1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Halk Bankası iş başvurusu

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Memur Adayı tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Memur Adayı Misafir

  2008 senesinde Halkbankasına giriş sınavları olmuş gireremiştim, 2010 senesindeki sınav hakkında bilgisi olanlar varmıdır? aşağıda verdigim bilgilerde bir degişiklik oldumu?


  T. HALK BANKASI A.Ş.
  UZMAN YARDIMCISI, SERVİS GÖREVLİSİ VE
  BANKO GÖREVLİSİ GİRİŞ SINAVI

  Bankamızın Genel Müdürlük Birimleri, Bölge Koordinatörlükleri ve Şubelerinde istihdam edilmek üzere; Uzman Yardımcıları, Servis Görevlileri ve Banko Görevlileri alınacaktır.

  Sınava Katılma Koşulları

  Uzman Yardımcısı, Servis Görevlisi ve Banko Görevlisi giriş sınavına katılabilmek için;
  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  3. 6 aydan fazla hapis cezası ile hükümlü bulunmamak,

  3.1. Uzman Yardımcıları için;
  · Üniversite ya da fakültelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olmak ya da sözlü sınav sırasında, mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıf öğrencisi olmak,
  · 01.01.1979 ve sonrası doğumlu olmak.

  3.2. Servis Görevlileri için;
  · Üniversite ya da fakültelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden veya bunların yetkili makamlarca tanınmış Türkiye ya da yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olmak ya da sözlü sınav sırasında, mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıf öğrencisi olmak,
  · 01.01.1979 ve sonrası doğumlu olmak.

  3.3. Banko Görevlileri için;
  · En az lise veya dengi okul mezunu olmak ya da sözlü sınav sırasında, mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıf öğrencisi olmak,
  · 01.01.1983 ve sonrası doğumlu olmak.

  4. Sağlık durumunun Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya elverişli olduğunu belgelemek, (Sağlık raporu giriş sınavını kazandıktan sonra verilebilir.)

  5. Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya sınav tarihinde en az 1 yıl erteletmiş olduğunu belgelemek,

  6. Yapılacak inceleme ve araştırma sonucunda; sicil, tutum ve davranışları ile özgeçmişleri bakımından bankacılığa uygun bulunmak, gerekmektedir. Adayların, sınava katılabilmek için gerekli şartlara sahip oldukları, yazılı sınav öncesi kendi beyanları dikkate alınarak değerlendirilecektir. Gerekli belgeler, yazılı sınavı kazanan adaylardan sözlü sınav öncesi talep edilecektir.


  Başvuru Şekli ve Süresi

  19 Temmuz 2008 Cumartesi günü yapılacak olan Uzman Yardımcısı, Servis Görevlisi ve Banko Görevlisi Giriş Sınavına başvuran adaylardan katkı bedeli olarak 30.- YTL sınav ücreti tahsil edilecektir. Sınav ücreti 20.05.2008 Salı günü saat 10:00’dan 04.06.2008 Çarşamba günü saat 17:00’ye kadar T. Halk Bankası Şubelerinden, adayın T.C. Kimlik Numarası, Adı ve Soyadı, ev ve cep telefonu ile adres bilgileri verilerek yatırılacaktır. EFT ve havale kabul edilmeyecektir.

  Sınav ücretini yatıran adaylar başvurularını Bankamızın (TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş.) internet sitesinde yer alan “Uzman Yardımcısı, Servis Görevlisi ve Banko Görevlisi Giriş Sınavı Bilgi ve Başvuru Formu”nun doldurarak yazıcıdan pdf formatında alınacak beyan formunun imzalanması ve imzalanan bu formla birlikte, 1 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ve katkı bedelinin ödendiğine dair banka dekontunun Anadolu Üniversitesi BAUM Sınav Hizmetleri Yunus Emre Kampusü 26470 Eskişehir adresine gönderilmesi şeklinde gerçekleştirilecektir.

  Noksan belgelerle yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak, bu hususun ilgiliye bildirilmesi ve noksan gönderilen belgelerin iade edilmesi yazılı sınav sonrasında yapılacaktır.

  Postadaki gecikmeler ise kabul edilmeyecektir.

  “Uzman Yardımcısı, Servis Görevlisi ve Banko Görevlisi Giriş Sınavı Bilgi ve Başvuru Formu”nun doldurularak elektronik ortamda onaylanması sonucunda, transferin gerçekleşip gerçekleşmediği adayın e-mail adresine bilgi mesajı olarak düşecektir. Sınav başvuruları sadece internet aracılığıyla kabul edilecektir.

  Başvuru koşullarını taşımadığı halde sınav ücretini yatıran adaylar ile başvuruları geçerli olduğu halde sınava girmeyen veya birden fazla sınav ücreti yatıran adayların yatırdıkları ücret iade edilmeyecektir.

  Adaylar internet üzerinden başvuru formunu doldururken, çalışmak istediği il bölümünde sadece tek tercih yapabileceklerdir. Hem Uzman Yardımcılığı hem de Servis Görevliliği’ne başvuracak adaylar, her pozisyon için ayrı ayrı il tercih edebileceklerdir. Mülakata çağrılanlardan başarılı olanlar, sadece tercih ettikleri ilde yerleştirilmeyi baştan kabul etmiş sayılacaklardır.

  Yazılı Sınav

  Yazılı sınav, Anadolu Üniversitesi tarafından 19.07.2008 tarihinde Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Samsun ve Trabzon illerinde gerçekleştirilecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar, sınav yeri ve saatini bildiren “Sınav Giriş Belgesi”ni; 11 Temmuz 2008 gününden itibaren, Anadolu Üniversitesi’nin Anadolu Üniversitesi - Halkbank Sınavı internet adresinden T.C. Kimlik numaralarını girerek, yazıcıdan döküm olarak alabileceklerdir. Sınav Giriş Belgesi posta ile gönderilmeyecektir.

  Adaylar sınava girebilmek için Anadolu Üniversitesi - Halkbank Sınavı internet adresinden alacakları “Sınav Giriş Belgesi” ile birlikte, resimli nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport ibraz etmek zorundadırlar.

  Uzman Yardımcısı, Servis Görevlisi ve Banko Görevlisi Giriş Sınav Şekli ve Konuları
  Sınavlar, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı olacaktır. Yazılı sınavlara ilişkin bilgiler aşağıdadır.

  Uzman Yardımcısı:
  Uzman Yardımcısı Yazılı Sınav Tarihi: 19 Temmuz 2008, CUMARTESİ
  Sınav Merkezleri: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Samsun ve Trabzon.

  Sınavın Süresi: 3 Saat (180 dakika)
  Oturum Sayısı: Tek oturum
  Soru Sayısı: 120
  Yabancı Dil: İngilizce, Almanca, Fransızca
  Soru Dağılımları:

  Servis Görevlisi:
  Servis Görevlisi Yazılı Sınav Tarihi: 19 Temmuz 2008, CUMARTESİ
  Sınav Merkezleri: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Samsun ve Trabzon.
  Sınavın Süresi: 3 Saat (180 dakika)
  Oturum Sayısı: Tek oturum
  Soru Sayısı: 120
  Yabancı Dil: İngilizce, Almanca, Fransızca
  Soru Dağılımları:

  Banko Görevlisi:
  Banko Görevlisi Yazılı Sınav Tarihi: 19 Temmuz 2008, CUMARTESİ
  Sınav Merkezleri: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Samsun ve Trabzon.
  Sınavın Süresi: 2,5 Saat (150 dakika)
  Oturum Sayısı: Tek oturum
  Soru Sayısı: 100


  Değerlendirme
  Değerlendirme doğru cevap sayısı üzerinden yapılacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Testteki doğru cevap sayısı adayın testten aldığı ham puanını oluşturacaktır.

  Sınav sonuçları; tercihte bulunulan il ve unvan bazında ayrı ayrı en yüksek puandan başlayarak sıralanacak ve belirlenen kontenjanın üç katı sayıda aday (son adayla aynı puanı alan tüm adaylar), 60 puan ve üzerinde olmak koşuluyla, mülakata çağrılacaktır.

  Mülakat Yeri ve Tarihi
  Yazılı sınav sonuçları, Bankamızın TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. adresinde ilan edilecektir. Başarılı olan adaylara mülakatların tarihi ve yeri ayrıca duyurulacaktır.

  Mülakata çağrılan adayların, mülakata gelirken yanlarında;
  1- Diplomanın aslı ve fotokopisi ya da noter veya ilgili öğretim kurumu tarafından onaylanmış örneği,
  2- Nüfus hüviyet cüzdanının aslı ve fotokopisi veya noter onaylı örneği,
  3- Son 6 ay içerisinde çektirilmiş, adayın net ve açık olarak tanınmasını sağlayacak 2 adet vesikalık fotoğraf,
  4- Sabıka kaydı,
  5- Askerliğini yaptığına veya en az 1 yıl ertelettiğine ilişkin belge, getirmeleri gerekmektedir.
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Bu sene halkbank iş başvurusuna çok fazla talep olmakta, halk bankası insan kaynaklarına başvuranların sayısı oldukca fazla.

  Halk bankası iş başvuru formunu eksiksiz bilgiler ile doldurmanız gerekiyor.

  Şimdi size 2010 sınavları ile ilgili bir yazı vereceğim.

  Bu sınav geçti geç kaldınız.

  ne yazikki bunada yetişememişsiniz.
   
 3. n

  nilüfer Yeni Üye

  banka sınavları 2009 da çok idi bu sene azmı?
   
 4. K

  Karakiz Yeni Üye

  Bankalar, yeni 2010 yılınnda bol bol personel eleman alımı yapacak. Eğer bankacı olmak hayalinizse bu fırsatı kaçırmayın diyoruz.

  2010 yılında hangi banka kaç eleman alacak? Yılın son çeyreğinde 15 banka yaklaşık 180 yeni şube açmayı planlarken, 3 bin 900’ün üzerinde yeni personel alınması bekleniyor.

  2010 yılı hedeflerini belirleyen 10 bankanın ise gelecek yıl açacağı toplam şube sayısı 370’i bulacak. Bu bankalar, gelecek yıl 7 bin 500’ün üzerinde kişiye de yeni istihdam yaratacak. Yani 14 aylık süreçte bankalar yaklaşıık 550 şube açıp, 11 bini aşkın yeni çalışanı bünyesine katacak.

  Ekonomist Dergisi hangi bankanın kaç eleman alacağını açıkladı. İşte o rakamlar:

  ZİRAAT BANKASI:
  Önümüzdeki yıl 100 şube açarak 2 bin 500 eleman alacak.

  ANADOLUBANK:
  Önümüzdeki yıl 10-15 şube açarak 170 eleman alacak.

  BANK ASYA:
  20-25 şube açarak 350 personel alacak.

  DENİZBANK:
  50 şube açarak 850 eleman alacak.

  EUROBANK TEKFEN:
  12 şube açarak 100 eleman alacak.
  HALKBANK:
  Açacağı yeni şubeler ile merkez birimlerine 1250 kişi alacak.

  İŞ BANKASI:
  70 şube açarak 750 eleman alacak

  KUVEYT TÜRK:
  20 şube açarak 300 eleman alacak.

  ŞEKERBANK:
  15 şube açacak olan bankanın alacağı personel sayısı henüz belli değil.

  TÜRKİYE FİNANS:
  12 şube açarak 400 eleman alacak.

  YAPI KREDİ: 50 şube açarak 1000 eleman alacak.
   
 5. Murat

  Murat Yönetici

  Halk Bankası Memur alımlarında artış varmı? Bu Sene bir kaç kez ilan duymuştum.
   
 6. M

  Misafir Misafir

  Arkadaşlar merhaba,
  İnşaat işleri yapan bir firmayız , gazate yerine daha çok internet üzerinden eleman ilanı vermek daha ekonomik ve etkili olabilir diye düşündüm. Türkiyenin en h?zl? büyüyen kariyer platformu.[/url] diye bi kariyet sitesi duydum diğer kariyer sitelerine göre ilanları daha uygun acaba hiç bu siteyi denediniz mi? Fiyatları uygun olduğu kadar acaba iş ilan verdiğimizde de dönüş oluyor mu ?
   
 7. M

  Misafir Misafir

  .Geçen gün facebook da gezerken gördüm,ama benim bilmek istediğim bu siteyi kullanan var mı gerçekten iş bulma konusunda durumları nedir.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 8. a

  avrupali Yeni Üye

  Zor gibi görunuyor, ama akilli bir insanin basarabilecegi birsey oldugu kesin :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş