1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamilelik Öncesinde Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Hamile kalmak her bayanın hayalini kurduğu yaşamsal döngüler içerisinde yer almaktadır; fakat hamile kalmadan önce sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek amacı ile dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

  Hamile kalmadan önce dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  *Alkol ve sigarayı hamilelik öncesinde mutlaka bırakmanız gerekmektedir. Bu konuda bayanların yanı sıra erkek bireylerde mutlaka sigarayı bırakmalıdırlar.

  *Zayıf iseniz hamile kalmadan önce biraz kilo almanız gerekebilir. Ya da kilolu iseniz hamile kalmadan önce kilo vermeniz gerekebilir. Bu noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  *Sürekli kullandığınız ilaçlarınız varsa bu durumu mutlaka doktorunuzla konuşarak bu ilaçların hamilelik sürecinde bebeğinize zarar verip vermeyeceği konusunda bilgi edinmelisiniz.

  *Dişlerinizi mutlaka kontrol ettirmelisiniz. İltihaplı, çürük ya da dolgu gerektiren durumlar varsa mutlaka diş muayeninizi tamamlamalısınız.

  *Genetik rahatsızlıklarınız olup olmadığı ile ilgili olarak mutlaka test yaptırmanız gerekmektedir.

  *Folik asit üretiminizi arttırıcı beslenme programı düzenlemeniz gerekmektedir.

  *Kafesin tüketiminizi azaltmalı ve saç bakımınıza özen göstermelisiniz. Çünkü boya gibi kimyasal madde kullanımınızı hamilelik sürecinde yaptıramayacağınız doktorunuz tarafından size uyarı olarak söylenecektir.

  Tüm bu önlemleri aldıktan sonra hamile kalmaya hazır mısınız?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş