1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Halı Temizliğinde Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Halınızın tüyleri yıpranmışsa neler yapmanız gerekir? Halınızın ilk günkü gibi parlak ve tertemiz olmasını istiyorsanız yapmanız gerekenler nelerdir? Bu bilgileri öğrenerek halılarınızın tertemiz olmasını istemez misiniz? Gelin bakın nelere dikkat etmek gerekiyor?
  [​IMG]
  Halı Nasıl Temizlenmeli?

  Halı temizliğinizi düzenli bir şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Bunun birinci sebebi halı diplerinde kir ve tozların birikmesinin önüne geçmektir.

  Ev taşıyorsanız halınızı güzelce rulo yapıp kaldırın, üzerine taşınma esnasında hazırlayacağınız koli ya da kutu gibi eşyaları koymayın.

  Halınızın güneş görmesine izin vermeyin; çünkü halılar uzun süreli güneş ışığına maruz kalırlarsa renklerinde solma meydana gelebilmektedir.

  Halıların yıkanmasının genel olarak temizlik anlayışı içerisinde yapılan uygulamalar olduğunu hepimiz biliriz. Aslında halıları yıkamak halıya zarar vermekten başka bir işe yaramaz.

  Eskiden uygulanan halı çırpma ya da halıyı sopa ile temizleme işlemlerinizi yapmamanız gerekir. Bu durumlar halıya zarar verir. Halınızı elektrik süpürgesi ile temizlemeniz yeterli olacaktır.

  Halı üzerine büyük eşya koymamaya özen göstermelisiniz; çünkü ağır eşyalar halının tüylerinde yıpranmaya neden olur. Bu nedenle halınız odaya göre büyük ise yön değiştirerek kullanmaya özen göstermeli ve ipliklerin yıpranmasının önüne geçmelisiniz.

  Halı üzerine bir şey döküldüğü zaman hemen temizlemeli ve kirin halıya işlemesinin önüne geçmelisiniz. Böylelikle halınızı tertemiz kullanmış olursunuz. Eğer halı üzerinde yemek artığı lekeleri varsa halı yıkama merkezine göndererek temizlenmesini sağlayın.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş