1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamileliğin 17. Haftası Bebek Gelişimi

Konu, 'Gebelik' kısmında Uranüs tarafından paylaşıldı.

 1. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Hamileliğin 17. haftasında Anneler ile bebekler arasında büyük bir bağ kurulur.Gebelikte 17. Hafta Bebeğin belirtileri tıpkı bu haftanın takibinde olduğu gibi bebek gelişimine dikkat etmek gereklidir.

  Annenin 17. haftaya ulaşabildiğin de bebeğin cilt altındaki yağ depoları yavaş yavaş dolmaya başlamaktadır. Bu ise bebeğinizin daha hızlı büyüme evresine girdiğini gösterir. Büyümeye bağlı olarak Anne adayının da kilo artışı bir miktarda olsa artma olacaktır. Bu haftaya kadar 3-4 kilo arasında kilo almış iseniz endişe etmeyiniz.Bu haftada bebeğinizin tüm organ sistemleri fonksiyoneldir.
  Hamilelikte 17.jpg
  On yedinci haftada bebek içinde yüzdüğü amniyon sıvısını akciğerlerine çekmekte ve geri vermektedir. Bu ilkel solumadır. Bebeğiniz doğum sonrasında normal nefes alıp verişini sağayacak sistemlerin olgunlaşması için gereklidir. Bebeğin kalbi ise inanılmaz bir eforlarla sürekli kan pompalar. Belki inanmasi güç olabilir ama bebeğinizin kalbi onun vücuduna günde yaklaşık olarak 25-30 litre kan pompalamaya başlar.. Anneler karınızı elleyerek rahminizin ulaştığı boyutu hissedebilirsiniz. Bu haftada rahimin tepe noktası yani fundus göbek deliğinin 3-4 parmak altındadır. Pek çok Anne adayı bu haftalarda bebekleri, doğumun nasıl olacağı gibi konularda endişe taşırlar.Bu dönemde yaptırılacak olan üçlü test bu endişelerinizi azda olsa giderecektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş