1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamilelik Lekeleri Tedavisi

Konu, 'Gebelik' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Hamilelik Lekeleri nasıl Tedavi Edilir ? ,
  Hamilelik lekelerine Bitkisel Tedavi Yöntemi ,
  Gebelik Lekelerine Bitkisel Çözüm Önerileri ,

  Hamilelik lekeleri genellikle yüzde, alın bölgesinde daha sık ve belirgin bir şekilde görülmektedir. Ayrıca göbek üzerinde lekeler sıklıkla artmaktadır.Güneş ışınları hamilelik lekelerinin oluşumunu hızlandıran son derce olumsuz bir faktördür. Bu dönemde birden fazla cilt ürünü kullanmamaya, cilt temizliğine ve güneş ışınlarından korunmaya özen gösterilmelidir.

  Hamileliğin özellikle üçüncü ve altıncı ayları arasında, alınlarında ve yüzlerinde lekelenmelerin oluştuğu bilinmektedir. Peki tedavisi için ne yapmalıyız?

  Hekimler bu hamilelik maskesini, chloasma (kloasma) olarak adlandırırlar.

  Hamilelerin hormonal dengelerindeki farklılaşmalar sebebi ile oluşan bu lekeler, doğum ve emzirme süresince de kalır, buna karşılık regl sürecinin tekrar başlaması ile yok olma eğilimi gösterir.

  Bu dönem içinde, C vitamini ağırlıklı beslenmek, güneş ışınlarından korunmak ve cilt temizliğini doğal yöntemlerden yararlanarak yapmak gerekir.  Lekelerin oluştuğu bölgeyi

  Sabah akşam, Hatmi Suyu ile veya bu Bitkinin yapraklarını ve çiçeğini bir fincana üç tutam koyup demleyerek elde ettiğiniz Su yıkayın.

  Akhuş Ağacı özsuyuna batırılmış pamuk veya benzeri şeyler ile kompres yapın.

  Geceleri ezilmiş çilek ile lekeli bölgelere kompresler de yararlı olur.
   
 2. a

  açelya Yeni Üye

  Hamilelik lekelerimden lazer tedavisi sonucu kurtuldum
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş