1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamilelik Döneminde Kişisel Bakım

Konu, 'Gebelik' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Hamilelik döneminde birçok bayan kişisel bakımına özen göstermemektedir; fakat aslında kişisel bakıma özen gösterilmeli normalde kişi kendine baktığından çok bakarak bebeğini de düşünerek hareket etmelidir.

  *Hamilelik döneminde her şeyden önce vücut temizliğinize özen göstermelisiniz. Her gün banyo yapmalı ve vücudunuzu kirlerden arındırmalısınız.

  *Göğüslerinize ayrı bakım yapmalısınız. Göğüslerinizi ılık bir duş ardından nemlendiricilerle ovarak masaj yapmalısınız.

  *Karın bölgesi ve kalçalarınız için badem yağı ile günlük banyo ardından masaj uygulaması yapmalı; doğum sonrası çatlak oluşumunu ya da iz kalma ihtimalini en aza indirgemelisiniz.

  *Makyajınızı her gün düzenli olarak temizlemeli ve geceleri cilt losyonu ile cildinizi temizledikten sonra yatmalısınız.

  *El ve ayak tırnaklarınıza ayrı bir özen göstermelisiniz. Bu dönemde tırnaklar daha çabuk kırıldığı için tırnakları güçlendirici parlatıcılarla tırnaklarınıza bakım yapmalısınız.

  *Saç tipinize uygun saç bakım şampuanları ve saç bakım ürünleri ile saçlarınıza gerekli bakımı gün içinde mutlaka yapmalısınız.

  *Fluor maddesi bakımından zengin gargaralarla her gün ağzınızı çalkalamalı ve dişlerinizin sağlığını önemsemelisiniz. Hamilelik döneminde dişler çabuk çürüdüğü için mutlaka sık aralıklı diş muayenelerinden geçmelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş