1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamilelikte Görülen 10 Garip Belirti

Konu, 'Gebelik' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Anne adaylarının gebelik süresinde gördüğü 10 garip belirtiyi şu maddeler içinde ele alabiliriz.
  [​IMG]
  Vajinadan gelen akıntı: Hormonlarda ve vajinal kan akışındaki artış (hamilelikten dolayı) sayesinde iç çamaşırınızı gelen akıntılar yüzünden sık değiştirmeniz gerekebilir.

  İdrar kaçırma problemi: Hamilelikten dolayı çok fazla sıvı tüketimi ve sıvı alma ile birlikte idrar kesesine baskı gerçekleşebilir. Böylelikle hamilelik dönemlerinde idrar kaçırma problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Gaz çıkarma problemi: Hamilelik döneminde kandaki progesteron ağır işlev göstermeye başlar. Bu nedenden dolayı karnınızda hamilelik öncesi döneme göre şişlik, ağrı ya da gaz birikmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Burun tıkanıklığı: Artan hormon artışı ve kan dolaşımı hamilelik döneminde burun tıkanıklığına sebep olmaktadır. Bununla baş etmek için burun damlaları kullanabilir ve sıvı gıdalar tüketebilirsiniz.

  Horlama başlangıcı: Burun tıkanık olunca doğal olarak ağızdan nefes almak zorunda kalırsınız. Bu nedenden dolayı uyurken horlama problemi ile karşı karşıya kalırsınız.

  Terleme sorunu: Metabolizmanın fazla çalışması sonucu vücut ısınır ve terleme görülür. Ayrıca bu dönemde kan dolaşımının da hızlı olması bu sorunun oluşumuna sebep olmaktadır.

  Diş eti kanaması ve salya artışı: Hamilelikte diş eti kanaması sık rastlanan bir durumdur. Aynı zamanda fazla salya üretimi de hamilelikte bazı bayanların karşılaştığı bir durum olarak bilinmektedir.

  Cilt rengi değişiklikleri: Vücutta fazla melanin üretimi ile birçok bölgede koyu renkte leke oluşumları görülmektedir. Göbekte, kollarda, göğüste, boyunda çizgi oluşumları leke oluşan bölgeleri işaret etmektedir.

  Meme ucu büyümesi: Vücuttaki fazla pigmentasyonla meme uçlarında belirginleşme ve büyüme görülmektedir.

  Ayaklarda iz oluşumu: Damarlarda rahimin yaptığı basınç ile kan birikmesi görülür. Bacak bacak üstüne atmamak ve uzun süre ayakta durmamak gerekmektedir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş