1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamilelikte 34. Hafta Hakkında Bilgi

Konu, 'Gebelik' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Hamile bayanlar çalışıyorsanız 34. hafta itibari ile yasal olarak izine ayrılabilirsiniz. Artan kilo, çabuk yorulma, halsizlik, büyüyen rahim ve günlük hareketlerdeki kısıtlamalar, sindirim problemleri, uyuma güçlüğü gibi problemlerle karşı karşıya kalmanız mümkündür. Braxton Hicks kasılmaları doğuma hazırlayıcı kasılmalar olarak sıklaşmaya başlayabilir. Hem fizyolojik hem de psikolojik olarak doğuma hazırlanmanız gerekir. Eşlerin anne adaylarına destek olmaları anneyi dolayısı ile bebeği rahatlatacaktır.

  Bebeğin akciğer hareketlerini ultrasonografide izlemek mümkündür. Bebeğin surfaktan yapımı artmıştır. Erken doğan bebeklere bu madde dışarıdan verilmektedir. Normal haftasında doğan bebeklerde bu solunum sorunu ile karşılaşma olasılığı bulunmamaktadır. Bu haftalarda bebeğin böbrek üstü bezlerinden salgılanan hormonlar süt üretimi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Bebek bu haftada bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve hastalıklara karşı kendini korur hale gelmiştir.
   
 2. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Evet yavaş yavaş sona geliniyor hazırlıklar hızlanıyor. Şurada ne kaldı ki? :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş