1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Halı Üzerine Dökülen Oje Nasıl Çıkartılır?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

  1. B

    Bal Arısı Yeni Üye

    İşten eve yorgun argın döndünüz ve tırnaklarınızdaki ojeler berbat durumda. Ojenizi çıkarttınız ve yeniden oje sürerken bir aksilik oldu oje halınıza döküldü.İşte bu durumda doğru işlem uygulaması yapmadığınız taktirde yandınız demektir. Çünkü halınızı nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız muhtemelen oje lekesi halınıza yayılacaktır.

    Öncelikle oje dökülen bölgeye emici bir bez ya da havlu ile dıştan içe doğru emdirme işlem uygulaması yapmalısınız. Oje lekesini gelişigüzel silmeniz durumunda leke geçeceğine daha çok yayılır. Bu durumda asetonu temiz bir havluya dökerek ojeli bölgeyi yine dıştan içe doğru emdirme ve temizleme işlemi ile silmelisiniz. Halınız tüylü ise halı fırçası ya da diş fırçasından yararlanabilirsiniz. İspirto ya da küçük bir damlalık yardımı ile hidrojen peroksit kullanımı ile de sonuca daha çabuk ulaşabilirsiniz. Önemli olan silme işlemini ardından durulama işlemini en iyi şekilde gerçekleştirmekten geçecektir.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş