1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Halsizlik Nedenleri Nelerdir?

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Zaman zaman halsiz kalırız ve bunun nedenini tam olarak bilemeyiz. Sizlerle bu yazımda neden halsiz kalırsınız nedenlerini paylaşmaya çalışacağım.

  *Derin uykuda iken sizi rahatsız eden gürültü varsa ve siz bu durumu her gün yaşıyorsanız gürültünün verdiği rahatsızlıkla strese girerek tansiyonuz yükselir. Rahat uyuyamadığınız içinde kendinizi her zaman halsiz hissedersiniz.

  *Kahve ve çay tüketimlerinizi yeterli miktarın üzerinde gerçekleştirirseniz o zaman fazla kafein sizin damarlarınıza yeterince oksijen gitmesine engel olduğu için kendinizi sık sık halsiz hissedersiniz.

  *Aç karnına karbonhidrat yoğunluklu yiyecek tüketiminde bulunmanız durumunda uyku haliniz yani halsizlik durumunuzda iyileşme gerçekleşmez.

  *Halsizlik durumu yaşamamak için gün içinde en az 8 bardak su içmelisiniz; özellikle sabahları limonlu su içereke kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz.

  *Cep telefonu ile 20 dakikadan fazla konuşmanız durumunda telefon siz de hipnoz etkisi yaratarak kendinizi yorgun ve halsiz hissetmenize neden olur.

  *Sıcak su ile duş almak uyku hormonlarının fazla salgılanmasını sağlayarak uyuklamanıza ve halsizlik hissetmenize neden olmaktadır.

  *Baş ağrısı ve yorgunluk gibi şikayetleriniz varsa buğday ve arpa türü gıda tüketimlerinden uzak durmalısınız.

  *Kola asidi bünyede olumsuz etkilerde bulunmaktadır. Aşırı kola ve et tüketimi ile dolaşım bozukluğu, migren ya da bağışıklık sistemi zayıflaması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  *Uzxun süre gürültüye maruz kalan kişilerde de halsizlik durumu kaçınılmazdır; çünkü fazla enerji tüketimi meydana gelmiştir.

  *Florasan ışık konsantrasyon ve öğrenme yetimizi düşürücü etkiye neden olabilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş