1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamile Kadına Nasıl Davranılmalıdır?

Konu, 'Gebelik' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Gebelik dönemi çocuk ve Annesi için çok önemli bir süreçtir, Anne karnında bebek ilk zamanlarından sonra hayata dair her şeyi öğrenmeye başlar. İlk eğitim Anne karnında başlayacağı için Baba adaylarının eşlerine çok iyi davranması gerekmektedir.

  Hamile kadın çok hassas olur ve en küçük sözden alınır, ona bu döneminde çok güzel sözler söylemeli ve ruhunu okşayacak hareketlerde bulunmalısınız. Anne olacak kadın bu dönemlerde bir çok rahatsızlıkla karşılaşır, bazıları yemek kokusundan, bazıları çamaşır kokusundan etkilenir ve midesi bulanır, siz erkekler bu durumda onlara yardımcı olmalı, yemek yapmaya, çamaşır asmaya hatta ütülemeye yardımcı olmalısınız.
  [​IMG]
  Çocuklarınızın iyiliği için bu dönemde sigara ve alkolden uzak durmalısınız, evde oluşabilecek en küçük huzursuzluk bebeği olumsuz etkileyecektir, Baba adayları eşlerine bu zor süreçte daha çok destek olmalı ve onlara daha çok zaman ayırmalı.

  Şayet birden fazla çocuğunuz varsa Anneye ek külfet olmamak için, diğer çocuklarınızın ihtiyaçlarınız sizin karşılamanız Annenin daha verimli bir gebelik dönemi geçirmesine yardımcı olacaktır.

  Anne adayı doktor kontrolüne giderken mutlaka yanında olmaya özen gösteriniz, canı bir şey çekiyorsa onu bulmak için elinizden geleni yapmalısınız. Bir çok erkek eşlerinden bu dönemde uzaklaştığı için karşı cinse ilgi duyar siz siz olun sizin için sizden bir parça taşıyan kadını bu dönemde özellikle aldatmayın, kendisinin almış olduğu kilolardan ötürü onu küçümsemeyin. Kısacası Anne ve Baba olmanın ilk kuralı kendinizden bir şeyleri feda ederek yavrunuz için bir takım fedakarlıklarda bulunmanız gerekiyor.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş