalar görme problemi yaşıyorsanız preeklamsi sebebi ile oluşma ihtimalini düşünerek doktorunuz ile irtibat kurmalısınız.


  Yüksek ateş: Ateş yükselmesi varsa ve 37,5 dereceye kadar yükselme ile karşılaştıysanız vücudunuzun enfeksiyon kapma ihtimali bulunabilmektedir. Bu durumda doktora başvuruda bulunmayı ihmal etmeyin.


  Karın ağrısı: Midenizde kusma haricinde fazla ağrınız varsa hazımsızlık, reflü ya da besin zehirlenmesi ihtimallerine karşı kontrol olmanız gerekmektedir.


  Bebek hareketleri: 21 haftayı tamamladıktan sonra bebek hareketlerinde duraksama ya da aşırı hareketlilik durumu söz konusu ise mutlaka doktora başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş