1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hamile Bir Bayanın Başa Çıkması Gereken Gerçekler Nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Hamilelik çok heyecan verici bir durum olarak bilinmektedir. Yeni bir bireyin dünyaya gelmek üzere olmasının verdiği heyecanın yanı sıra hamile bayanların kendilerine iyi bakması da asla yadsınamayacak konular arasında yer almaktadır. Kendinize iyi bakmanız aynı zamanda doğmamış bebeğinize de iyi bakmanız anlamına gelmektedir.

  Hamile bayanların bağışıklık sistemi değişime uğrayacağından pek çok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Hamile bayanlar en çok öksürük ve soğuk algınlığı ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu nedenle bu konu hamile bayanların en çok dikkat etmeleri gereken konular arasında yer almaktadır. Bu nedenle soğuk algınlığına yakalanmamanız için bulunduğunuz ortamlara özen göstermelisiniz.

  Hamilelikte bronşite yakalanmadan önce alabileceğiniz önlemler arasında şunlar yer almaktadır:

  *Soğuk algınlığı ve öksürüğe yakalanmamaya özen göstermemelisiniz.

  *Ellerinizi olabildiğince sık yıkamalısınız.

  *Ellerinizi yıkayamayacağınız ortamları düşünerek yanınızda dezenfekte özelliği bulunan temizleyiciler bulundurmalısınız.

  *Ev içinde ve ev dışındaki temizlik kurallarına dikkat etmelisiniz.

  *Soğuk algınlığı ve öksürüğü bulunan kimselerle yakın temas içine girmemeli ve bu hastalığa yakalanan kişilerle aynı ortamı paylaşmamalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş