1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hakan Kırkoğlu 2010 Burç Yorumları

Konu, 'Günlük Burçlar' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Hakan Kırıkoğlu'ndan 2010 Burç Yorumları

  Koç Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)


  Genel durum
  Bu yıl hayatınızda belki sadece bir kez görebileceğiniz büyük bir transit gerçekleşiyor ve Uranüs 28 Mayıs’ta burcunuza geçiyor. 14 Ağustos’a kadar sürecek olan bu ilk ziyaret 2011 yılından itibaren temelli hale gelecek ve 7 yıl sürecek. Uranüs önümüzdeki 7 yıl boyunca, hayatınıza büyük bir özgürleşme ve kendi başınıza hareket edebilme cesareti getiriyor. Uranüs bizi uykudan uyandıran, eskiyle bağlarımızı aniden kopartan, yenileyen ve heyecanlandıran bir gezegendir. Sizin gibi sabırsız ve cesur bir kişi için bu çok büyük bir anlam taşımakta. Zira Uranüs, kişiliğinizi, kendinize olan güveninizi iyice açığa çıkaracak. 2010’dan itibaren karşınıza gelecek olaylar sayesinde, kendinizi eski bağlardan, kopartacak, daha güçlü, cesur bulacaksınız. Kişiliğinizi orijinal biçimde ortaya koyma ve başkalarının yapmaya cesaret edemediği alanlarda adım atma dürtüsü içinde olacaksınız. Kuşkusuz Uranüs sarsarak yenileyen bir güç olduğu için düzeninizi de değiştirmekte. Aradığınız heyecanı, öne çıkma ve kendini ortaya koyma imkanını fazlasıyla bulacaksınız. Özellikle burcunuzun ilk günlerinde, 20-21 Mart günleri doğan Koç’lar Uranüs’ün aniden yenileyen, hayatınıza özgürlükler getiren enerjisini fazlasıyla yaşayacaklar.
  Koç burcunun ilk günlerinde doğanlar, zaten 2008 yılından bu yana, Pluton’un Oğlak burcuna geçişi nedeniyle, kişiliklerini ortaya koymak istedikleri alanlarda büyük mücadeleler ve dönüşümlerle karşılaşmaktaydılar. Son iki yıldır, özellikle işte, kariyerde ve hedeflerinizde daha hırslı ve mücadeleci olmaya başladınız. Kuşkusuz üzerinizdeki baskılar da attı. Bunu bir bakıma ölüm kalım savaşı olarak görebiliriz. Ancak siz dayanıklılığınızı test ederek, kişiliğinizi, kendinize olan güveninizi tazelediniz, yenide bir doğuş yaşamaktasınız. Pluton transiti bu yıl özellikle 23-26 Mart doğumlu Oğlak’lara kariyerlerinde mücadele, üstlerle yenilenen ilişkiler, kendilerini daha odaklı ve kurumsal kılan bir profesyonellik getirmekte. Eğer disiplin ve sağduyu gösterebilirseniz, bu yıl içinde elinizdeki gücü daha iyi kullanabilirsiniz. Pek çok Koç, bu süre içinde hedeflerine yoğun bir mücadele içinde sarılacaklar ancak aşırı hırsın getirebileceği bazı problemler ve çatışmalar da söz konusu olabilir.
  Kuşkusuz 2010’un en dikkat çekici transitlerinden birisi de, 6 Haziran – 9 Eylül arasında Jüpiter’in burcunuzu ziyaret etmesi olacak. Jüpiter aynı zamanda, 8 Haziran’da burcunuzdaki Uranüs ile de birleşecek. Uranüs sayesinde zaten çok hızlı, bağımsız ve orijinal davranabileceğiniz için, bu dönemde, inanılmaz ilerlemeler, büyük sürprizler ve size ani şans, kişisel özgürlük getiren fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Jüpiter’in burcunuzda kalacağı süre ve 2011 yılında da, kendinizi geliştirmek yönünde çok önemli adımlar atabilir, fırsatlar elde edebilirsiniz. Jüpiter yabancılarla ilişkilerde, yolculuklarda, eğitim ya da akademik alanda önünüzü açacak olanaklar sağlayabilir. Bu durumda, yılın ikinci yarısında iyice netleşecek olan fırsatları değerlendirmeye bakmalı, boş durmamalısınız. Söz konusu transit özellikle 20-24 Mart doğumlu Koç’ların hayatında çok önemli değişiklikler ve başlangıçlar yapmasına yardımcı olacak.
  Bu yıl kendini iyice hissettirecek olan diğer bir transit ise Satürn’ün karşıt burcunuz Terazi’ye yerleşmesi olacak. 2009 Ekim sonunda Terazi’ye ilerleyen Satürn, 7 Nisan-21 Temmuz arasında yeniden Başak burcuna son defa geri dönecek ve 21 Temmuz’dan sonra, 2012 Ekim’ine kadar burada kalacak. Satürn yavaşlatarak ve kısıtlayarak olgunlaştıran bir güç olduğu için aslında sabırsızlığınızı test etmekte, sizi daha ılımlı, kontrollü ve dengeli davranmaya zorlamakta. Kuşkusuz bu yıl Uranüs’ün de burcunuza geçişi nedeniyle, istek ve arzularınız yönünde sakin kalmanız hiç de kolay değil. Ancak özellikle yılın ilk yarısında, 20-25 Mart doğumlular ve 21 Temmuz sonrasında da, 3 Nisan’a kadar olan doğmuş olan tüm Koç’lar Satürn’ün bekleten, soğutan ve bazı engellerle olgunlaştıran etkisini fazlasıyla yaşayacaklar. Satürn size kendinize çok güvenseniz de, diplomatik olmanız gerektiğini zorla vurgulamakta. Bu nedenle, ilişkilerde, evlilikte ve yakın arkadaşlıklarda sabırlı ve sağduyulu olmak, uzun vadeli düşünmek önem kazanıyor. Ortaklaşa konuların ve anlaşmaların getireceği sorumlulukları da göz ardı etmemek durumundasınız. Kısaca bu yıl tek başına hareket etmek, özgür davranmak ile, bağlı kalmak ve başkalarına ait sorumluluklar arasında gidip gelebilir. Dengeyi kendiniz bulmalısınız. Bu dengeyi kurabilmeniz gerek iş hayatında, gerekse yakın beraberlikler ve evlilik açısından kritik sonuçlar getirecektir. Olgun bir tavırda olmanın getirdiği avantajları görmelisiniz.
  Şanslı alanlar
  Jüpiter’in burcunuzu ziyaret edececeği 6 Haziran – 9 Eylül arasında hayatınıza katabileceğiniz pek çok fırsat ve aniden ortaya çıkan gündemler söz konusu. Jüpiter 2011’de yeniden burcunuza ilerleyecek ancak yine de bu tarihler arasında kendinizi geliştirmeniz yönünde çok güzel fırsatlar getirecek. Kendinize güveninizin artması ile hayata bakış açınızı genişleteceksiniz. Bu genişleme eğitim, yolculuklar, yabancılar ve akademik alanda olabilir. Çekinmemeli, yeni riskler almaya açık olmalısınız. Zaten kişisel doğanız da buna çok uygun. Bu nedenle Jüpiter uzun zamandır düşündüğünüz ve adım atmak istediğiniz konularda hızlı hareket etmenizi kolaylaştıracak. Bu dönemde kişiliğinizi kullanmanız ve inandırıcılığınızı ortaya koymanın en büyük desteğiniz olacak.
  Neptün ise Kova burcunun son derecelerine doğru ilerliyor ve 2011’de Balık burcuna geçmeden önce, bu yıl özellikle 15-19 Nisan doğumlu Koç’lara uyumlu bir açıyla bakarak, daha fazla hayalgücü, olaylara kabullenerek bakma yeteneği, sosyal alanda başkalarına yardımcı olabilecekleri bir ruhsallık ve kendini akışa bırakma imkanı getirmekte. Neptün’ün etkisini somut olarak görmek kolay olmayabilir ancak ruhsal yönlerini geliştiren pek çok Koç için, bu transit yaratıcı alanda, sanatta ve hayal gücünüzü harekete geçirebileceğiniz konularda güçlü bir esin kaynağı olarak görülmekte.
  Enerji ve mücadele gezegeni Mars 7 Haziran’a kadar burcunuzla uyumlu kalıyor ancak 10 Mart’a kadar geri harekette kaldığı için, bu süre içinde aşkta, tutku seviyesinde aşırı gurur ve abartıya da neden olabilir. 10 Mart sonrasında kişisel açıdan önem verdiğiniz projelerde daha akıcı ilerleme imkanına sahip olacaksınız. 28 Ekim – 8 Aralık tarihleri arasında da enerjinizi, kendinize olan güveni, özellikle yabancılarla ilişkilerde, eğitim ve yolculuk gerektiren konularda ortaya koyabilirsiniz. Bu dönemde düşüncelerinizi yayma konusunda güçlü bir kararlılık gösterebilirsiniz.
  Zorlayıcı konular
  2010 çok güzel olanaklar ve tecrübeler getirmekte. Eğer Jüpiter ve Uranüs’ün getireceği heyecanı, kendine güveni ve orijinaliteyi dengeli biçimde kullanabilirseniz, sağlam bir ilerleme sağlayacaksınız. Satürn’ün karşıt burcunuzda olması ve özellikle 21 Temmuz sonrasında temelli olarak Terazi burcunda kalacak olması, 2012 Ekim’ine kadar ilişkiler ve evlilik alanında çok önemli, sağlamlaştırıcı deneyimler yaşayacağınızı anlatmakta. Ortaklaşa konular her yönüyle bağlayıcı olabilir. Gerek işte gerekse özel hayatınızda ilişkilerinizden elde edeceğiniz tecrübeleri sağduyulu biçimde ele almalısınız. Tek başına hareket yeteneğinizin bir ölçüde sınırlı olması yüzünden kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Ancak Satürn transitleri belirli bir süre için yanan trafikteki kırmızı ışığı benzer. Beklemeniz ve sabırlı olmanız gerekir. Satürn transiti sizin için önemli ve anlamı olan ilişkileri sağlamlaştırırken, anlamını yitirmiş, çürümüş olan beraberlikler ise sona erecektir. Bu transit sonunda kendinizde eksik gördüğünüz yönleri daha iyi tamamlayabileceksiniz. Ancak unutmamalısınız ki, Satürn zamanı, sabrı ve olgunluğu anlatır ve bu nitelikleri iyi geliştirmeye bakmalısınız.
  Diğer yandan Pluton da, kare açısıyla, işte ve kariyerde yoğun bir gündem ve hedeflere ne bahasına olursa olsun ulaşma çabası, kararlılığı getirmekte. Koç burcunun ilk günlerinde doğanlar bu yıl iyi bir plan ve geleceğe yönelik uzun vadeli bir bakış açısı kazanmak zorundalar. Planlı olmak, kurumsallaşmak, disipline önem vermek gerekiyor. Üstlerinizin sizden beklentileri çok daha yükselmiş olabileceği gibi, bazı baskılarla da karşı karşıya olabilirsiniz. Bu yoğun baskılar altında, varlığınızı sürdürebilmeniz için disipline ihtiyacınız var ve bunun yolu yine sabırlı olmaktan geçiyor. Eğer kendi kişiliğinizi, yaratıcılığınızı ortaya koyamaz iseniz, bu baskı altında ezilebilirsiniz. Yenilenmek durumundasınız. Bu yenilenme sayesinde yükselebilirsiniz. Ancak kuşkusuz kendinize aşırı yüklenmeniz yüzünden gerek psikolojik gerekse bedensel anlamda sağlığınıza önem vermelisiniz. Göstereceğiniz samimi çaba ve kendinizi iyi örgütleyebildiğiniz yönde yapacağınız pek çok şey hayatınıza güç, iktidar ve karizma getirecek.
  Aşk
  Bu yılın özellikle Haziran’a kadar olan zaman diliminde aşk ve ilişkilerinizle ilgili konularda oldukça hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz. Bu yıl ilişkilerinizi test eden çeşitli koşullar ortaya çıkabilir. 29 Ekim 2009’dan sonra başlamış olan ilişkiler büyük ciddiyet kazanırken, yeteri kadar sağlam bir temele dayanmayan beraberlikler sonlanabilir.
  8 Ekim – 18 Kasım 2010 tarihleri arasında aşk gezegeni Venüs geri harekette olacağı için var olan ilişkilerde bazı huzursuzluklar yaşanabileceği gibi, bu dönemde yapılacak olan evlilikler de tatminsizlikler getirebilir.
  Koç kadını açısından
  20 Aralık 2009’dan itibaren aşk hayatınızda ve ilişkilerinizde birtakım karmaşa ve sorunlar yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Bu etkiler 10 Mart 2010 civarına kadar devam edecektir. Mart ayında kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. 10 Mart – 7 Haziran arasında aşk hayatınızda sizi mutlu edecek büyük tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. 30 Temmuz – 15 Eylül arasında ilişkilerinizde tutkunun yanı sıra ciddiyette aramaya başlayacaksınız, evlilik kararı alma isteğiniz artabilir.
  Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde ilişkilerinizde daha uyumlu ve keyifli olabilirsiniz. 10 Mart – 7 Haziran, 28 Ekim – 8 Aralık arası böyle dönemlerdir.
  Koç erkeği açısından
  Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılar kurduğu dönemlerde aşkta daha kolay mutlu olabilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında aşk hayatınızla ilgili konularda daha hırslı ve enerjik davranışlar sergileyebilirsiniz. 14 Haziran – 10 Temmuz arasında aşk hayatınızda heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. Aynı dönemde enerjileriniz ilişkilerinize yoğunlaşabilir; denge kurma ve ciddi kararlar alma çabası içinde girebilirsiniz.Ancak dikkat edin, 8 Ekim – 18 Kasım 2010 dönemi arasında geri gidecek olan Venüs aşk hayatında gereğinden fazla tutkulu ve sahiplenici davranışlarda bulunmanıza yol açabilir. Bu dönemde yakın beraberliklerinizde biraz daha sabırlı davranmalısınızGenel olarak 18 Ocak- 11 Şubat, 7 Mart – 31 Mart, 25 Nisan – 20 Mayıs dönemlerinde aşk ve beraberlikler daha akıcı ilerleyebilir.
  Para, iş hayatı ve kariyer
  29 Ekim 2009’da Satürn’ün Terazi burcuna geçmesi ile çok şey değişmeye başladı. Bu güçlü değişim 2010 yılında daha da belirgin hale gelecektir. Genel olarak bu yıl iş hayatında vitesiniz yükselecek ve sizi yoran iş koşulları yerine daha girişken ve ilişkilerin önem kazanacağı bir dönem açılacaktır. Satürn’ün Terazi burcuna ilerlemesi evlilikler, anlaşmalar ve ortaklaşa konular açısından önemli değişiklikler getirecektir. İş bağlantılarınız yeteri kadar güçlü değilse, ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz.
  Plüton’un Oğlak burcunda sizin iş ile ilgili konularınızı etkileyerek ilerlemesi pek çok Koç’u kariyer ve sorumluluklar alanında daha hırslı yapmakta. Özellikle 21–26 Mart doğumlu Koç’lar Plüton’un tam baskısı altında ve kariyer alanında büyük bir dönüşüm içindeler. Bu alanda yaşayacağınız dönüşüm mücadelesinden asla korkmamalı ve yılmamalısınız. Çünkü Plüton iş konusunda dönüşüm getirirken sizi test etmekte ve böylece kariyer alanında hırslanmanızı sağlamaktadır.
  28 Mayıs’ta Uranüs’ün Koç burcuna girmesi, sizi geçmişe bağlayan koşulların artık tamamen sonlanıp; büyük değişim ve yeniliklere doğru yol alacağınız yeni bir dönemin başlangıcını anlatmakta. Kişiliğiniz, ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve bunların kariyerinize olan yansımaları 2010 Temmuz - Ağustos aylarında yepyeni değişim ve dönüşüm etkileri altına girecektir.
  Bu dönemde 6 Haziran’da Koç burcuna giriş yapacak olan Jüpiter’in size şahsi konularda şans getirebileceğini de belirtmek gerekiyor. Ancak Jüpiter’in 23 Temmuz – 18 Kasım arasında geri hareket ile tekrar Balık burcuna dönecektir. Yeniden Koç burcuna gelmesi 22 Ocak 2011 tarihini bulacağı için, siz bu süreç içinde şansınıza güvenmek yerine, karşınıza çıkan koşulları mantıklı bir şekilde ele almaya bakmalısınız. 7 Haziran – 30 Temmuz arasında enerjileriniz çalışma ortamına yoğunlaşabilir.
  Satürn ve Plüton’un konumları iş hayatında ve hedefler doğrultusunda sabırlı olmanızı gerektiren koşullar getirmekte. 21 Ocak – 9 Şubat, 15 – 22 Ağustos dönemleri ortaklıklar ve iş ortamında üstlerinize karşı olan sorumluluklarınız nedeniyle büyük bir baskı altına girmiş gibi hissedebilirsiniz. Bu güçlü enerji altında başarılı olmak için hırsla harekete geçmemeli, her yolu denememelisiniz. Plüton enerjisi iş hayatına manipülasyonlar ve güç oyunları getireceği için, bu dönemde ilkeli davranmazsanız, başarı yerine, sizi çok daha güç duruma düşürebilecek baskılar altında kalabilirsiniz.
  15 Eylül – 28 Ekim arasında ortak harcamalar, kredi ve sigorta gibi konularda beklenmedik harcamalar karşınıza çıkabilir. Bu işler sizi 18 Kasım’a kadar uğraştırabilir.
  31 Mart – 25 Nisan arasında küçük kazançlar elde edebilirsiniz. 8 Aralık – sonrasında da harcamalarınız artabilir
  Sağlık
  Son iki yıldır özellikle iş hayatının getirdiği baskılar nedeniyle gerginlikler ve bazı sağlık sorunları yaşamış olabilirsiniz. Haziran 2010’dan itibaren Jüpiter’in Koç burcuna girmesi ile kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Ancak bu yılda sağlığınıza gereken önemi göstermeye devam etmelisiniz. Terazi burcundaki Satürn’ün karşıt konumda olması fiziksel enerjinizin düşmesine neden olabilir. 7 Haziran – 30 Temmuz arasında da iş hayatınızdaki yüksek tempo sizi yorup, zayıf düşürebilir.
  8 Haziranda Uranüs’te Koç burcuna girerek Jüpiter ile birleşiyor. 30 Temmuz’da karşıt burcunuz Terazi’ye giren Mars ile Satürn’ün birleşerek Uranüs’e karşıt açı yapması nedeniyle beklenmedik olaylara, kazalara karşı dikkatli olmanız gerekmektedir.
  Neyse ki Jüpiter’in koruyucu açısı yıl ikinci yarısından sonra Koç’lar için koruyucu olacak. Siz yine de Ağustos ayı boyunca ani hareketlerden, tehlikeli sporlardan ve hızlı araba kullanmak gibi risk içeren aktivitelerden özellikle kaçınmalısınız.
  Eğitim
  2010 yılına girerken geri harekette olan Merkür 15 Ocak’ta düz harekete geçtikten sonra eğitim, iletişim ve yazışma ile ilgili konularda işler daha hızlı ilerleyecektir. Bu yıl 10 Şubat – 1 Mart sosyal ortamlar ve arkadaş çevreniz eğitim hayatınızı olumlu etkiliyor. 10 – 25 Haziran, 9 – 28 Temmuz ve 9 Kasım – 1 Aralık dönemlerinde eğitim alanında çok daha rahat ve akıcı koşullarla karşılaşabilirsiniz.
  Aktif zamanlar
  Mars’ın burcunuzla sert açılarda kaldığı zamanlar aktif zamanlar olacaktır. Eğer bu dönemlerde kendinizi kontrol edebilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz. Hırsınız test edileceği bu dönemlerde planlı davranmak ve yıkıcı öfkeden uzak kalmak en iyisidir.
  2010 yılında 30 Temmuz ile 15 Eylül arasında olan dönemde ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarınız ile ilgili konularda dengeler hassaslaşabilir. 8 Aralık 2010 – 16 Ocak 2011 tarihleri arasında da İşe ait konular fiziksel açıdan yorucu koşullar ve fazla sorumluluk getirebilir. Üstlerinizle ilişkilerinizde daha akılcı ve yapıcı olmalısınız. Sosyal statünüz ve kariyeriniz ile ilgili konularda yükselecek olan enerjinizi, hem fiziksel hem de zihinsel yönden daha iyi kontrol altında tutmaya bakmalısınız.
  Merkür’ün geri hareketi
  Merkür’ün bu yıl toprak elementinden burçlarda geri hareket yapacak olması belirli dönemlerde para durumu, birikim, bütçe gibi ekonomik konuları içine alan alanlarda, hareket, eğitim ve sözleşmelerin söz konusu olabileceği durumlarda aksamalar, gecikmeler, planların değişmesinin gündeme gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemlerde ciddi anlaşmalar, kontratlar yapmaktan, yeni projelere imza atmaktan çekinmeliyiz. Yolunda ilerleyebileceğini düşündüğümüz projelerimiz hiç de beklenmedik sonuçlar doğurabilir.
  Merkür bu yıl 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010, 18 Nisan – 11 Mayıs, 20 Ağustos – 12 Eylül ve 10 Aralık – 30 Aralık 2010 tarihleri arasında geri harekette olacak. Bu dönemlerin ilki kariyer hedefleriniz ve üstlerinizle ilişkilerinizde; ikincisi parasal alanda, finansal kaynaklarınız ve harcamalarınızda; üçüncüsü çalışma ortamınız, günlük uğraşlarınız ve organizasyonel alanlarda; sonuncusu da işe ait projelerde, yurtdışı bağlantılarınız ve yabancılarla ilgili konularda beklenmedik değişiklikler, gecikmeler ve aksamalar getirebilir.
  Tutulmaların burcunuza etkisi
  Bu yıl tutulmalar Yengeç – Oğlak ekseninde gerçekleşmekteler. Güney düğüm tutulmaları Yengeç burcunda, Kuzey düğüm tutulmaları ise Oğlak burcunda olacak. Güney düğüm tutulmaları daha yorucu ve geçmişe yönelik konuları gündeme getirmesi bakımında daha zorlayıcı olabilir. 15 Ocak’ta 25 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması, tutulmanın çok daha etkin olduğu 30 Ocak tarihine kadar iş ve kariyer hayatına ait hızlı gelişmeler, yeni açılımlar ve size profesyonel davranma yönünde güçlü hırslar getirmekte. Bu dönemde gerçekleşen olaylar hayata daha ciddi ve hırslı bakmanızda faydalı olacak. 11 Temmuz’da Yengeç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise özellikle 13 Haziran – 23 Temmuz günleri arasında en etkin hale gelirken, bu dönemde ev ve ailevi konulara yönelik önemli gelişmeler, bazı sıkıntılar, anne ya da babanıza ait huzursuzluklar, dönüşümler yaşayabilirsiniz.


  Yükselen burçlarına göre KOÇ ve 2010
  Yükselen burcunuzu hesaplayın!

  Yükselen Koç 2010 yılının ilk yarısında aşk hayatınız ve yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz konular ön plana çıkıyor. Bazı aksaklıklar olsa bile 10 Mart’tan sonra olumlu enerjilerin etkisiyle kendinizi çok rahat ortaya koyabileceksiniz. Evlilik ve ortaklıklarınızda daha fazla sorumluluk almaya başlıyorsunuz. 2 yıldır hissetmeye başladığınız kariyer alanında yenilenmek ve güç kazanma isteğiniz derinleşerek devam ediyor. Temmuz – Ağustos aylarında kişiliğinizi, ilişkilerinizi ve kariyer hayatınızı büyük ölçüde etkileyecek kararlar alabilirsiniz
  Yükselen Boğa Bu yıl hayata bakış açınızda ve yaşam felsefenizde önemli dönüşümler yaşanmakta. Yabancılar, başka kültürler, eğitim ve yolculuklar iş hayatınıza yeni açılımlar getirecek. Ev hayatınız ve aile ortamınızı ilgilendiren konular haziran ayına kadar sizi yorabilir. Özellikle 10 Mart’a kadar sakin ve sabırlı davranmaya özen gösterin. Ayrıca 6 Haziran’a kadar sosyal alanlarda ve arkadaş çevrelerinde ortaya çıkacak fırsatları da kaçırmamalı, mutlaka değerlendirmelisiniz. Çalışma ortamınızda ortaklıklar ve sorumluluk gerektiren çalışmalar ön plana çıkacaktır. Sağlığınızı da ihmal etmeyin.

  Yükselen İkizler 2010’un ilk yarısında kariyer alanında ortaya çıkacak fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. İş alanında genişleme ve ilerleme olanakları var. Bu arada 2009 Ekim’den itibaren dikkatinizi yaratıcı konulara daha fazla ayırabileceksiniz. Disiplinli bir şekilde yaratıcılığınızı kurumsallaştırabilirsiniz. İlişkilerinize daha ciddiyetle yaklaşmaya başlayabilirsiniz. Evliler çocuk sahibi olmayı planlayabilir. Ortaklaşa konular, borç, alacak finans konularında hissetmeye başladığınız değişikliklere karşı planlı yaklaşımlarda bulunmaya çalışmalısınız.

  Yükselen Yengeç Bu yıl Balık burcuna ilerleyen Jüpiter sayesinde daha iyimser, neşeli ve şanslı olabilirsiniz. Yeni kişilerle ve yabancılar tanışabilir, eğitsel olanaklar bulabilirsiniz. Haziran ayına kadar harcamalarınızı kontrol altına almakta zorlanabilirsiniz. Özellikle 20 Aralık 2009 -10 Mart 2010 tarihleri arasında girişimlerinizi ve para durumunuzu güven altına almaya özen gösterin. Ev ve aile konularında yepyeni dengeler ortaya çıkabilir, daha fazla sorumluluk yüklenmeniz gerekebilir. Yerleşim değişikliği veya evlilik kararı alabilirsiniz. İlişki ve ortaklıklarınızda son iki yıldır etkisini hissettiğiniz değişim ve dönüşümler devam edecektir. Haziran – Temmuz aylarında kariyerinizde yeni oluşumlar ortaya çıkabilir.
  Yükselen Aslan 2010’a oldukça enerjik giriyorsunuz. 10 Mart’a kadar agresif davranışlardan veya gurur çatışmalarına girmekten kaçının. Haziran’a kadar ortaklaşa konular, kredi, alacak ve finans konularında kazançlarınız olabilir. Çalışma hayatınızda son 2 yıldır ortaya çıkan değişimler bu yıl daha belirgin hale gelecektir. Ekim 2009 itibariyle yakın çevrenizle ilişkilerinizde, iletişim ve eğitim konularında daha dengeli yaklaşımlarda bulunmaya başlıyorsunuz. Haziran ve Temmuz aylarında yurtdışı bağlantıları, yabancılarla ilgili konular ve yüksek öğrenim alanlarında yepyeni başlangıçlar gündeme gelebilir.

  Yükselen Başak 2010’da yılın ilk yarısında ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanında oldukça şanslısınız. Ortaklaşa konularda yeni kişiler yol gösterici olabilir. Başkalarından yapıcı danışmanlıklar alabilir, işbirliği yapabilirsiniz. Haziran - Temmuz aylarında ortak finansal konularla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında kontrolünüz dışında gelişen olaylar sizi rahatsız edebilir. Sakin ve kontrollü davranmaya çalışın. Kasım 2009’da para ve kazanç evinize giren Satürn burada kalacağı yaklaşık 2 yıllık süreçte size gelirinizi daha dengeli ve kontrollü bir şekilde yönetmeyi öğretecektir.
  Yükselen Terazi Satürn’ün 2009 Kasım’ında burcunuza geçmesiyle son iki yıldır süren karışıklıklar sona eriyor. Evlilik, anlaşmalar ve ortaklaşa konuları etkileyecek önemli kişisel kararlar almanız gerektiğinde artık daha ciddi ve kararlı yaklaşımlarda bulunacaksınız. Bu yılın ilk yarısında çalışma ortamınızda fırsatlar ve büyüme imkânlarınız olacaktır. Haziran sonrasında ikili ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik alanında şanslısınız. Yepyeni, girişimci ve beklenmedik kararlar alabilirsiniz. Başkalarından yapıcı danışmanlıklar alabilir, işbirliği yapabilirsiniz. Ev ve aile hayatınızda 2008’de başlayan dönüşümler bu yıl daha belirgin hale gelecektir.
  Yükselen Akrep Satürn’ün Terazi burcuna girdiği 2009 Kasım’dan itibaren özellikle ilişkiler, ortaklıklar ve evlilik hayatınızda çok daha dikkatli davranmalısınız. Bu tarihten sonra ve özellikle 2010 yılında da kariyerde bitişler ve yenilenmeler söz konusu olacaktır. Bu yıl çocuklarla ilgili konularda ve yaratıcı alanlarda hayattan zevk alabileceğiniz güzel imkânlar da söz konusu. 2009 sonbaharından beri iş hayatınızda gururunuzu ön plana çıkararak hareket ediyorsunuz. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında çok sabırlı davranmalısınız. Koşulları değiştirmek için 10 Mart sonrasını bekleyin.
  Yükselen Yay 2010’da geçtiğimiz yıl başlayan parasal konular ve bu alandaki mücadeleniz daha belirgin hale gelecektir. Yeteneklerinizi daha ciddi biçimde ele alarak kazançlarınızı arttırma yönünde daha kararlı olacaksınız. 2010’un ilk yarısında yüksek eğitim akademik çalışmalarla daha fazla uğraşacaksınız. Sosyal çevrenizde ve arkadaşlarınızla ilişkilerinizde daha fazla sorumluluk almaya başlıyorsunuz. Jüpiter 18 Ocak – 6 Haziran arasında ev, ailevi konular ve toprağa ait yatırımlardan size şans getirecektir. Haziran- Temmuz aylarında kişiliğinizin yaratıcı yönlerini değişik şekilde ortaya koyabilir, aşk hayatınızda ve keyif aldığınız konularda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.
  Yükselen Oğlak Son iki yıldır yükselen burcunuzda ilerleyen Plüton sizi kişilik olarak daha kararlı, güçlü ve hırslı kılmakta. Bu dönemi olumlu yönde kullanarak bedeniniz, görünümünüz ve sağlığınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. 2009 Kasım ayından itibaren iş hayatınızdaki sorumluluklarınız artmaya başladı. Daha ciddi ve disiplinli bir iş temposu içine giriyorsunuz. Gerek kariyer alanında, gerekse evlilik konularında çok hızlı gelişmeler yaşanabilir. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında ortak finansal alanlarda kontrolü elden bırakmayın.
  Yükselen Kova Satürn’ün 2009 sonunda Terazi burcuna girişi sizi akademik çalışmalar, yurtdışı bağlantılı konular ve eğitim konularında daha ciddi çalışmalar içine sokacaktır. Jüpiter’in olumlu etkisiyle 18 Ocak -6 Haziran arasında yeteneklerinizi değerlendirme ve para kazancınızı yükseltme fırsatları bulacaksınız. Haziran – Temmuz aylarındaki kontrol dışı gelişen etkilerle eğitim ve çevrenizle ilişkilerinizde yepyeni başlangıçlar yapmanız gerekebilir. Mart ayına kadar olan süreçte ortaklıklarınızda ve evlilik hayatınızda gurur kavgalarına girmemeye çalışın.
  Yükselen Balık 10 Mart 2010’a kadar çalışma ortamınızda veya günlük yaşam temponuzda gereğinden fazla efor harcamak durumunda kalabilirsiniz. Ancak yükselen burcunuza geçen Jüpiter sayesinde bu yıl Haziran’a kadar oldukça şanslısınız ve korunacaksınız. Bu süreçte kişisel alandaki fırsatları mutlaka değerlendirmelisiniz. Varsa sağlık problemleri de daha hızlı düzelebilir. 2009 Kasım ayından sonra parasal konular, ortaklıklar ve yatırımlarınızda çok daha kontrollü ve ciddi olmak durumundasınız. Eş ve ortağın parasında daralmalar söz konusu olabilir. Ortak alanda finansal sorumluluklarınız artabilir
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Boğa Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)


  Genel durum
  2010 pek çok yönüyle, hayatınızda değişiklikler yapmayı gerekli hissedeceğiniz bir yıl olacak. Bu değişiklikler iş hayatınızı, kariyerinizi ve bir yandan da içinde bulunduğunuz sosyal alanı, arkadaşlıkları yakından etkileyebilir. 2007 Eylül’ünden bu yana Başak burcunda kalan Satürn, son kez 7 Nisan – 21 Temmuz arasında burada kaldıktan sonra, Terazi burcuna temelli olarak (2012 Ekim’ine kadar) ilerleyecek. Önümüzdeki 2,5 yıllık süre içinde kendinizi daha objektif, net, kolay anlaşılır biçimde ifade etmeye bakmalısınız. İş ortamında yeni yetenekler geliştirmek önem kazanıyor. Bu yetenekler pazarlama, sunum ve ilişkileri içeren konular taşıyabilir. İş ortamında ortaklaşa alanda daha fazla çaba sarfedeceksiniz. 2012 Ekim’ine kadar kazanacağınız bu tecrübe, daha ileri yıllarda kariyerinizde çok daha hızlı yükselişler getirebilir.
  Bu yıl 18 Ocak – 6 Haziran arasında ve ardından da 9 Eylül sonrasında gerek iş hayatında daha bereketli, gerekse sosyal alanda daha canlı, yenileyici koşullar içindesiniz. Hayata bakış açınızı zenginleştirebileceğiniz pek çok olanak söz konusu. Arkadaşlıklar, yeni gruplar, sosyal faaliyetler duygusal bir tatmin getirebilir. Özellikle Eylül sonrasında Jüpiter’in Balık burcunda Uranüs’le birleşecek olması geleceğe yönelik umut ve beklentilerinize yepyeni heyecanlar ve pozitif bir bakış açısı katabilir. 17-21 Mayıs doğumlu Boğa’lar bu renkli ve yenileyici enerjiden çok daha fazla keyif alacaklar. Kısaca bu yıl sosyal çevrenizi genişletebilecek, geleceğe daha olumlu bakabileceksiniz.
  Pluton da 2008’den bu yana Oğlak burcuna yerleşerek, hayata bakış açınızı zorlayarak da olsa değiştiriyor. Özellikle iş hayatında olan Boğa’lar açısından Pluton yabancılarla ilişkilerde çok daha profesyönel ve disiplinli olmayı gerektirmekte. Hayata bakış açınızı değiştirebilecek durumlar, hatta bazı baskılar gündeme gelebilir. Yabancılarla ilişkiler, yolculuklar, akademik çalışmalar, içerisinde medya ya da tanıtım kanalları olan pek çok alanda kendinizi güçlü kılmak ve yenilemek zorundasınız. Ya yenileyecek ve güçleneceksiniz ya da bu konularla ilgili hedeflerinizden vazgeçeceksiniz.
  Bu yıl burç değiştiren diğer bir güç Uranüs, 28 Mayıs’ta Koç burcuna ilk defa ilerleyecek ve şimdilik 14 Ağustos’ a kadar kalacak. Bu dönemde bazı ani olayların, kontrolünüzde olmayan olayların dengenizi değiştireceğini söyleyebiliriz. Eğer gözü kapalı risk alıyorsanız, iki kere düşünmelisiniz. Özellikle yükselen burcu Boğa olanlar elde olmayan nedenlerin getirdiği bir dizi dalgalanma ve riske açıklık hissedebilirler. Böyle zamanlarda parasal durumunuzu daha iyi korumaya bakmalısınız. Uranüs aynı zamanda psikolojik açıdan korkularınızdan kurtulacağınızı, kalıplaşmış endişelerden sıyrılabileceğinizi anlatıyor.
  Şanslı alanlar
  Bu yıl içinde bulunduğunuz sosyal çevreyi, arkadaşlıkları ilgilendiren pek çok yenilik ve heyecan verici konu gündeme gelebilir. Balık burcuna ilerleyen Jupiter yılın ilk yarısında olumlu beklentiler içinde olabileceğinizi anlatmakta. Aynı zamanda geçen yıl iş hayatında gösterdiğiniz başarıların elle tutulur sonuçlarını da görebilirsiniz. Kuşkusuz bu dönemde kazanımlar sadece maddi değil, daha çok ruhsal alanda olacaktır. Sosyal konularda daha duyarlı hale gelebilirsiniz.
  Pluton özellikle 23-26 Nisan doğumlu Boğa’lara zamana daha iyi ayak uydurma ve gelişen şartlardan, trendlerden yararlanma imkanı getirmekte. Güçlü kişiler, büyük organizasyonlar, yabancılar ya da yurtdışından kaynaklanan imkanlar sayesinde belirli bir güç ve otorite sahibi olabilirsiniz. En azından Pluton hayata bakış açınızı çok daha zorlanmadan, kendiliğinden değiştirebileceğinizi anlatmakta. Kuşkusuz bu değişiklik bir gereklilik gördüğünüz için, gerçekçi temeller üzerinden olacak.
  7 Haziran – 30 Temmuz ve 8 Aralık’tan sonraki dönemde Mars burcunuzla uyumlu kalarak hırs ve mücadele gösterdiğiniz alanlarda çok daha rahat ilerleyebileceğinizi anlatmakta. Bu ilk dönemde yaratıcı alanda, kendi kişiliğinizi ve yeteneklerinizi sergilediğiniz konularda çok daha cesur ve girişken olabilirsiniz. 8 Aralık sonrasında ise yabancılarla ilgili konular, eğitim, akademik gelişmeler, içerisine medya giren konularda daha atak ve mücadeleci olabileceksiniz.
  Zorlayıcı konular
  Neptün bu yıl da son kez Kova burcunda kalacak ve Boğa burcunun son günlerinde doğanların hayatına daha fazla dağılma, çözülme ve bulanıklık getirmekte. Özellikle 15-20 Mayıs doğumlu Boğa’lar Neptün’ün yumuşatan ancak karmaşa getiren enerjisini fazlasıyla hissetmekteler. Bu gezegen aşkın enerjileri, evrenle ve yaratıcıyla bir olma hissini ve dolayısıyla bizi çoğu zaman somut gerçeklerden uzaklaştıran durumları anlatır. Daha kolay yanılabilir ya da kendi kendinizi aldatmaya hazır olabilirsiniz. Bu bir erkek figüründen, eşten, bir otoriteden kaynaklanıyormuş gibi düşünülebilir. Ancak özellikle bugünlerde doğmuş olan Boğa’lar aşırı güvendikleri, hep öyle olacağını varsaydıkları konuları, planları ve işleri bir kez daha gözden geçirmeliler. Kendi kendinizi aldattığınızın farkında bile olmayabilirsiniz. Genel olarak bu transit kararsızlık, yönsüzlük, dağılma ve bedensel açıdan da zayıflıklara, sebebi belirli olmayan rahatsızlıklara, yorgunluklara işaret edebilir.
  28 Mayıs’ta Uranüs’ün Koç burcuna geçmesi de uzun vadede maddi açıdan ani riskler taşıyan durumlara işaret ediyor. Bu yeni dönemde tek başına giriştiğiniz konularda, düşüncesizce davranmamalı ancak bu arada elde olmayan nedenlerin de şartları aniden değiştirebileceğini unutmamalısınız.
  Enerji ve mücadele gezegeni Mars 7 Haziran’a kadar burcunuzla zor bir ilişki içinde duruyor. Aynı zamanda 10 Mart’a kadar da geri harekette kalıyor. Bu dönemde eve ait konular için çok çaba sarfedebilirsiniz. Babanıza ait konular, gelişmeler daha fazla çaba gerektirebilir. Ev hayatında, aile ilişkilerinde aşırı gururun getirebileceği gerginlikler söz konusu olabilir. Eve ait güvenlik konularına dikkat etmeli, genel olarak masraflarınızı dengeye sokmalısınız. Bu dönemde kariyer yönünde ilerlemek de pek kolay olmayabilir. 15 Eylül – 29 Ekim arasında ise bu kez Mars karşıt burcunuz Akrep’te ilerliyor olacak. Bu dönemde ilişkilerdeki tutumunuz, ortaklaşa konular, eşinize ya da evliliğinize ait konularda daha bilinçli davranmaya gayret etmelisiniz. Huzurunuzu kaçırabilecek durumlar ya da gereksiz kişilik çatışmaları, eğer dikkat etmezseniz ilişkilerde güven kaybı söz konusu olabilir.
  Aşk
  2009’da duygularınızı harekete geçirecek zamanlar olacak. Aşka güven duygusuna önem veren birisiniz. Burcunuzun yönetici gezegeni Venüs’ün sizi olumlu etkilediği dönemler olan 31 Mart – 25 Nisan, 10 Temmuz - 7 Ağustos tarihleri arasında kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. 15 Eylül – 28 Ekim arasında enerjileriniz ilişkiniz ve evliliğiniz ile ilgili konular üzerine yoğunlaşabilir. Özellikle Venüs’ün geri harekette olduğu 8 Ekim – 18 Kasım 2010 döneminde yakın beraberliklerinizde biraz daha sabırlı davranmalısı, aşırı duygusal tepkiler vermekten kaçınmalısınız
  Boğa kadını açısından
  Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde ilişkilerinizde daha uyumlu ve heyecanlı olabilirsiniz. 7 Haziran - 30 Temmuz aşk hayatınızın aktif olacağı, 15 Eylül – 28 Ekim arası ilişkilerinize yoğunlaşacağınız tarihler olacaktır. 8 Aralık – 16 Ocak 2011 arasındaki tarihler Mars’ın olumlu etkilerini hissedebilirsiniz. Özellikle 10 – 30 Temmuz arasında aşk hayatınız daha tutkulu ve heyecan verici bir şekil alabilir.
  Boğa erkeği açısından
  Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılar da olduğu dönemlerde aşkta daha keyifli olabilir, ilişkilerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Özellikle 10 Temmuz – 7 Ağustos arasında aşk hayatınızda tutku ve heyecan duygularını daha yoğun hissedebilirsiniz. 11 Şubat – 7 Mart, 31 Mart – 25 Nisan, 20 Mayıs – 14 Haziran arası güzel ve beraberlikler açısından mutluluk vaat eden dönemlerdir.
  8 Eylül – 7 Ocak tarihleri arasında yakın ilişkiniz veya evliliğinizle ilgili konular üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Ancak dikkat edin; 8 Ekim – 18 Kasım 2010 dönemi arasında geri gidecek olan Venüs kararsızlık ve yanlış anlamalara yol açabilir, duygusal olarak zorlayıcı etkiler getirebilir. Venüs geri harekette iken yakın beraberliklerinize özen göstermeli, evlilik yapmaktan kaçınmalısınız
  Para, iş hayatı ve kariyer
  Satürn’ün Terazi burcuna geçtiği 2009’un Kasım ayından itibaren, çalışma ortamınız ve iş hayatınız açısından çabalarınızın artmaya başladığı bir dönem içine girdiniz. 2010’dan itibaren işe ait konulara yönelik daha fazla uğraş, mücadele içinde olacak, çalışma biçiminizi yeniden gözden geçireceksiniz. Artık daha fazla sorumluluk almanız gerekeceği için tembellik edemezsiniz. Yaklaşık 2,5 yıllık bu süreç içerisinde göstereceğiniz çaba, önünüzdeki yıllardaki başarınız için önemli bir basamak ve tecrübe olacak. Bir yandan iş ortamında ilişkilerinize, denge ve uyuma önem vermelisiniz. Diğer yandan da akılcı davranmayı, sizinle beraber çalışan kişilere karşı daha diplomatik olmayı ve iş alanında ortaklaşa çalışmayı öğrenmek durumundasınız.
  İş alanında 30 Temmuz – 15 Eylül döneminde fiziksel açıdan oldukça yoğun bir tempo içinde olacaksınız. Çalışma ortamınıza yoğunlaşan enerjinizi kontrol altında tutarak bu dönemi en verimli biçimde değerlendirmeye çalışmalısınız.
  2009’dan itibaren hızlı kararlardan, yeniliklerden hoşlanmayan yaşam felsefeniz, görüş ve inançlarınızın; değişen dünya şartlarından etkilenerek dönüşmeye başladığının farkındasınız. 2010 yılında da yabancılarla ilgili konular, yolculuklar, akademik çalışmalar, şimdiye kadar tanımadığınız kişilerle yapabileceğiniz kazançlı anlaşmalar iş hayatınız açısından çok daha fazla önem kazanabilir.
  2010 yılının özellikle ilk yarısında Jüpiter’in olumlu etkisi grup çalışmaları ve çeşitli sosyal imkânlarında yardımıyla kendinizi geliştirmeniz uygun bir atmosfer sunmakta.
  28 Ekim – 8 Aralık arasında ortaklaşa paylaşımlar ve kredi, sigorta ödemeleri gibi konularda harcamalarınız artabilir. Parasal açıdan 25 Nisan – 20 Mayıs, 7 Ağustos – 8 Eylül dönemleri çok daha bereketli geçebilir.

  Sağlık
  Bu yıl sağlığınıza daha fazla özen göstermeli, özellikle iş hayatının getirdiği baskılar altında yıpranmamak için düzenli olarak sağlık kontrollerinden geçmelisiniz. Çalışma ortamı ve günlük yaşantı temponuzdan kaynaklanabilecek gerginlikleri yapıcı biçimde boşaltmaya bakmalısınız.
  İş hayatınızda 30 Temmuz – 15 Eylül arasında enerjiler yüksek ve yorucu olabilir. Özellikle 2 Ağustos’u izleyen birkaç hafta kontrolünüz dışında gelişen beklenmedik olaylar sizin için biraz yıpratıcı olabilir. Sakin olmalı ve ani davranışlarda bulunmaktan kaçınmalısınız.
  Eğitim
  Kendinizi geliştirme olanakları elde edebilmeniz açısından verimli bir yılda olacaksınız. Jüpiter’in 18 Ocak – 6 Haziran arasında Balık burcundaki transiti okul hayatınızı desteklemekte. Geleceğe yönelik hedeflerinizle ilgili fırsatlar karşınıza çıkabilir. Yeni arkadaşlar ve sosyal çevreler hevesinizi arttırabilir. 15 Ocak 2010’a kadar Merkür geri harekette olacağından yıl başlangıcında yüksek öğrenimle ilgili konularda bazı aksaklıklar olabilir. Ancak 15 Ocak – 10 Şubat arasında bu durum düzelecektir. 18 Nisan – 11 Mayıs arasında Merkür Boğa burcunda geri harekette olacağı için kişisel kararlarınızda önemli başlangıçlar yapmaktan kaçının.Bu yıl 1 Mart – 17 Mart ve 25 Haziran – 9 Temmuz dönemlerinde eğitim alanında çok daha akıcı koşullarla karşılaşabilirsiniz.
  Aktif zamanlar
  Mars’ın burcunuzla sert açılarda kaldığı zamanlar aktif zamanlar olacaktır. Eğer bu dönemlerde kendinizi kontrol edebilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz. Hırsınız test edileceği bu dönemlerde planlı davranmak ve yıkıcı öfkeden uzak kalmak en iyisidir.
  2010 yılında geçen yılın ekim ayı sonlarından itibaren yükselmeye başladığını hissettiğiniz ev, yuva konularına odaklı enerjileriniz 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında sizi daha fazla yorabilir ve bu sebeple işinizle ilgili konularda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Evle çok daha yakından ilgilenmek zorunda kaldığınız için işe yeteri kadar zaman ayıramayabilir ve bazı bitiş ve sonlanmalarla karşılaşabilirsiniz. 15 Eylül – 28 Ekim 2010 tarihleri arasında da ikili ilişkileriniz, eşiniz ve ortak paylaşımlarınızla ilgili konularda yükselecek olan enerjinizi, hem fiziksel hem de zihinsel yönden daha iyi kontrol altında tutmaya bakmalısınız. Ortak alanlarda karşınızdaki kişilerin duygusal tepkileriyle karşılaştığınızda daha soğukkanlı davranmaya çalışmalısınız.
  Merkür’ün geri hareketi
  Merkür’ün bu yıl toprak elementinden burçlarda geri hareket yapacak olması belirli dönemlerde para durumu, birikim, bütçe gibi ekonomik konuları içine alan alanlarda, hareket, eğitim ve sözleşmelerin söz konusu olabileceği durumlarda aksamalar, gecikmeler, planların değişmesinin gündeme gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemlerde ciddi anlaşmalar, kontratlar yapmaktan, yeni projelere imza atmaktan çekinmeliyiz. Yolunda ilerleyebileceğini düşündüğümüz projelerimiz hiç de beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Merkür bu yıl 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010, 18 Nisan – 11 Mayıs, 20 Ağustos – 12 Eylül ve 10 Aralık – 30 Aralık 2010 tarihleri arasında geri harekette olacak.
  Bu dönemlerin ilki yabancılarla ilgili konularda ve eğitimde; ikincisi kişisel kararlarda ve kendi özelinize ait konularda; üçüncüsü aşk hayatınızda, girdiğiniz risklerde ve çocuklarla ilgili davranışlarınızda; sonuncusu da yurtdışı bağlantılarınız ve ortak paylaşımlarınızı içeren konularda beklenmedik değişiklikler, gecikmeler ve aksamalar getirebilir.
  Tutulmaların burcunuza etkisi
  Bu yıl tutulmalar Yengeç – Oğlak ekseninde gerçekleşmekte. Güney düğüm tutulmaları Yengeç burcunda, Kuzey düğüm tutulmaları ise Oğlak burcunda olacak. Güney düğüm tutulmaları daha yorucu ve geçmişe yönelik konuları gündeme getirmesi bakımında daha zorlayıcı olabilir. 15 Ocak’ta 25 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması, tutulmanın çok daha etkin olduğu 30 Ocak tarihine kadar yabancılarla ilgili konular, iş hayatınızı ve ufuklarınızı geliştiren durumlar, eğitimle ilgili amaçlarınıza daha ciddi yaklaşabileceğiniz adımlar getirmekte. 11 Temmuz’da Yengeç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise özellikle 13 Haziran – 23 Temmuz günleri arasında en etkin hale gelirken, bu dönemde yakın çevreniz, kardeşler ve komşularla ilgili konularda bazı dirençler, huzursuz edici koşullar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız sözleşme ve anlaşmalar da duygusal yorgunluğa neden olabilir.

  Yükselen burçlarına göre BOĞA ve 2010

  Yükselen burcunuzu nasıl bulacaksınız ?


  Yükselen Koç Bu yıl kariyer konularında fazlasıyla hırslısınız iş açısından çok geliştirici fırsatlarla karşılaşacaksınız. Motivasyonunuzu yüksek tutmaya devam etmelisiniz. Yılın ilk yarısında karşınıza kolektife ait konuları kapsayan fırsatlar çıkabilir. Ruhsal gelişiminiz açısından da çok şey öğrenebilirsiniz. Kasım 2009 itibariyle ikili ilişkilerinizi daha fazla ciddiye almanız gereken bir dönem başladı. Ortaklık ve evlilik konularında sorumluluklarınız artıyor. Haziran ayına kadar fiziksel açıdan çok aktifsiniz ve yeni risklere girebilirsiniz.
  Yükselen Boğa Geçen yıl iş hayatınızda şekillendirdiğiniz büyük projeleri 2010’un ilk yarısında sosyal ortamlarda ve arkadaş çevrenizde gerçekleştirme fırsatınız olabilir. Mart sonuna kadar ev, aile konularıyla ilgili konularda bazı pürüzlerle ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Bu kariyer konularını da etkileyebilir. 2010’un yaz aylarında çalışma ortamınızda sorumluluklarınızın artması kontrolünüz dışında gelişen bazı olaylar arasında denge kurmaya çalışmak sizi yorabilir.
  Yükselen İkizler Genel olarak kariyer ve sosyal ortam konularında şansın size çok daha yardımcı olabileceği bir yıldasınız. 2010’da Mart ayına kadar yakın çevrenizle iletişiminizde agresif hareketlerde bulunmaktan ve gurur kavgalarına girmekten kaçının. Bu yıl 6 Haziran’a kadar kariyeriniz açısından çok geliştirici fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Haziran- Temmuz aylarında da geleceğe yönelik planlarınızda karşınıza güzel fırsatlarla çıkabilir, hatta beklenmedik davranışlara kalkışabilirsininiz. İlişkilerinizde ve aşk hayatınızda sorumluluk alarak dengeli olmayı, ayrıca yaratıcılığınızı bilinçli bir şekilde geliştirmeyi deneyimleyeceksiniz.
  Yükselen Yengeç 2010’da 10 Mart’a kadar harcamalarınız kontrol altında tutmaya çalışın. 18 Ocak – 6 Haziran arasında akademik çalışmalar ve yurtdışı bağlantılı konularda çok şanslısınız. Haziran – Temmuz aylarında kariyerinizle ilgili yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Ev, kariyer ve ilişkilerle ilgili beklenmedik değişiklikler, yeni durumlar gündeme gelebilir. 2009’dan beri ortaklık ve beraberliklere karşı bu güne kadar olan yaklaşımlarınız değişim ve dönüşüm sürecine girdi. Bu içinde bulunduğunuz arkadaş çevrelerinde ve sosyal ortamlarda kendini göstermek isteyen kişiliğinizi de dönüştürecektir.
  Yükselen Aslan 2010 yılının ilk altı ayı ortaklaşa konular, yatırımlar açısından oldukça verimli geçebilir. Yeni yatırımlar, finansal konular ortaya çıkabilir. Ancak yükselen burcunuzdaki Mars 10 Mart’a kadar geri harekette bulunacağı için aşırı gurur ve özgüven ile düşünmeden hareket etmekten kaçının. Haziran sonrasında yurtdışı bağlantıları, yabancılarla ilgili konular ve eğitim alanında yeni kararlar, sürpriz başlangıçlar söz konusu olabilir. Zaten son 2 yıldır çalışma ortamınızla ilgili alanlarda güçlü olma isteğiniz artmakta. Bu yeni oluşumlar ve alacağınız kararlar çalışma ortamınızı da etkileyecektir.
  Yükselen Başak Kasım 2009 sonrasında geçen iki yıldır üzerinizde hissettiğiniz baskı ve sorumluluklardan kurtulmaya başladınız. 2010’da Satürn size yeteneklerinizi değerlendirmeyi ve kazancınızı disiplinli bir şekilde dengelemeyi öğretecektir. Bu yıl ikili ilişkileriniz, ortaklaşa konular, hatta evlilik alanında büyük sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. Zaten 2008’den beri aşk ve keyif aldığınız konulara karşı yaklaşımlarınızın değişmeye başladığının farkında olmalısınız. Bu dönüşümün etkileri Haziran ayına kadar ilişki ve beraberliklerinizde olumlu yönde olacaktır. Ocak- Mart geçişinde kontrolünüz dışında gelişen olaylar karşısında sükûnetinizi korumaya çalışın. Yaz aylarında yaratıcılığınızı zorlayarak, finansal alanlarda yeni oluşumlar içine girebilirsiniz.
  Yükselen Terazi 2010 yılı sizin kontrolünüz dışında gelişen kısıtlanmalar ve sorumluluklardan kurtulup, kendi hayatınızın dümenini ciddi ve disiplinli bir şekilde elinize alacağınız bir yıl oluyor. Geçtiğimiz yılın başından itibaren hayatınızda ev, aile hayatı ve yerleşim konularıyla ilgili değişimler yaşamaya başladınız. Bunun etkileri kariyerinize de yansıyacaktır. 2010’da Haziran’a kadar çalışma ortamınızda şanslısınız. İlerleyebilmeniz için birçok fırsatla karşılaşabilirsiniz. Haziran - Temmuz aylarında evlilik ve ortaklık konularında yeni kararlar alabilirsiniz.
  Yükselen Akrep 2010 Haziran’a kadar Jüpiter size kişiliğinizin yaratıcı yönlerini değerlendirme, aşk hayatınızda canlılık ve spekülatif konularda genişleme şansı sunmakta. Haziran 2010’dan sonra çalışma ortamınızda önceden planlanmamış yeni başlangıçlar yapmak için harekete geçebilirsiniz. Mart ayına kadar kariyerinizi ilgilendiren konularda ve üstlerinizle ilişkilerinizde aşırı özgüvenden kaynaklanan çatışmalara girmekten kaçınmalısınız. Yakın çevrenizle, kardeşlerinizle olan iletişiminizde daha manupilatif tavırlar içine girmeye başlayabilirsiniz. Ancak sizin için çok önem taşıyan ilişkiler ve paylaşımlarla ilgili konularda geçmişten gelen bazı huzursuzluklar sizi rahatsız edebilir.
  Yükselen Yay Son iki yıldır kariyer alanında sorumluluklarınız artmıştı. 2009 Kasım itibariyle sosyal ortamlar ve arkadaş çevreleri vasıtasıyla geleceğe yönelik projelerinizi dengeli bir şekilde yaşantınıza aktarmaya başladınız. Bu yılın ilk altı ayında ev, yerleşim ve özel hayatınızla ilgili konularda şanslısınız. Hareketlilik ve aynı zamanda yatırım fırsatları sunmakta. Yeteneklerinizi daha somut bir şekilde değerlendirmek ve kazancınızı yükselterek güçlü olma motivasyonunuz gittikçe yükseliyor. Bu yoğun enerji, çalışma hayatını oldukça önemseyen kişilik yapınızı da olumlu yönde etkileyerek dönüştürecektir.
  Yükselen Oğlak 2010’da eğitim, iletişim, kardeşler ve yakın çevreyle ilişkileri kapsayan konularda Haziran ayına kadar önünüze çok güzel fırsatlar çıkacaktır. Son iki yıldır yükselen burcunuzun ilk derecelerinde ilerleyen Plüton’un etkisiyle motivasyonunuz oldukça yüksek. Bu sizin başarılı olma isteğiyle kararlı ve hırslı davranmanıza neden olabilir. Ancak ilişkilerinizde ve hedeflerinizde daha uzak görüşlü ve ılımlı olmaya bakmalısınız. Bu güçlü etki kendinizi yaratıcı bir yaklaşımla ortaya koymak istediğiniz konularda destekleyici olacaktır. Kariyer konularında daha fazla sorumluluk alabilirsiniz. Ciddi ve disiplinli çalışma size başarı getirecektir.
  Yükselen Kova Bu yıl para ve kazanç konularında Jüpiter’in şans ve olanaklar getiren güzel etkisini Haziran ayına kadar hissedebilirsiniz. Yeteneklerinizi değerlendirebilmeniz ve gelirinizi çoğaltabilmeniz için karşınıza birçok fırsat gelecektir. 2009 Ekim’inden sonra eğitsel, akademik ve yabancılarla ilgili konularla ilgili hayat hedefleriniz ciddiyet kazanıyor. Haziran 2010’a kadar ilişkiler, ortaklık ve evlilik konuları gündeminizde yer tutacaktır. Mart 2010’a kadar aşırı gurur kaynaklı kişilik kavgalarından kaçınmaya özen gösterin. Bilinçaltınızdaki derin konularda hissetmeye başladığınız değişimler; ev ve aile konularına odaklanan kişiliğinizi de olumlu etkiyle dönüştürecektir.
  Yükselen Balık 2010 yılında ortak finansal konularda ve paylaşımlarda yeni bir düzen oluşturma gereğiyle daha sorumlu hareket etmeye başlıyorsunuz. Eşiniz ve ortağınızla kazançlarınızın olduğu alanda yeni dengeler oluşmakta. Haziran’a kadar yükselen burcunuzda kalacak olan Jüpiter, hayatın pek çok alanında şanslı ve daha iyimser olabileceğinizi gösteriyor. Değişim sürecine giren geleceğe yönelik planlarınız ve yakın çevrenizle huzurlu bir iletişimde olmak isteyen kişiliğiniz, bu güzel Jüpiter transitinden olumlu etkilenecektir. Ancak Mart 2010’a kadar çalışma ortamınızda sinirli ve agresif davranışlarda bulunmaktan kaçınmaya özen göstermelisiniz.
   
 3. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Hakan Kırkoğlunun tahminleri de diğerlerinki gibi..
   
 4. i

  idem Yeni Üye

  İkizler Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)


  Genel durum

  Son iki yıldır bir yandan Satürn, diğer yandan da Uranüs’ün geren, kasan, kısıtlayan, aniliklerle yoran enerjileri ile muhattap oldunuz. Ancak şimdi 2010’da her iki gezegen de burç değiştirmeye başlıyorlar. Satürn Terazi burcuna ilerledi ancak son kez, kısa bir süreliğine Başak burcuna hoşçakal demek üzere geri dönecek. Burcunuzun son üç gününde, 19-21 Haziran günlerinde doğanlar açısından bazı tamamlanmamış işler söz konusu olabilir. Uranüs ise 28 Mayıs’da Koç burcuna ilerlemekte ve 14 Ağustos’ta son kez Balık burcuna geri dönse de 2011’de temelli olarak Balık burcunu terk etmiş olacak.

  Tüm bunlar anlama geliyor ? Son iki yıldır hayatınızda zorlu temeller attınız ve kısıtlandığınızı hissettiniz. Ancak çok somut şeyler de öğrendiniz. Bu yeni dönemde, yaratıcı alanda, keyif duyduğunuz konularda daha az zahmetli ve çoğunlukla sizin isteyeceğiniz, kabul edeceğiniz uğraşlar içine gireceksiniz. Terazi burcundaki Satürn yaratıcı alanda, kendinizi ortaya koyduğunuz ve kendinizden emin olduğunuz tüm konuları daha ciddiye alacağınızı anlatmakta. Hobilerinizi, boş zamanlarınızı bile daha ciddiye alabilirsiniz. Yeteneklerinizi daha çok geliştirebileceksiniz. Bu arada sanatsal konularda, ilişkilerinizde bile daha ciddi ve uzun vadeli bir tutum içinde olabilirsiniz. Bu dönemde aşk hayatınızı fazlasıyla ciddiye alabilirsiniz. Çoğu zaman bu durum aşkta fazla ciddiyetin problem haline dönüşmesine ya da bazı soğumalar olabileceğine de işaret edebilir. 2012 Ekim’ine kadar gevşemeyi, aşkın doğal akışını ve size keyif veren konuları doğal biçimde ele almaya çalışmalısınız. Benzer biçimde bu dönemde çocuğunuzla da ciddi biçimde ilgilenebilir, ona destek olmak isteyebilirsiniz. Çocuğa ilişkin uğraşlar benzer biçimde ciddiyet ve uğraş içerebilir.

  28 Mayıs’ta Uranüs’ün Koç burcuna geçişi, sosyal hayatınıza, arkadaşlıklara yepyeni heyecanlar ve ani değişiklikler getirmekte. İçerisinde bulunduğunuz grup aniden değişebilir zira sizin de geleceğe yönelik planlarınız değişiyor olabilir. İlginç arkadaşlar, yeni gruplar hayata bakış açınızı tazeleyecek ve canladıracak. Bu yeni dönemde, önümüzdeki yedi yıl içinde yaratıcı alanda, yaşam enerjinizi arttıran, sizi daha orijinal kılan çok şey söz konusu. 2011’den itibaren Uranüs’ün etkisi daha da belirgin hale gelecek. Bu konuda anahtar kelimeler gelecek planların değişmesi, umutlarınızın tazelenmesi, artan yaratıcılık ve aynı zamanda hızla değişen, yenilenen arkadaş grupları olacak.

  Bu yıl Jüpiter de çok hızlı hareket ediyor ve önce Balık burcuna ardından da Koç burcuna ilerliyor. Jüpiter bu burçlarda ilerlerken önce Koç burcunda, sonra da Balık burcunda Uranüs’le birleşecek. Bu birleşmeler çok heyecan getirici, sürprizler ve yenilenmeler yaratıcı olacak. İlk aşamada 18 Ocak – 6 Haziran arasında Balık burcunda ilerleyen Jüpiter iş hayatında, kariyerinizde, toplumla ilişkinizde fırsatlar ve genişleyen olanaklar getirmekte. Bu dönemde düşüncelerinizin daha fazla dikkat çekeceğini ve başkaları tarafından daha kolay beğenilebileceğinizi söyleyebiliriz. Farklı görüşlerinizi, hayallerinizi ilerletme, gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. 6 Haziran – 9 Eylül arasında ise gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal çevrenizi aniden yenileyecek durumlar içinde olabilirsiniz. Şans birden size gülebilir ve geleceğe yönelik beklentilerinizin hızlı biçimde gerçekleştiğini görebilirsiniz. İçinde bulunduğunuz gruplar, sosyal konular da çok hız kazanacak. Kısaca tazeleneceksiniz. 9 Eylül sonrasında Jüpiter Balık burcuna geri dönerek yine kariyer alanında dikkat çekmenizi desteklemeye devam edecek.

  Şanslı alanlar

  Neptün hala Kova burcunda ve bu yıl 16-20 Haziran doğumlu İkizler’e olumlu bir açıyla bakarak, daha fazla kabullenme, hayalgücü ve yaratıcı alanda akıcılık getiriyor. Neptün sayesinde evrensel konulara yönelebilir, sadece kendiniz için değil, başkaları için de çok şey yapabilirsiniz. Ayrıca hayata bakış açınızı geliştiren yeni deneyimler ve artan bir ruhsallık söz konusu. Neptün’ün hayatınıza getirdiği şeyler somut değil, daha soyut ve manevi yönde olacaktır.

  Ancak bu yıl Jüpiter transitleri sayesinde işte ve hedeflerinizde de elle tutulur ilerlemeler elde edebileceksiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal çevreyi genişletmeye bakmalı ve iyimserliğinizi arttırmalısınız. Ümitleriniz kadar ilerleyebilirsiniz. Gerek iş hayatında gerekse sosyal yaşamda daha fazla katılım, etki alanınızı arttıran gelişmeler ve başkalarına ulaşma imkanına sahip olacaksınız. Kuşkusuz Satürn ve Uranüs’ün de destekleyici açılar kurması, özellikle burcun ilk günlerinde, 23-26 Mayıs arasında doğanlar içinde değişikliklerden yararlanma imkanı getirmekte. Güçlü bir yenilenme içerisindesiniz. Süregelen gerginliklerden ve belirsizlik yaratan koşullardan kurtulmaktasınız.

  Enerji ve mücadele gezegeni Mars 7 Haziran’a kadar burcunuzla uyum içinde ancak 10 Mart’a kadar geri harekette olduğu için, hızlı ilerleme pek kolay olmayabilir. Bu dönemde yakın çevrenizdekiler, kardeşler, ziyaretler için çok gayret sarfedebilir, daha fazla konuşma, hareket ve iletişim içinde olabilirsiniz. 10 Mart’a kadar belgeler ya da sözleşmeler uğraştırıcı olabilir. Sabırlı olmalısınız. 30 Temmuz – 9 Eylül arasında, aşkta, yaratıcı alanda, duygularınızı daha aktif ve inandırıcı biçimde ortaya koyabileceğiniz konularda çok girişken ve hareketli olacaksınız. Bu dönemde Satürn de bu alanda olacağı için aşkta biraz dikkatli olmak gerekecek.

  Zorlayıcı konular

  2008’de Oğlak burcuna ilerleyen Pluton, burcunuzla sert bir açı içinde olmamakla birlikte, yatırımlar, miras, borç ve alacaklar konusunda daha fazla çaba ve hırs içinde olduğunuzu gösteriyor. Yükselen İkizler bu yönde daha belirgin bir baskı hissedebilir. Finansal konularda, bütçenizi, birikimlerinizi yatırım olarak kullandığınız tüm konularda, hatta eşin ya da ortağın getirmiş olduğu parasal konularda bazı baskılar ve mücadeleler gündeme gelebilir. Daha fazla kazanç ve finans imkanı olabileceği gibi, finansal konularda profesyönel bir yaklaşım geliştirmek zorunluluğu da var. Kuşkusuz psikolojik düzeyde de, bağlayıcı ilişkilerin üzerinde adeta bir güç ve baskı oluşturduğunu, sizi değiştirmeye çalıştığını hissedebilirsiniz.

  Mars bu yıl 7 Haziran – 31 Temmuz ve 28 Ekim – 9 Aralık arasında burcunuzla zorlayıcı bir açı içerisinde olacak. İlk dönemde eve ait uğraşlar, yerleşim, eve ait güvenlik konularında daha dikkatli ve soğukkanlı davranmalısınız. Bu dönemde kariyerinizde de ilerlemeniz zaman alabilir, daha çok geleceğe yönelik bir temel atmak durumundasınız. İkinci dönemde ise işe ait konularda hızlı ilerlemeler olurken, düşüncelerinizi daha dengeli ve uzlaşıcı biçimde paylaşmaya bakmalısınız. Bu dönemde evlilik, ortaklaşa konular daha fazla mücadele getirebilir. Hukuki konulara ya da açık düşmanlıklara karşı duyarlı olmanız gerekebilir.

  Aşk

  Artık aşk ile ilgili konularda daha gerçekçi davranmaya başlayıp, aşkı çok daha ciddiye alacaksınız. 2009 Kasım ayından itibaren etkilerini hissetmeye başladığınız bu durum özellikle 7 Ağustos – 8 Eylül 2010 arasında hayatınızda belirgin hale gelecektir. Böylece aşkta ve ilişkilerde istikrar kazanabilir; uzun yıllardır süregelen zorlamalardan kurtulup beraberliklerinizi daha sağlam temeller üzerine kurabilirsiniz. Venüs’ün geri harekette olacağı 8 Ekim – 18 Kasım 2010 arasında yakın beraberliklerinize özen göstermeli, evlilik yapmaktan kaçınmalısınız.

  İkizler kadını açısından

  Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde ilişkilerinizde daha heyecan ve keyifli olabilirsiniz. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında yakın çevrenizle ilişkilerinizde bazı sorunlar ve zorlanmalar yaşayabilirsiniz. 10 Mart – 7 Haziran arasında enerjileri daha yapıcı ve olumlu kullanabilirsiniz. 30 Temmuz – 15 Eylül döneminde aşkta büyük bir tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. Aşk hayatınızda daha gerçekçi bir yaklaşım ve sağlam temeller atma isteğiyle hareket edebilirsiniz. 28 Ekim – 8 Aralık Mars’ın ilişkiler ve evlilik konularında enerji getireceği dönemlerdir. Bu süreçte kişilik çatışmalarına girmemeye bakmalısınız.

  İkizler erkeği açısından

  Geçen kasım ayından itibaren aşk hayatında daha fazla istikrar ve sizi sorumlu kılan beraberlikler ortaya çıkmaya başlamış olabilir. Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılar da olduğu dönemlerde aşkta daha mutlu olabilir, ilişkilerinizi renklendirebilirsiniz. 18 Ocak – 11 Şubat, 7 Mart – 31 Mart, 25 Nisan – 20 Mayıs ve 14 Haziran - 10 Temmuz böyle dönemlerdir.
  7 Ağustos – 8 Eylül arasında aşk hayatınızda sizi heyecanlandırıp, mutlu edecek ve ciddi anlamda ele alabileceğiniz beraberlikler söz konusu olabilir. 8 Ekim – 18 Kasım arasında evlilik kararı almamaya özen göstermelisiniz.

  Para, iş hayatı ve kariyer

  2010 yılının hemen başında 18 Ocak’ta kariyer ve toplumsal statü evinize girecek olan Jüpiter size üstlerinizden destek almak konusunda yardımcı olacaktır. 6 Haziran’a kadar sürecek olan bu dönemde iş hayatınızla ilgili konularda karşınıza dikkat çekici fırsatlar çıkabilir, terfi edebilirsiniz. Kısa bir süreliğine Koç burcuna geçen Jüpiter’in geri hareket yaparak yeniden sizin kariyer evinize girmesiyle işinizle ilgili konuları yeniden elden geçirme şansına sahip olacaksınız. Jüpiter’in yeniden düz harekete geçerek ilerleyeceği 18 Kasım 2010 – 22 Ocak 2011 arasında iş hayatınızdaki ideallerinizi gerçekleştirmek için elinize geçen fırsatları değerlendirmeye çalışmalısınız.
  2009’un ilk aylarından itibaren ortaklarınız ve eşinizle birlikte olan paylaşımlarınızı ilgilendiren konularda bazı etkiler söz konusu olmaya başladı. Banka, sigorta, kredi ve ortak ödemeler içeren konulara birtakım maddi sorumluluklar, önemli ve ciddi paylaşımlar ortaya çıkmış olabilir. Bu alanları ilgilendiren finansal yükümlülükleri daha ciddi biçimde yerine getirmeniz gerekiyor. Ortaklaşa alanda yarattığınız değerleri paylaşırken, daha bilinçli olmalı ve kendi payınızı korumayı bilmelisiniz. Özellikle 8 Aralık 2010 – 16 Ocak 2011 arasında miras, sigorta, borçlar gibi parasal sorumluluklarınıza özen göstermeniz gerekiyor. Bu dönemde agresif ve düşüncesiz harcamalarda bulunmamaya dikkat etmelisiniz.
  Parasal açıdan 11 Şubat – 7 Mart, 20 Mayıs – 14 Haziran dönemleri çok daha bereketli geçebilir. 8 Ekim – 18 Kasım arasında iş ortamınızla ilgili konularda daha tedbirli ve temkinli davranmalısınız.

  Sağlık

  2010 yılında sağlığınızın genel olarak iyi olduğunu söyleyebiliriz. 7 Haziran’a kadar oldukça aktif ve enerjiksiniz. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında trafikte ve kısa seyahatlerde dikkatli olmanızı öneriyoruz.
  7 Haziran’dan sonra Jüpiter’den alacağınız olumlu etkiler size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Ancak 15 Eylül – 28 Ekim arasında iş hayatınız ve günlük uğraşlarınız için daha fazla efor harcamak durumunda kalabilirsiniz. Bu dönemde yorgunluk ve stres yıpratıcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermelisiniz.

  Eğitim

  Ekim 2009’dan itibaren hayatınızda eğitim, öğretim ve iletişim konuları daha fazla ön plana çıkmış olabilir Özellikle 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında bu konularda gururunuzu ortaya koyan davranışlar sergileyerek kendinizi çok fazla ön plana çıkarmaktan kaçınmalısınız. Özellikle 10 Şubat – 1 Mart döneminde yüksek öğrenimle ve akademik çevrelerle ilgili konuları gündeme gelebilir, sizi uğraştırabilir.
  Uranüs’ün 28 Mayıs’ta Koç burcuna geçişi sosyal çevrenizde ani değişiklikler ve taze başlangıçlar yapma isteğinizi artırabilir. Jüpiter’in de 6 Haziran’da Koç burcuna geçmesi okul hayatınızı destekleyecektir. Karşınıza geleceğe yönelik hedeflerinizle ilgili fırsatlar çıkabilir. Yeni arkadaşlar ve sosyal çevreler hevesinizi arttırabilir.
  Bu yıl 17 Mart – 2 Nisan, 9 – 28 Temmuz, 3 – 21 Ekim dönemlerinde eğitim alanında çok daha akıcı koşullarla karşılaşabilirsiniz.

  Aktif zamanlar

  Mars’ın burcunuzla sert açılarda kaldığı zamanlar aktif zamanlar olacaktır. Eğer bu dönemlerde kendinizi kontrol edebilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz. Hırsınız test edileceği bu dönemlerde planlı davranmak ve yıkıcı öfkeden uzak kalmak en iyisidir.
  Bu yıl 7 Haziran – 30 Temmuz arasında ev, aile konularına odaklı enerjiler yüzünden iş hayatınızı ihmal edebilirsiniz. Bu dönemde eve, yerleşime ve aileye ait konularda daha fazla mücadele etmeniz ve detaylarla uğraşmanız gerekebilir.
  28 Ekim – 8 Aralık arasında ortaklıklar, ilişkiler ve evlilik hayatınız ile ilgili konularda kendinizi gerek fiziksel gerekse zihinsel yönden kontrol altında tutmaya bakmalısınız. Tartışmalardan kaçınmalı, esnek davranmaya çalışmalısınız.

  Merkür’ün geri hareketi

  Merkür’ün bu yıl toprak elementinden burçlarda geri hareket yapacak olması belirli dönemlerde para durumu, birikim, bütçe gibi ekonomik konuları içine alan alanlarda, hareket, eğitim ve sözleşmelerin söz konusu olabileceği durumlarda aksamalar, gecikmeler, planların değişmesinin gündeme gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemlerde ciddi anlaşmalar, kontratlar yapmaktan, yeni projelere imza atmaktan çekinmeliyiz. Yolunda ilerleyebileceğini düşündüğümüz projelerimiz hiç de beklenmedik sonuçlar doğurabilir.
  Merkür bu yıl 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010, 18 Nisan – 11 Mayıs, 20 Ağustos – 12 Eylül ve 10 Aralık – 30 Aralık 2010 tarihleri arasında geri harekette olacak.
  Bu dönemlerin ilki finansal konularda, sözleşmelerde, miras, sigorta, borç alacak gibi işlerde; ikincisi elinizde olmayan nedenlerden ortaya çıkabilecek problemlerde; üçüncüsü ev, yerleşim ve güvenliğinizle ilgili durumlarda; sonuncusu da parasal yatırımlar, ortaklaşa konular, anlaşmalarda beklenmedik değişiklikler, gecikmeler ve aksamalar yaşanmasına neden olabilir.

  Tutulmaların burcunuza etkisi

  Bu yıl tutulmalar Yengeç – Oğlak ekseninde gerçekleşmekteler. Güney düğüm tutulmaları Yengeç burcunda, Kuzey düğüm tutulmaları ise Oğlak burcunda olacak. Güney düğüm tutulmaları daha yorucu ve geçmişe yönelik konuları gündeme getirmesi bakımında daha zorlayıcı olabilir. 15 Ocak’ta 25 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması, tutulmanın çok daha etkin olduğu 30 Ocak tarihine kadar finansal konularda daha ciddi ve etkin kararlar vermenize yol açabilir. Miras, ortaklaşa konular, eşinizin ya da ortağınızın maddi durumu ile ilgili daha ciddi sorumluluklar alabilirsiniz. Yeni yatırım imkanlarını değerlendirebileceksiniz. 11 Temmuz’da Yengeç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise özellikle 13 Haziran – 23 Temmuz günleri arasında en etkin hale gelirken, bu dönemde eve ve ailevi konulara air beklenmedik harcamalar, masraflar, bütçenizi beklenmedik ölçüde etkileyebilecek çıkışlar yaşayabilirsiniz. Bütçenizi sağlamlaştırmaya bakmalısınız.

  Yükselen burçlarına göre İKİZLER ve 2010

  Yükselen burcunuzu nasıl bulacaksınız ?

  Yükselen Koç 2010 yılının ilk aylarında kolektif ve ruhsal alanlarla ilgili konularda derinleşebilirsiniz. Bu sırada kişiliğinizi yaratıcı bir biçimde ortaya koyma çabanızda oldukça yüksek olacaktır. Son iki yıldır kariyer hayatınızda başarılı olmak için daha hırslı bir mücadele içine girmeye başladınız. Haziran sonrasında hayata bakış açınız ve çevrenizle ilişkilerinizde yepyeni yaklaşımlar ve başlangıçlar yapmak için harekete geçebilirsiniz. Bu yeni oluşumlar ciddileşmeye başlayan ortaklıkları ve kariyerinizi de yakından etkileyecektir.


  Yükselen Boğa 2010’da Ocak - Haziran ayları arasında kadar geleceğe yönelik hedeflerinizi gerçekleştirmek için karşınıza birçok fırsat çıkacaktır. Mart ayına kadar ailesel konulara daha fazla enerji harcamanız gerekebilir. Ancak daha sonrasında içinde bulunduğunuz sosyal ortamlardan çok keyif alacaksınız. Haziran’da kolektif alanda kontrolünüz dışında gelişen yepyeni oluşumlar, sizin zaten bir dönüşüm sürecine girmiş olan hayat felsefenizi etkisi altına alabilir. Temmuz ayında, bir denge oturtma çabası içine girdiğiniz çalışma ortamınızın ve ilişkilerinizin de bu değişikliklerden etkilenmeye başladığını fark edebilirsiniz.

  Yükselen İkizler Bu yıl öncelikle sizin aşk, ilişkiler ve çocuklarla ilgili konulardaki yaklaşımlarınızın daha ciddiyet kazanacağını söyleyebiliriz. Zaten bu etkileri 2009 Kasım ayından itibaren hissetmeye başladınız. 18 Ocak – 6 Haziran arasındaki dönemde kariyerinizi ilgilendiren alanlarda şansınız oldukça açık. Üstlerinizle ilişkilerinizde ilerleme fırsatı bulabilirsiniz. Kendi işinizle ilgileniyorsanız, daha büyüme ve genişleme şansı elde edebilirsiniz. Haziran ve Temmuz aylarında iş ile ilgili konuları sosyal ortamlara taşıyarak yeni başlangıçlar oluşturma imkânı elde edebilirsiniz. Ancak bu süreçte ortak finansal paylaşımlarla ilgili bazı mücadeleler söz konusu olabilir. Ağustos ayının ilk haftalarında sakin ve düşünerek hareket etmeye özen gösterin.

  Yükselen Yengeç 2010’un ilk aylarında harcamalar ve maddi konular sizin ana gündeminizi oluşturuyor. Bu durumu Mart ayından sonra biraz daha kontrol altına alabilirsiniz. Ortaklık ve ilişkilerinizi ilgilendiren alanda geçen yıldan itibaren yoğun bir şekilde hissetmeye başladığınız değişim, haziran ayında kariyer konularında yapacağınız yeni başlangıçlarla da etkileşime girecektir. Bu etkileşimi hissedeceğiniz bir diğer alan da ev ve ailesel sorumluluklarınız olacaktır. Yeni başlangıçlar, bitişler veya yerleşim değişiklikleri söz konusu olabilir.

  Yükselen Aslan 2009 Ekim – 2010 Haziran arasında Aslan burcunda kalacak olan Mars size oldukça yüksek fiziksel enerji getirecektir. Özellikle 10 Mart’a kadar çevrenizle ilişkilerinizde aşırı gurur ve hırs içeren hareketlerden kaçınmaya özen gösterin. Haziran’a kadar olan dönemde ortak finansal alanlarda, kredi, miras, sigorta gibi konularda şanslısınız. Haziran ayında yabancılarla ve yurtdışıyla bağlantılı konularda yeni kararlar almanız gerekebilir. Bunun etkisiyle yakın çevrenizi, günlük yaşantınızı ve çalışma ortamınızı etkileyen değişiklikler gündeme gelebilir.

  Yükselen Başak Son iki yıldır kişiliğinizin yaratıcı taraflarını daha ciddi ve disiplinli bir şekilde yeniden yapılandırmaya başladınız. 2010 yılında da para kazanma yeteneğinizi daha dengeli ve uyumlu bir şekilde geliştirmeye çalışmanız gerekiyor. Haziran ayına kadar ortaklık ve evlilik konularında şansınız oldukça yüksek. Yeni bir evlilik kararı alabilirsiniz. Haziran ve Temmuz ayları da sizi özellikle finansal alanda çok etkileyecek yenilikler getirecek gibi görünmekte. Bu sizin kendi kişiliğinizi de ön plana çıkarma isteğinizle mücadele içine gireceğiniz bir değişim olabilir. Ancak etkileri, ortak paylaşımlar ve yatırımları ilgilendiren konularda hissedilecektir.

  Yükselen Terazi Kasım 2009’da yükselen burcunuza giren Satürn size özellikle anlaşmalar, ilişkiler, evlilik ve ortaklık konularında önemli sorumluluklar getiriyor. Son iki yıldır yaşadığınız belirsizlikler yerini daha kararlı olacağınız bir döneme bırakıyor. Kişiliğinizin güçlenmeye başladığını hissettiğiniz 2010 yılında, Mart ayına kadar olan zaman diliminde enerjinizin büyük kısmı sosyal ortamlara ve arkadaş çevrelerine yoğunlaşabilir.18 Ocak – 6 Haziran arasında iş ortamında daha olumlu koşullar ve kendinizi geliştirebileceğiniz yeni imkânlar bulabilirsiniz. Geçen yıldan itibaren ev ve aile yaşantınızda bazı değişik koşullar ortaya çıkmaya başlamış olabilir. 2010 Haziran - Temmuz aylarında çevrenizle ilişkileriniz ve evlilik hayatınızla ilgili alacağınız yeni kararlar kişiliğinizi, ev hayatınızı ve ortaklıklarınızı da etkileyecektir.

  Yükselen Akrep 2010’un ilk yarısında hayat hedefleriniz, kariyeriniz ve kendinize amaç edindiğiniz her konu için mücadele veriyorsunuz. 10 Mart’tan sonra daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak kontrolünüz dışında gelişen ve ilişkilerinizi etkileyen bazı konularda denge kurmanız gerekebilir. Haziran’a kadar aşk hayatınız ve keyiflerinizde şanslısınız. Haziran - Temmuz aylarında çalışma ortamınızda ve günlük temponuzda yeni koşullar ortaya çıkabilir. Kardeşler, akrabalar ve yakın çevrenizle olan iletişiminizde bu yeni oluşumlardan etkilenecektir.

  Yükselen Yay 2010’un ilk altı ayında hayat hedefleriniz, akademik çalışmalar ve eğitim konularında oldukça mücadeleci bir tavır içindesiniz Haziran’a kadar olan dönemde ev hayatında hareketlenme söz konusu. Yeni bir yere yerleşim, evde genişleme ya da yeni yatırım olanaklarından yararlanabilirsiniz. Buna ilaveten sosyal alanda ve ilişkilerinizde daha ciddi yaklaşımlarınız ile para kazanıp gelirinizi arttırma mücadeleniz sizi harekete geçiriyor. Özellikle Haziran – Temmuz ayları sizin kişiliğinizin girişimci yönlerini ve yaratıcılığınızı ön plana çıkarma fırsatları bulabileceğiniz bir zaman olacaktır.

  Yükselen Oğlak Son iki yıldır Plüton’un yükselen burcunuzda ilerlemesi ile birlikte, kişiliğinizi çok daha belirgin biçimde vurgulamakta, daha hırslı hareket etmektesiniz 2010’un ilk yarısında eğitsel konular, yakın çevrenizdeki kişiler, kardeşlerle ilgili alanlarda şanslısınız. Bilginizi arttırabilir, düşüncelerinizi yenileyebilirsiniz. Mart’a kadar ortak finansal alanlarda aşırı gururdan kaynaklanan tepkiler vermekten kaçının. Kariyer alanında çoğalan sorumluluklarınız nedeniyle ilişkilerinizi dengede tutmanız gerekebilir. Haziran ayından sonra aile ve yerleşim konularıyla ilgili yeni başlangıçlar yapma durumunuz olabilir.

  Yükselen Kova 2010’a ilişkileriniz üzerine yoğunlaşmış enerjilerin etkisinde giriyorsunuz. Kendinizi geliştirme fırsatlarına sahip olduğunuz 2009 yılının ardından bu yıl yeteneklerinizi ortaya koyarak para kazanma şansına sahip olacaksınız. Özellikle yılın ilk yarısında maddi kazanç konularında şanslısınız. Aynı dönemde ortaklıklar ve evlilik konularında sakin ve kontrollü davranmayı da elden bırakmayın. Haziran ayında eğitim, yakın çevre ve yurtdışı bağlantılı çalışmaları kapsayan alanlarda ani ve beklenmedik başlangıçlar yapmanız söz konusu olabilir.

  Yükselen Balık Bu yıl Yükselen burcunuza ilerleyen Jüpiter kendinizi geliştirmek için size birçok güzel fırsatlar getirecektir. İyimserlik, kendine güven ve yeni başlangıçlar yapmak isteğiniz artacaktır. Kasım ayından başlayarak, ortak paylaşım ve finans konularında hayatınıza daha fazla denge ve önceki tecrübelerden yararlanabileceğiniz imkânlar gelecek. Bu yıl Haziran – Temmuz aylarında kazançlarınızı ve yeteneklerinizi değerlendirmek için yepyeni planlar içine gireceksiniz. Para, kazanç, ortak gelirler ve sosyal çevrenizdeki yaklaşımlarınızı etkileyecek yeni oluşumlar söz konusu olabilir.
   
 5. e

  elif_92 Yeni Üye

  Hakan Kırıkoğlu 2010 burç yorumları sanırım yıllık tahminler değilmi?
   
 6. a

  arzu. Yeni Üye

  Yengeç Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)


  Genel durum

  Ne mutlu size ki hayatınızda yepyeni başlangıçlar yapacaksınız. Bu yıl büyük gezegenler yer değiştirirken, sizi daha ileriye, gelişmeye davet ediyorlar. Özellikle kariyer alanında bir dönemi tamamlamakta ve geleceğe hazırlanmaya başlamaktasınız. Önemli riskler alacaksınız ancak korkmamalısınız. Bu yıl 28 Mayıs’ta Koç burcuna ilerleyecek olan Uranüs, 2011’de tam anlamıyla bu alana yerleşmiş olacak. Koç sizin toplum önündeki yerinizi, konumunuzu, ününüzü, mesleğinizi gösteren alandır. Koç her zaman şunu göstermektedir, Yengeç ancak risk alarak, tek başına kendinden emin olduğundan gelişebilir ve büyüyebilir. İşte Uranüs’ün bu alana girmesi ile birlikte, siz belki de hiç de farkında olmadan bulunduğunuz yuvadan çıkacak ve güçlü bir yenilenme yaşayacaksınız. Cesaretiniz test edilebilir. Buna hazırsınız, siz istemeseniz de değişiklikler sizi bulacak. Bu durumdan pek kaçış olamayacağına göre, durmamalı siz kıskaçlarınızı öne sürmeye hazırlanmalısınız. Kendinizi savunmaya geçmeyin, ileri atılın. En iyi savunma, saldırıdır. Uranüs’ün bu transiti 7 yıl boyunca etkin olacak. Ancak 2010’dan itibaren işinizi yenileyebilirsiniz, belki de bambaşka bir kariyer alanına sıçrayabileceksiniz. Her şeyi yenilemektesiniz. Kimi zaman bu durum bulunduğunuz yerin kapanması ya da aniden şirket yönetiminin değişmesi yüzünden de olabilir. Siz bu değişimi tetiklemezseniz, değişim sizi ani bir biçimde tetikleyecektir. Tek başına çalışma konusuna isteklilik göstermelisiniz.

  Bu hızlı değişimin yanında, Jüpiter de yıl boyunca sizi etkin kılan açılar kuracak. Fırsatları, gelişmeyi, öğrenmeyi anlatan Jüpiter 18 Ocak’tan 6 Haziran’a kadar ve daha sonra da 9 Eylül’den sonra yabancıları, ufuklarınızı genişletmeyi, yolculukları, eğitimi ve medyayı anlatan alandan geçecek. Balık burcunda kalan Jüpiter akademik çalışmalar, yabancılarla ilişkiler ve medyayı ilgilendiren alanlarda çok farklı ve geliştirici fırsatlarla karşılaşacağınızı göstermekte. Ardından 6 Haziran- 9 Eylül arasında bu kez Koç burcuna giren Jüpiter, Haziran’ın ilk yarısında Uranüs’le birleşerek, kariyerinizde ani şansların, ani açılımların ve olumlu sürprizlerin yaşanabileceğini göstermekte. 2010 boyunca şans sizi kovalıyor, siz de ona ayak uydurmaya bakmalı ve ani gelişmeleri mutlaka değerlendirmeye bakmalısınız.

  Sorumluluklar cephesinde de değişiklikler var. Geçtiğimiz 29 Ekim’de Terazi burcuna ilerleyen Satürn, 7 Nisan – 21 Temmuz arasında Başak burcunda son kez kaldıktan sonra, Terazi’ye tamamen yerleşecek ve 2012 Ekim’ine kadar da bu alanda kalacak. Satürn de kariyeriniz açısından bir dönemi tamamladığınız, özellikle yükselen Yengeç’ler açısından 2003-2005 arasında attığınız kalıcı adımları bir temele dönüştürdüğünüzü anlatıyor. Bu dönemde ev, ailevi konular, evdeki dengeler, ilişkiler üzerinde daha ciddi düşünmeye bakacaksınız. Bu durum evlilik ya da çocuk doğumu ile ilgili olabilir. Bir ev alabilir, sağlam temeller atabilirsiniz. Bunun yanında evdeki ilişkilerde, yuvada daha dengeli, akılcı ve diplomatik olmaya bakmalısınız. Bu alanda daha objektif olmayı öğrenmek yönünde yeni dersler almalısınız. Aksi halde bu durum evde soğukluk, aşırı ciddiyet ve huzursuzluk anlamına gelebilir. Bir yandan da bu transit iş hayatında da bitişler ve yeni başlangıçlar anlamına gelecektir. Geleceğe yönelik endişelerinizi bir kenara bırakmalısınız. Şimdiye kadar yarattığınız temeller üzerine yeni bir kariyer geliştirebilirsiniz.

  Satürn ve Pluton transiti bir arada değerlendirildiğinde, özellikle Yengeç burcunun ilk derecelerinde, 22-27 Haziran doğumlu Yengeç’ler kişilikleri üzerinde yoğun bir baskı hissetmekteler. Bu transitler ilişkilerde, evlilik ya da işte ortaklıklardan gelen dönüştürü baskılar biçiminde hissedilebilir. Zaten 2008’den bu yana Yengeç’ler aşırı duyarlılıklarını kapatmayı öğrenmekte, ilişkilerinde daha ciddi, hırslı ve profesyonel anlamda soğukkanlı olmayı öğrenmekteler. Aslında bu transitler, duyarlı ve çekingen Yengeç’in gelişmesi, olgunlaşması yönünde çok yardımcı olmakta. Ancak Yengeçler bu Pluton transiti yüzünden çok yumuşak oldukları, hassasiyet gösterdikleri alanda, örneğin evlilikte ya da işte, eskiden kalan değerlerini fazlasıyla savunmaya kalktıklarında ve yeteri kadar objektif olamadıklarında çok fazla yaralandıklarını hissedebilirler. Özellikle Yengeç burcunun ilk günlerinde doğanlar, kendilerini güçlü bir zırhla örtmeyi öğrenmeliler ve çocuksu huylarından bir an önce vazgeçmeyi öğrenmeliler. Bir bakıma Uranüs’ün de Koç burcuna ilerlemesi bu yönde büyük bir cesaret geliştirebileceklerini, zorunlu olarak kendilerini riske atacaklarını anlatmakta.Bu transitler evlilik, ortaklıklar ve kişiliğinizi ortaya koydukları en önemli konularda geri dönüşü olmayan dönüşümler getirmekte.

  Şanslı alanlar

  2010’un en şanslı burçlarından birisi Yengeç’ler olacak. Jüpiter 18 Ocak’tan 6 Haziran’a kadar pek çok açılım, ufuklarınızı genişleten olanaklar sunmakta. Biraz çabayla içinde bulunduğunuz çevreden çıkacak ve yabancılarla ilişkilerden kazanç elde edebileceksiniz. İş hayatında ilerleme yüksek boyutlarda olacak. Eğer tembellik etmez ve seçimlerinizde yenilenmeyi tercih ederseniz, yabancıların, yeni kültür ve inançların hayatınıza büyük bir zenginlik getirdiğini göreceksiniz. Medya, akademik konular, yeni kişiler ve eğitimler hayatınıza yepyeni pencereler açacak. Bakış açınızı yenileyeceksiniz. 6 Haziran – 9 Eylül arasında ise bu kez işte ve kariyerde ani ilerlemeler ve sizi dikkat çekici hale getiren fırsatlar söz konusu olacak. Bu dönemde tek başına hareket etmek ve cesaret konusunda şüphe ve endişe içinde kalmamalı, gelecek projelere odaklanmalısınız. Yabancılarla ilgili konular büyük atılımlara yol açabilir.

  Bu arada Uranüs, Yengeç burcunun son haftasında, 16-22 Temmuz günü doğanlara hayatlarında pozitif bir değişim ve yenilenme imkanı getirmekte. Bugünlerde doğanlar da sezgilerini yaratıcı yönde kullanarak, hayata bakış açılarını yenileyebilirler. Yapıcı sürprizlere, yabancılarla ilgili gelişmelere ve kişisel alanda daha özgür olabilecekleri fırsatlara çok açıklar.

  Zorlayıcı konular

  Özellikle, Yengeç burcunun ilk günlerinde, 22-27 Haziran doğumlu’lar Satürn-Pluton karesinin etki alanında oldukları için bu günler arasında doğanlar, kişisel konularda daha objektif olmaya özen göstermeliler. Gerek evden, aileden, yerleşimden kaynaklanan konular, gerek işte ortaklıklar ya da özel yaşamında beraberlik yaşayanlar, evliler bu dönemde kendilerini sorumlulukla kısıtlanmış ve bir parça yıpranmış, hırpalanmış bulabilirler. Kuşkusuz sağlığa da özen göstermek gerekir. Yoğun baskılar özellikle ilişkilerde, kişiliğinizi öne çıkarttığınız konularda sizi köşeye sıkıştırıyor olabilir. Bu dönemde doğanlar gerçekçi bir bakış açısı elde etmeliler ve bu arada kişiliklerini güçlendirmeye özen göstermeliler. Babaya ait konular, kadınlar için erkek figür yani eşe ait konular da bu dönemde zorlanma sebebi olabilir. Pek çok Yengeç kendi kişiliklerini ve ilişkilerde takındığı tutumu yenilemek zorundalar. Takıntılardan, endişelerden uzak durulmalı.
  Özellikle Mars’ın Terazi burcundan geçeceği 30 Temmuz – 16 Eylül arasında, ve özellikle Temmuz sonu-Ağustos sonunda, ev ve ailevi konularla ilgili yapıcı çabalar içinde olmak gerekiyor. Bu dönemde ilişkilere soğukkanlı ve objektif biçimde yaklaşılmalı. Evdeki güvenlik, yerleşime ait uğraşlar çok yoğun fiziksel mücadele ve kimi zamanda evde huzursuzluk getirebilir. Benzer biçimde Mars’ın Oğlak’a ilerleyeceği 8 Aralık sonrasında iş hayatının temposu artabilir. Bu dönemde anlaşmalarda daha dengeli ve önlemci olmak gerekir, evlilikte sabırlı olmak faydalı. Açık düşmanlıklar, tehditler, mahkemeleri ilgilendiren konular da gündeme gelebilir.

  Aşk

  2009 yılından beri ilişkilerinizin dönüştüğü, güçlü duyguların ortaya çıktığını hissetmeye başladınız. Ortaklaşa konular, ilişkiler ve evlilikler hayatınıza önemli değişiklikler getirebilir. Karşıt burcunuza ilerleyen Plüton ilişkiler ve evlilik yoluyla hayata bakış açınızın da bir değişim ve dönüşüm sürecine girdiğini göstermekte. Aile, yerleşim ve evlilik konularında daha fazla sorumluluk getirecek önemli gelişmeler söz konusu olabilir. Bu etkiler karşısında daha gerçekçi olmaya çalışmalı; aşırı duyarlılığınızı ve alınganlığınızı dengelemeye bakmalısınız.
  2010’un özellikle ilk yarısında hayatınıza yeni heyecanlar girebilir. Jüpiter’in konumu özellikle yabancıların ya da şimdiye kadar yabancısı olduğunuz yerlerden gelebilecek kişilerle bir araya gelebileceğinizi anlatmakta. Ekim – Kasım aylarında ilişkilerinizde fazla sahiplenici ve kıskanç davranışlarda bulunmaktan kaçınmaya çalışın.

  Yengeç kadını açısından

  Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu 7 Haziran – 30 Temmuz arasında ilişkilerinizde daha uyumlu ve keyifli olabilirsiniz.
  15 Eylül – 28 Ekim dönemi aşk hayatınızda büyük bir tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu, güzel zamanlar sizi bekliyor. Ancak 8 Ekim’den 18 Kasım’a kadar ilişkileriniz ile ilgili konularda biraz daha sabırlı davranmalısınız.
  8 Aralık 2010 – 16 Ocak 2011 aşk hayatınızdaki pozitif duygularınızın da etkisiyle, evlilik ve ciddi ilişkileriniz ile ilgili konularda önemli kararlar alma arzusu hissedebilirsiniz.

  Yengeç erkeği açısından

  Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılar kurduğu dönemlerde aşkta daha kolay mutlu olabilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. 2010’da genel olarak Ocak ayının ilk haftaları, 11 Şubat – 7 Mart, 31 Mart – 25 Nisan, 10 Temmuz– 7 Ağustos dönemlerinde aşk ve beraberlikler daha akıcı ilerleyebilir
  Aşk hayatınızda ve ilişkilerinizde 8 Eylül – 7 Ocak arasında büyük bir tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. Ancak dikkat edin, 8 Ekim – 18 Kasım dönemi arasında geri gidecek olan Venüs aşk hayatında aşırı duygulardan kaynaklanabilecek karmaşa, yanlış anlama ve sorunlara yol açabilir. Venüs’ün geri harekette iken yakın beraberliklerinizde biraz daha sabırlı davranmalı, evlilik gibi kararlar almaktan kaçınmalısınız.

  Para, iş hayatı ve kariyer

  2010 Yılına masraflarınızdaki artışın farkına vararak giriyorsunuz. 16 Ekim 2009 – 7 Haziran 2010 arasındaki uzun dönemde finansal durumunuzda hareketlenmeler söz konusu olabilir. Özellikle 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 döneminde masraflarınızı daha iyi kontrol etmeye bakmalısınız. Bu dönemde ekstra harcamalar yüzünden bütçeniz sarsılabilir ve parasal alanda güvensizlik yaşayabilirsiniz. Birtakım yatırımlar söz konusu olabilir ancak gereksiz masraflara girmekten kaçınmalı, nakit ve finansal koşulları özenle ele almalısınız. Her şeyi bir gurur meselesi gibi görmemeli, harcamalarınızın kontrolünü kaybetmemelisiniz.Bu arada 18 Ocak – 11 Şubat arasında eşiniz veya ortağınızla birlikte olan paylaşımlarınızda; 14 Haziran -10 Temmuz arasında da kendi kazancınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

  Plüton geçen yıl karşıt burcunuz Oğlak’a girdiğinden beri için evlilik, ortaklıklar ve ilişkileriniz üzerindeki etkilerini hissediyorsunuz. Bu yaklaşık 16 yıl sürecek uzun bir transittir. Bu yıl özellikle 24 – 27 Haziran doğumlu Yengeçler iş anlaşmaları ve ortaklıkları gibi konularda güçlü düşmanlıklarla ya da bir ölçüde manipüle edici rakiplerle karşılaşıp, yoğun baskılar altında kalabilirler. Karşınızdaki kişiler tarafından getirilen yeni koşullara adapte olmak için güç savaşlarının farkında olmalı ve kendi kimliğinizi sağlamlaştırarak güçlenmelisiniz.
  Satürn’ün 2010 süresince ev, yerleşim ve aile düzeninizi ilgilendiren konularla ilgili başlangıç veya bitişler kararları getirebilir. Bu dönemde süregelen koşuları tamamlamış olarak kalıcı kararlar alarak kariyeriniz ile ilgili konularda daha sağlam çıkışlar yapmak için çaba harcayacaksınız.
  Uranüs 28 Mayıs’ta Koç burcuna girerek sizin kariyeriniz ve işinizle ilgili hedeflerinizde daha büyük adımlar atmanız için sizi cesaretlendirecektir. 5 Temmuz’da Uranüs’ün geri harekete geçmesine kadar olan süreci özgürleşme amacınız için olumlu kullanabilirsiniz.
  Şans ve fırsat gezegeni Jüpiter 6 Haziran’a kadar yurtdışı bağlantılarınız, seyahatler ve yabancılarla ilgili konularda size çeşitli fırsatlar getirecektir. 6 Haziran’dan sonra Jüpiter’de size ihtiyaç duyduğunuz olanakları sağlamak üzere kariyer evinize girecek. 8 Haziran’dan, 5 Temmuz’a kadar olan süreçte iş ve toplumsal statünüz ile ilgili yeni oluşumlar, taze başlangıçlar yapma fırsatları elde edebilirsiniz. Bunu iyi değerlendirmeye çalışın.
  26 Temmuz ve 4 Temmuz haftalarında ev-iş ve ortaklıklar ile ilgili konularda ciddi gerginlikler söz konusu olabilir. Sakin ve mantıklı davranmaya özen gösterin

  Sağlık

  Sağlığınızın genel olarak iyi olduğunu söyleyebiliriz ancak bu yıl 22–26 Haziran doğumlu Yengeç’ler sağlıklarına çok daha fazla dikkat etmeliler. Plüton’un zorlayıcı transiti yanında, 29 Ekim 2009 sonrasında Satürn’ün de getirmeye başladığı baskılar yüzünden bedensel açıdan kendinizi daha iyi korumaya bakmalısınız. Özellikle 30 Temmuz – 10 Ağustos arasında ani hareketlerden, riskli ve abartılı davranışlardan kaçınmalısınız.
  28 Ekim – 8 Aralık arasında çalışma ortamınız ve günlük uğraşlarınız için harcayacağınız efor sizin için yorucu olabilir. Bu dönemde kendinizi fazla yormamalı ve sağlığınıza özen göstermelisiniz.

  Eğitim
  2010 yılında 18 Ocak – 6 Haziran arasındaki dönem eğitim hayatınız açısından altın bir yıl olabilir. Balık burcuna girecek olan Jüpiter, yüksek eğitim ve akademik çalışmalarınızı ilgilendiren alanlarda size birçok fırsat ve yenilikler getirecektir. Ufuklarınızı genişletecek ve eğitimden keyif duyacaksınız. Özellikle 1 – 17 Mart arasında Merkür’ün de desteğiyle eğitim hayatınızda ufuklarınızı geniş tutabilir ve çok başarılı olabilirsiniz. Yabancılarla ilgili alanlarda da kendinize beklenmedik eğitim olanakları bulabilirsiniz.
  Bu Yıl Merkür’ün yapacağı geri hareketlere özellikle dikkat etmelisiniz. 2 Nisan – 10 Haziran arasındaki dönem sosyal hayatınızda iletişiminiz çoğalabilir; ancak 18 Nisan – 11 Mayıs arasında Merkür geri harekette olacağı için gecikmeler ve pürüzler söz konusu olabilir.
  28 Temmuz – 3 Ekim tarihleri arasında da eğitim ve iletişim konuları ön plana çıkacaktır. Ama 20 Ağustos – 12 Eylül Merkür’ün yine geri harekette olacağı bir dönem. Bu zaman aralığında yeni başlangıçlar, imzalar atmaktan kaçınmalısınız.
  Bu yıl Merkür’ün olumlu açıda olduğu 21 Ekim – 9 Kasım arasında eğitim, iletişim, zihinsel konular çok daha keyifli ve yapıcı yönde olabilir.

  Aktif zamanlar

  Mars’ın burcunuzla sert açılarda kaldığı zamanlar aktif zamanlar olacaktır. Eğer bu dönemlerde kendinizi kontrol edebilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz. Hırsınız test edileceği bu dönemlerde planlı davranmak ve yıkıcı öfkeden uzak kalmak en iyisidir.
  30 Temmuz – 15 Eylül 2010 arasında yuvanız, eşiniz ve ailenizle ilgili konularda sorumluluklarla birleşen yüksek bir enerji hissedebilirsiniz. Evle daha yakından ilgilenmek zorunda kaldığınız için işe yeteri kadar zaman ayıramayabilirsiniz. İki taraf arasında dengeyi korumakta zorlanabilirsiniz.
  8 Aralık 2010 – 16 Ocak 2011 arasında da ilişkileriniz ile ilgili konularda gerek fiziksel gerekse zihinsel yönden zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Anlaşmalar ve ortaklaşa konularda sorumluluklarınız artabilir. Bu dönemde karşınızdaki kişilerle ortaya çıkabilecek tartışmalara ya da açık düşmanlıklara dikkat etmek gerekiyor. Yolunda gitmeyen projelerin değiştirilmesi gerekebilir.

  Merkür’ün geri hareketi
  Merkür’ün bu yıl toprak elementinden burçlarda geri hareket yapacak olması belirli dönemlerde para durumu, birikim, bütçe gibi ekonomik konuları içine alan alanlarda, hareket, eğitim ve sözleşmelerin söz konusu olabileceği durumlarda aksamalar, gecikmeler, planların değişmesinin gündeme gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemlerde ciddi anlaşmalar, kontratlar yapmaktan, yeni projelere imza atmaktan çekinmeliyiz. Yolunda ilerleyebileceğini düşündüğümüz projelerimiz hiç de beklenmedik sonuçlar doğurabilir.
  Merkür bu yıl 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010, 18 Nisan – 11 Mayıs, 20 Ağustos – 12 Eylül ve 10 Aralık – 30 Aralık 2010 tarihleri arasında dört kez geri harekette olacak.
  Bu dönemlerin birincisinde ikili ilişkilerinizde, ortaklık ve evlilik gibi konulardaki sorumluluklarınızı; ikincisinde arkadaşlıklar, grup çalışmaları ve geleceğe yönelik planlarınızı; üçüncüsünde eğitim hayatınız, kısa yolculukları, yakın çevre ve kardeşlerinizle ilişkilerinizi; sonuncusunda da ortaklarınız ve çalışma ortamınızla ilgili konuları etkileyecek beklenmedik değişiklikler, gecikmeler ve aksamalar ortaya çıkabilir.
  Tutulmaların burcunuza etkisi

  Bu yıl tutulmalar Yengeç – Oğlak ekseninde gerçekleşmekte. Güney düğüm tutulmaları Yengeç burcunda, Kuzey düğüm tutulmaları ise Oğlak burcunda olacak. Güney düğüm tutulmaları daha yorucu ve geçmişe yönelik konuları gündeme getirmesi bakımında daha zorlayıcı olabilir. 15 Ocak’ta 25 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması, tutulmanın çok daha etkin olduğu 30 Ocak tarihine kadar ilişkileriniz ve evliliğiniz yönünde geleceğe yönelik güçlü adımlar atmanızı kolaylaştırıyor. Daha ciddi davranacak, ortaklıklardan çok şey kazanabileceksiniz. Ancak aşırı duyarlılıkları dengelemek gerekiyor. Evlilik, iş anlaşamaları hayatınıza yeni boyutlar getirmekte. 11 Temmuz’da burcunuzun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise özellikle 13 Haziran – 23 Temmuz günleri arasında en etkin hale gelirken, bu dönemde kişiliğinize ait konular, kişisel tutumunuz ve bu nedenle ilişkileriniz, hayata bakış açınız yanında sağlığınız ve bedeninizi ilgilendiren koşulları da dikkate almalısınız.

  Yükselen burçlarına göre YENGEÇ ve 2010

  Yükselen burcunuzu nasıl bulacaksınız ?

  Yükselen Koç Bu yılın ilk aylarında ilişkileriniz ve aşk hayatınız üzerinde yoğunlaşan enerjilerin etkisi altındasınız. Özellikle Mart ayının ortasına kadar daha sakin ve kontrollü hareket etmeye çalışın. Haziran ayından itibaren hayatınızda birçok yenilik ve değişiklikler yapabilirsiniz. Jüpiter’in etkisiyle kendinizi çok daha iyimser hissedecek, öz güveniniz artacaktır. Ancak aynı hafta içinde Uranüs’ün de etkisiyle kişisel ilişkilerinizde ve kariyer hayatınızla ilgili konularda yeni ve ani başlangıçlar yapmanız söz konusu olabilir. Bu etkiler ev ve aile yaşantınızı da etkileyebilir.

  Yükselen Boğa 2010 yılında mart ayına kadar ev ve kariyer konularıyla her zamankinden biraz fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Son iki yıldır yurtdışına ait konular, eğitim ya da hayat felsefenizi etkileyen durumlar hayatınızda önem kazanmaya başladı. 2009 Kasım ayından itibaren çalışma ortamınıza daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gerekebilir. Haziran - Temmuz 2010 sizin için farklı deneyimler ve kolektif alana yönelik açılımlar deneyimleyeceğiniz bir zaman dilimi olabilir.

  Yükselen İkizler Bu yıl kariyer alanında yeni fırsatlar ve ilerleme olanakları var. Bu şansınızı özellikle yılın ilk yarısında değerlendirmelisiniz. Yaz aylarında iş alanında elde ettiğiniz başarıları sosyal çevrenizle paylaşabilirsiniz. Ortak finansal paylaşımlarla ilgili alandaki başarılı olma çabanız ile yeni başlangıçlar yaparak genişleme arzunuz sizi harekete geçirebilir. Kendi kişisel yaratıcılığınızı ön plana çıkararak başkalarıyla olan ilişkilerinizde denge kurmaya çalışabilirsiniz.

  Yükselen Yengeç Geçen iki yıldan bu yana hayatınızda ilişkilerin, evliliğin ve ortaklaşa işlerin önemi giderek artmakta. Bu sizin alışageldiğiniz güvenli ortamın değişmeye ve dönüşmeye başladığını gösteriyor. Aşırı hassasiyet gösterdiğiniz alanlarda daha kontrollü olmaya bakmalısınız. 2009 Kasım ayında Terazi burcuna geçen Satürn, ev ve ailevi konularda size yeni sorumluluklar getirebilir. 2010’un ilk yarısında yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı konularda büyüme fırsatlarınız olacaktır. Haziran itibari ile kariyerinizi ve toplum önündeki duruşunuzu etkileyen konularda yepyeni başlangıçlar söz konusu. Ortaklık ve evlilik hayatınızı da etkileyecek bu yeni durumların ortaya çıkması hayatınızı da yepyeni bir döneme sokacak.

  Yükselen Aslan Bu yıl Haziran’a kadar olan dönem ortaklaşa konularda yeni imkânlar ve finansal açıdan kazançlı çıkabileceğiniz ortaklıklar olabilir. Ancak yükselen burcunuzda uzun süre kalacak olan Mars’ın size vereceği fazla özgüven ve kendinizi risk alarak ortaya atma isteğinizi özellikle Mart ayına kadar kontrol altına tutmanız gerekiyor. Yakın çevreniz, akrabalarınız ve birlikte olduğunuz kişilerle ilişkilerinizde denge kurup, bazı sorumluluklar yüklenmeniz gerekebilir.

  Yükselen Başak Kasım 2009’a kadar yükselen burcunuzda bulunan Satürn size fazladan sorumluluklar, mücadele ve kısıtlama getirdi ancak bir yandan da hayatınızı düzene sokarken, kişiliğinizin zayıf yanlarını da keşfettiniz. Artık para kazancınızı artırmak ve yeteneklerinizi değerlendirmek için daha ciddi uğraş vereceksiniz. 2010’un ilk yarısında evlilik ve ortaklıklarınızdan gelen fırsatlar sizin ilerlemenize yardımcı olacaktır. Haziran – Temmuz aylarında ortak finansal konularda yeni oluşumlar gündeme gelebilir. Kendi kazançlarınızı ve yatırımlarınızı da etkileyecek olan bu beklenmedik gelişmeler sizi duygusal açıdan güvenlikte olma isteğiniz nedeniyle biraz zorlayabilir.

  Yükselen Terazi Son iki yıldır kontrolünüz dışında gelişen olaylar artık yerini sizin kendi isteğinizle üzerinize alacağınız sorumluluklara bırakıyor. 2010’da belirsizlik taşıyan şeyler bitmiş olacağı için, kişiliğinizi daha gerçekçi biçimde gözden geçirebileceksiniz. Yılın ilk altı aylık bölümünde çalışma ortamınızda daha uyumlu ve keyifli bir dönem geçireceksiniz. Haziran sonrasında ortaklıklar ve ilişkiler birden önem kazanacak. Yeni imzalar, yeni ortaklıklar söz konusu olabilir. Bu yenilenme ve dengelenme durumu, sizin ev ve aile hayatınızı da etkileyecektir. 2010’da kariyer, ev, ortaklıklar ve çevrenizle ilişkilerinizde var olan durumlar yerini yepyeni oluşumlara bırakabilir.

  Yükselen Akrep 2009 Kasım itibarı ile hayatınızın kontrolünüz dışında kalan bölümlerinde belirsizlik ve yönsüzlük hissetmeye başlayabilirsiniz. Haziran’a kadar hayatınızda kendinize hedef edindiğiniz konular ve kariyeriniz sizin için önemli bir mücadele alanı olabilir. Aynı dönemde yaratıcı konular, çocuklarla ilgili uğraşlar ve aşk hayatınızda sizi mutlu edecek tecrübeler yaşayabilirsiniz. Haziran sonrasında iş ortamı ve günlük yaşantınızda karşınıza yeni fırsatlar çıkabilir. Ancak eğitim konularında ve yakın çevrenizle iletişiminizde daha hırslı davranmaya başlamanız sizin için biraz zorlayıcı olabilir.

  Yükselen Yay Bu yıl Haziran’a kadar ev, yerleşim, toprak gibi konularda yeni imkânlar ortaya çıkabilir. Son iki yıldır para kazanmakla ilgili ciddi ve disiplinli bir şekilde güçlü olma arzusu içine girdiniz. Öte yandan Kasım 2009’dan sonra ortaklıklar, grup çalışmaları ve arkadaşlıklar boyutunda da yeni sorumluluklar üstlenmeniz gereken bir dönem başladı. Haziran – Temmuz aylarında kendi yaratıcı yönlerinizi ortaya koyarak yeni oluşumlar başlatma şansınız olabilir. Bu beklenmedik yeni başlangıçlar sizi kişilik olarak biraz tedirgin edebilir.

  Yükselen Oğlak Yükselen burcunuzda ilerleyen Plüton geçtiğimiz yıldan bu yana sizi daha hırslı, mücadeleci kılmakta. Kişiliğiniz dönüşümden geçtiği için, hayata bakış açınız derinden değişirken, bu nedenle ilişkilerinize yaklaşımlarınızda farklılaşmaya başladı. Bu yıl eğitim olanakları, kendinizi geliştirebileceğiniz konular açısından olumlu geçebilir. Kardeşler, yakın çevrenizle ilgili olaylarda hareketlilik bekleyebilirsiniz. Satürn’ün kariyer evinize geçmesi size bu alanda sorumluluk ve ciddiyetle çalışarak başarı elde etme şansı getirebilir. Haziran ayında ev ve yerleşim konularında yeni başlangıç yapma isteğiniz, kariyer konularını da etkileyebilir.

  Yükselen Kova 2009 kendinizi geliştirmeniz için size çok güzel fırsatlar getirdi. 2010’da yeteneklerinizi değerlendirerek para kazancınızı artırabilme fırsatlarınız olacaktır. Bilinçaltınızda başlayan dönüşüm sizi kişilik olarak da oldukça derinden etkiliyor. Bunu özellikle çalışma hayatınızda hissediyor olmalısınız. Haziran – Temmuz aylarında eğitim ve iletişim konularıyla ilgili yeni olanaklar ve başlangıçlar söz konusu olabilir. Bununla beraber yurtdışı bağlantılı ve akademik alanlardaki çalışmalar sizin için önem kazanıyor. Eğitim, yabancılar, yolculuklar hayatınıza yeni bir açılım getirecek, yeni başlangıçlar yapacaksınız Bu yönde ciddi ve sorumluluk gerektiren ortaklıklar içine girebilirsiniz.

  Yükselen Balık Hiç kuşkusuz bu yılın ilk yarısında Jüpiter’in yükselen burcunuzda olması sizi daha iyimser ve girişken yapacaktır. Çok değişik fırsatlarla kendinizi geliştirebilirsiniz. Plüton’un kişiliğiniz üzerindeki zorlayıcı ve dönüştürücü etkisi devam ederken bu şanslı etki altında biraz rahatlayabilirsiniz. Ancak Mart ayına kadar çalışma ortamınızda agresif ve sinirli davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Haziran – Temmuz aylarında para kazancı konusunda yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Bu durum ortak finansal gelirlerinizi de direk olarak etkileyecektir.
   
 7. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  2010 yılı burç yorumlarını iyi derlemişsin Nehirim :)
   
 8. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  derlemeye devam canım :)
   
 9. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Aslan Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)


  Genel durum
  Bu yıl gökyüzünde büyük değişiklikler yaşanıyor. Geçtiğimiz 29 Ekim’de Satürn Terazi burcuna ilerledi. 22 Temmuz’dan itibaren ise, 2012 Ekim’ine kadar tamamen bu burca yerleşmiş olacak. 28 Mayıs’ta ise Uranüs Koç burcuna yerleşmeye hazırlanıyor ve 2011’den yedi yıllığına bu burçta olacak. Uranüs’le başlayacak olursak, 2010’dan itibaren hayata bakış açınızı değiştirecek, aniden değiştirecek, sizi uyandıracak pek çok gelişmeyle karşılaşmaya başlayacaksınız. Uranüs’ün bu güçlü transiti yabancılarla ilişkilerinizi arttıracak ve ufuklarınızı genişletecek. Pek çok açıdan daha fazla risk alacak ve cesaret göstermeye başlayacaksınız. İnançlarınızda ve hayata bakış açınızda daha keskin, kendinden emin ve cesur bir tavır takınacaksınız. Bu transit aynı zamanda hayatınıza daha fazla yolculuk, yabancılarla ilişki ve aynı zamanda bilginizi geliştirebileceğiniz, akademik çalışmalar getirebilir. Bir şekilde, düşüncelerinizi daha fazla yayma ve paylaşma imkanı bulacaksınız ve görüşlerinizi savaşçı bir şekilde sergilemeye başlayacaksınız.
  2007 Eylül’ünden bu yana Başak burcunda kalan Satürn son iki yılda maddi alanda daha sağlam bir temel yarattığınızı, çok çalıştığınızı ve yeteneklerinizi ciddi bir biçimde geliştirdiğinizi göstermekte. Satürn’ün Terazi’de kaldığı sürede ise, şimdi yakın çevrenizdekilerle, kardeşlerle ilişkilerinizi daha ciddiye alacak, daha fazla iletişim, konuşma, pazarlık ve anlaşma içinde olacaksınız. İşinizin, sorumluluklarınızın bir bölümünde de kendinizi daha objektif, adil ve dengeli biçimde ifade etme zorunluluğu söz konusu. Belki de işinizin bu yönlerini geliştirmek durumundasınız. Zihinsel açından daha dikkatli, anlaşmalara özen gösteren, ilişkilerinizi daha iyi kullanan bir konuma gelmektesiniz. Kardeşlerle ilişkilerinizde daha dengeli olmak, uyum ve anlaşma yaratmak durumundasınız.
  Jüpiter bu yıl Balık ve Koç burçlarında ilerleyecek. 18 Ocak – 6 Haziran arasında ve daha sonra da 9 Eylül sonrasında bu burçta ilerleyecek olan Jüpiter eşinizin maddi durumu ile daha fazla ilgileneceğinizi ve bazı ortaklar imkanlar elde edebileceğinizi gösteriyor. Eşinizin ya da ortağınızın maddi koşulları daha değişken hale gelebilir ancak yine de ortaklaşa imkanlar, yatırımlar da söz konusu olabilir. Miras, borç ve alacaklar konularında sürprizler, olumlu değişikler ve yatırım yapma imkanları var. Bu arada 6 Haziran – 9 Eylül tarihleri arasında çok daha sürprizli ve özellikle yabancıları, yurtdışını, yolculukları ilgilendire konular ani bir biçimde yepyeni koşullar getiriyor. Özellikle Aslan burcunun ilk günlerinde doğanlar bu sürprizleri fazlasıyla hissedebilecekler. 23-29 Temmuz doğumlu Aslan’lar bu yıl Uranüs’ün getirdiği yenilenmeyi hızlı biçimde görecekler ve ufuklarını genişletme yönünde cesur adımlar atabilecekler.
  2008’den bu yana Oğlak burcunda ilerleyen Pluton ise pek çok Aslan ve özellikle yükselen burcu Aslan olanlar için iş hayatında köklü değişikler ve artan sorumluluklar getirmekte. Pluton bir bakıma yönetsel konularda, iş hayatında daha profesyonel ve disiplinli davranılması gereken konulardaki yeteneklerinizi geliştirme yönünde baskılı bir dönüşüm getirmekte. Pluton’un getirdiği baskıya uymadığınız hallerde iş değişiklikleri, işsizlik ya da iş ortamını toptan değiştiren koşullarla karşılaşabilirsiniz. Pluton size yeteneklerinizi geliştirme, bir beceri edinme yönünde zorlamakta. Özellikle Satürn’le de kare açı kuran Pluton bu yeni dönemde zihinsel yükü fazla olan işlerin ve işte anlaşma, ortaklık gerektiren konularda önemli tecrübeler ve sorumluluklar getirmekte. Bu arada özellikle yükselen burcu Aslan’lar sağlıkları açısından aşırı zihinsel yüklere önem vermeli ve kendilerini gevşetmeye de bakmalılar.
  Şanslı alanlar
  Bu yıl Jüpiter’in Balık burcunda kaldığı 18 Ocak – 6 Haziran ve 9 Eylül sonrasında dönemlerde ortaklaşa yatırımlar, yeni finansman imkanları, eşinizin ya da ortağınızın getireceği kaynakları beraber değerlendirme fırsatları getirmekte. Miras ya da toplu para imkanları da söz konusu. Psikolojik açıdan da daha derin ilişkiler kurabilir ve ilişkilere bakış açısınızı geliştirebilir, daha ruhsal kılabilirsiniz. Bu yönlere olan ilginiz de artabilir. Ancak Jüpiter 6 Haziran – 9 Eylül arasında daha keyifli ve canlı bir atmosfer getirmekte. Bu dönemde pek çok değişiklik, ufuklarınızı genişletecek imkanlar elde edebilirsiniz. Hayata bakış açınız canlanırken, yabancılar, eğitsel konular ufuklarınızı genişletebilir. Düşünsel açıdan özgürleştiğinizi hissedebileceksiniz.
  Enerji ve mücadele gezegeni Mars ise 7 Haziran’a kadar burcunuzda kalarak size fazladan enerji, cesaret ve mücadele getirmekte. Ancak 10 Mart’a kadar geri harekette olacağı için, aslında önemli projelerde, risk aldığınız ve mücadele ettiğiniz konularda daha sabırlı ve dengeli olmaya bakmalısınız. Burcunuzdaki Mars aşırı gururun neden olabileceği kişisel çatışmalara, eş ya da ortaklaşa konularda kavgalara neden olabilir. Gereksiz yere öfkenizi göstermemeli ve daha serin kalmaya bakmalısınız. 10 Mart sonrasında bile, 7 Haziran’a kadar bu huzursuzluğun gölgesi devam ediyor olabilir. 30 Temmuz – 16 Eylül arasında ilişkilerinizde, kardeşlerle ilgili konularda bazı sürtüşmeler olsa bile, bu dönemde düşüncelerinizi daha dengeli biçimde ortaya koymaya, uzlaşı içinde olmaya çalışabilirsiniz. Neyse ki 28 Ekim – 8 Aralık arasında daha hevesli ve girişken olabileceksiniz. Bu dönemde aşkta, yaratıcı alanda, yeteneklerinizi ortaya koyduğunuz tüm konularda daha istekli ve tutkulusunuz. Kuşkusuz daha fazla harcama yapabilir ve zevklere yönelebilirsiniz.
  Zorlayıcı konular
  Neptün bu yıl da, son kez Kova burcunda kalıyor ve Aslan burcunun son günlerinde, 17-22 Ağustos doğumlulara belirsizlik, karmaşa ve kendi kendilerini aldatabilecekleri koşullar getiriyor. Neptün dağıtan, çözen ve kişiliği yıpratan, kararsızlık yaratan bir enerjidir. Karşıt burcunuzda olması özellikle kişiliğinizi ortaya koyduğunuzu, benliğinizi riske ettiğiniz alanlarda, ilişkilerde, evlilik ya da yakın arkadaşlıklarda yanlış yönlendirmeler içinde olabileceğinizi anlatmakta. Karşınızdaki kişiler sizi hayal kırıklığına uğratabileceği gibi siz de kişisel olarak buna neden hazırlayabilirsiniz. Bu nedenle hayattan ne istediğinizi daha ciddi bir zemin üzerinde düşünmeli ve gerçeklerle aranızı açmamalısınız. Bu transit hayatınızdaki erkek figürünün, eşin, ya da babanın dağılma, güvensizlik ve çözülme, ortadan kalkma getirebileceğini anlatmakta. Kuşkusuz bugünlerde doğanlar sağlıklarına da daha fazla özen göstermeliler.
  Mars bu yıl 15 Eylül – 28 Ekim tarihleri arasında burcunuzla sert açı içinde kalırken, enerjinizi, cesaretinizi yapıcı yönde kullanmaya özellikle önem vermelisiniz. Bu dönemde evde, ailevi konularda daha fazla kişilik çatışması, mücadele ve paylaşım sorunu yaşayabilirsiniz. Kıskançlıklardan uzak durmak ve iş hayatında da daha sabırlı olmak gereği var. Uzun vadeli düşünerek, geleceğe yönelik temeller atmak, bazı şeyleri bitererek, yeni adımlar atmak için mücadele edeceksiniz.
  Aşk
  16 Ekim 2009’dan beri sonra burcunuza ilerlemekte olan Mars sizi fazlasıyla enerjik ve cesaretli kılmakta, ilişkilerinizde baskın olabileceğinizi göstermekte. 7 Haziran 2010’a kadar sürecek olan bu dönemde özgüveniniz oldukça yüksek olacaktır. Özellikle 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 tarihleri arasında ilişkilerinizde daha toleranslı olmaya gayret etmelisiniz. Bu durum özellikle 23 Temmuz- 12 Ağustos arasında doğmuş olan Aslan’lar açısından ayrı bir önem taşıyor.
  8 Ekim – 18 Kasım 2010 tarihleri arasında aşk gezegeni Venüs geri harekette olacağı için bu dönemde yapılacak evlilikler ya da süregelen birliktelikler bazı huzursuzluklar, tatminsizlikler getirebilir.
  Aslan kadını açısından
  20 Aralık 2009’dan itibaren aşk hayatınızda ve ilişkilerinizde birtakım karmaşa ve sorunlar yaşamaya başlamış olabilirsiniz. 10 Mart 2010 civarına kadar devam edecek olan bu dönemde ilişkilerinizde biraz daha mantıklı ve akılcı olmaya bakmalı, cesur çıkışlarınızı kontrol edebilmelisiniz. 10 Mart - 7 Haziran arasında kadar enerjiler daha rahat akacaktır.
  Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu 30 Temmuz – 15 Eylül arasında yakın çevrenizle olan ilişkilerinizde daha gerçekçi davranışlarda bulunabilirsiniz.
  28 Ekim – 8 Aralık arasında aşk hayatınızda sizi mutlu edecek büyük tutku ve heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. 8 Ekim -18 Kasım arasında eski ile ilgili ilişkiler gündeme gelebilir; bu dönemde başlayacak yeni ilişkiler pek tatmin edici olmayabilir.
  Aslan erkeği açısından
  Bu yıl Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılar kurduğu dönemlerde aşkta daha kolay mutlu olabilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. 18 Ocak – 11 Şubat, 14 Haziran - 10 Temmuz arasındaki dönemler ilişkileriniz için oldukça güzel olacaktır.
  Ancak dikkat edin, 8 Ekim – 18 Kasım 2010 dönemi arasında geri gidecek olan Venüs ev hayatınızda ve sevdiklerinize karşı duygularınızda gereğinden fazla tutkulu ve sahiplenici davranışlarda bulunmanıza yol açabilir. Bu dönemde yakın beraberliklerinizde biraz daha sabırlı davranmalısınız, yapılacak evlilikler ya da süregelen birliktelikler bazı huzursuzluklar, tatminsizlikler getirebilir
  Genel olarak 7 Mart – 31 Mart arasında aşk ve beraberlikler daha akıcı ilerleyebilir. 7 Ağustos – 8 Eylül arasında enerjileriniz ilişkilerinize yoğunlaşabilir; denge kurma ve ciddi kararlar alma çabası içinde girebilirsiniz.
  Para, iş hayatı ve kariyer
  2010 yılında, geçen iki yıl boyunca Satürn’ün size para kazanma ve yeteneklerinizi geliştirme konularında kazandırdığı deneyimleri hayata geçirmeye başlıyorsunuz. 29 Ekim 2009’dan itibaren Terazi burcuna geçerek sizin burcunuzla uyumlu açı içine giren Satürn, son yıllardaki tecrübelerinizden daha kolay yararlanabileceğinizi gösteriyor. Mars’ın da burcunuzda 7 Haziran’a kadar kalacak olması sizin cesaret ve güven ile hareket etmenizi sağlayacaktır. Ancak Mars’ın geri harekette olacağı 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 aralığında düşüncesiz ve riskli davranışlardan kaçınmalısınız.
  Çalışma ortamı ve iş alanınızda önemli değişimler yaşamaya başlamış olmalısınız. Plüton’un Oğlak burcuna girmesi ile hissetmeye başladığınız bu etkiler iş hayatınızda uzun yıllar devam edecek önemli dönüşümleri de beraberinde getirecektir. Bu transit altında genel olarak daha fazla çaba harcamanız, yeni iş yetenekleri ve uzmanlık geliştirmeniz gerekecektir. Günlük yaşantınız ve çalışma ortamınızda daha sorumlu ve disiplinli olmalısınız.
  2010’un ilk yarısında Jüpiter’in etkisiyle ortak finansal paylaşımlar ve gelirler konusunda kazançlarınız olabilir. Kredi, sigorta, miras ve alacaklarınız ile ilgili beklentileriniz olumlu sonuçlanabilir. 8 Haziran’da Jüpiter ve Uranüs’ün Koç burcundaki birleşimi, size yurtdışı bağlantıları ve yabancılarla ilgili hedeflerinizde yeni başlangıçlar ve umulmadık fırsatlar getirebilir. Bu şansı 5 Temmuz’a kadar değerlendirmelisiniz.
  Neptün’ün burcunuzun karşısında ilerlemesi size ortaklıklar ve ilişkiler yönünde yanılgı ve dağılmalar yaşatabilir. Özellikle 17- 21 Ağustos doğumlu Aslan’lar bu belirsizlik getirici transitini almaktalar. Eğer bu tarihler arasında doğmuşsanız iş ortaklıklarında dikkatli olma gereği var.
  22 Temmuz – 7 Ağustos arasında iş ortamınızı, yakın çevrenizle ilişkilerinizi ve yurtdışı bağlantılarınızı kapsayan konularda; ileriye dönük hedeflerinizi ilgilendirebilecek yeni oluşumlar gündeme gelebilir. Aşırı özgüven hissi harekete geçip, fazla girişken davranışlarda bulunmamaya özen gösterin.
  Parasal açıdan 11 Şubat – 7 Mart, 31 Mart – 25 Nisan, 10 Temmuz – 7 Ağustos dönemleri çok daha bereketli geçebilir.
  7 Haziran – 30 Temmuz arasında masraflarınızda artış ve harcamaların yükselmesi söz konusu olabilir. 8 Aralık – 16 Ocak arasında da iş ortamınızla ilgili konularda daha tedbirli ve temkinli davranmalısınız.
  Sağlık
  2010 yılına oldukça enerjik ve canlı giriyorsunuz. 16 Ekim 2009’da burcunuza giren Mars 7 Haziran 2010’a kadar burada kalarak size doğrudan kullanabileceğiniz aktif enerjiler veriyor. Ancak Mars’ın geri hareket yapacağı 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında aşırı tepkiler vermekten, abartılı hareketlerde bulunmaktan ve kendinizi fiziksel açıdan zorlamaktan kaçınmalısınız. Özellikle 23 Temmuz – 13 Ağustos arasında doğanlar kontrolü elden bırakmamalı, fevri davranışlarda bulunmamalıdır.
  8 Aralık 2010 – 16 Ocak 2011 arasında iş ortamı, çalışanlarla ilişkileriniz ve günlük uğraşlarınız ile ilgili konular sizi gerebilir. Bu dönemde sağlığınıza özen gösterin.
  Eğitim
  2010 yılında eğitsel konularda yeni olanaklara ve ani başlangıçlara açık olabileceğiniz bir yıldasınız. Özellikle yılın ikinci yarısında ortaya çıkabilecek gelişmeler ufuklarınızı genişletici nitelikte olacak. Kasım 2009’da Terazi burcuna giren Satürn eğitim ve iletişim konularına daha ciddiyetle yaklaşmanızı ve sorumluluk almanızı gerektirebilir. Bu etki, eğitsel alanda başkalarından ve ortaklaşa konulardan destek görmeniz anlamına da geliyor. Yaz aylarındaki gezegen etkileşimleri sizin eğitim, yurtdışı bağlantılı akademik alanlar ve çalışma ortamınızı ilgilendiren konularda bazı nedenlerle harekete geçebileceğinizi gösteriyor. Beklenmedik biçimde ortaya çıkabilecek imkânlar özellikle yabancılarla ilgili alanda düşüncelerinizi değiştirebilir
  Merkür’ün burcunuzla uyumlu açılarda olduğu 17 Mart - 2 Nisan, 10 – 25 Haziran, 3 – 21 Ekim ve 9 Kasım -1 Aralık dönemlerinde zihinsel konular, eğitim ve iletişim alanlarında kendinizi çok daha rahat ifade edebilirsiniz.
  Aktif zamanlar
  Mars’ın burcunuzla sert açılarda kaldığı zamanlar aktif zamanlar olacaktır. Eğer bu dönemlerde kendinizi kontrol edebilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz. Hırsınız test edileceği bu dönemlerde planlı davranmak ve yıkıcı öfkeden uzak kalmak en iyisidir.
  Bu yıl 7 Haziran 2010’a kadar kişisel imajınız ve çevrenizle olan ilişkilerinizde daha enerjik, ateşli ve hevesli enerjilerin etkisi altındasınız. Fiziksel yönden çok güçlü hissedebilir, hedeflerinize odaklanıp yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Ancak 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında kişisel atılımlarınızda bazı aksaklıklar ve zorluklar ile karşılaşabilirsiniz.
  15 Eylül – 28 Ekim 2010 arasında ev ve aile hayatınızda daha yakından ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Bir takım başlangıçlar, bitişler, değişim ve dönüşümlerin etkisi altında kalıp, kariyerinize gereken önemi vermekte zorlanabilirsiniz. Üstlerinizle ilişkilerinizi güçlü tutmaya bakmalı; enerjinizi gerek fiziksel gerekse zihinsel yönden daha iyi kontrol altında tutmalısınız.
  Merkür’ün geri hareketi
  Merkür’ün bu yıl toprak elementinden burçlarda geri hareket yapacak olması belirli dönemlerde para durumu, birikim, bütçe gibi ekonomik konuları içine alan alanlarda, hareket, eğitim ve sözleşmelerin söz konusu olabileceği durumlarda aksamalar, gecikmeler, planların değişmesinin gündeme gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemlerde ciddi anlaşmalar, kontratlar yapmaktan, yeni projelere imza atmaktan çekinmeliyiz. Yolunda ilerleyebileceğini düşündüğümüz projelerimiz hiç de beklenmedik sonuçlar doğurabilir.
  Merkür bu yıl 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010, 18 Nisan – 11 Mayıs, 20 Ağustos – 12 Eylül ve 10 Aralık – 30 Aralık 2010 tarihleri arasında geri harekette olacak.
  Bu dönemlerin ilkinde iş ortamındaki disiplin gerektiren konular, beraber çalıştığınız kişilerle ilgili durumlar ya da sağlık alanında; ikincisinde hedefleriniz, sorumluluklarınız ve işinizle ilgili konularda; üçüncüsünde para durumunuz, gelirleriniz, bütçenizde; sonuncusunda da çocuklarınız, çalışma ortamınızdaki sorumluluklarınız veya aşk hayatınızla ilgili konularda beklenmedik sıkıntılar, gecikmeler ve değişiklikler ortaya çıkabilir.
  Tutulmaların Etkisi
  Bu yıl tutulmalar Yengeç – Oğlak ekseninde gerçekleşmekteler. Güney düğüm tutulmaları Yengeç burcunda, Kuzey düğüm tutulmaları ise Oğlak burcunda olacak. Güney düğüm tutulmaları daha yorucu ve geçmişe yönelik konuları gündeme getirmesi bakımında daha zorlayıcı olabilir. 15 Ocak’ta 25 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması, tutulmanın çok daha etkin olduğu 30 Ocak tarihine kadar iş ortamınıza ait konularda kendinizi daha fazla geliştirebileceğiniz, profesyonel davranarak ilerleme kaydedebileceğiniz imkanlara işaret ediyor. Belki fazla yorulabilirsiniz ancak yeteneklerinizi de ciddiye almayı öğreneceksiniz. 11 Temmuz’da Yengeç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise özellikle 13 Haziran – 23 Temmuz günleri arasında en etkin hale gelirken, bu dönemde bazı elde olmayan nedenler, ailevi konular, dedikodular ya da sizi duygusal açıdan etkileyebilen durumlarla karşılaşabilirsiniz.
  Yükselen burçlarına göre ASLAN ve 2010

  Yükselen burcunuzu nasıl bulacaksınız ?

  Yükselen Koç 2009 Ekim ortasından beri burcunuzda olan Mars’ın etkisiyle fiziksel enerjiniz oldukça yüksek. Özellikle aşk hayatınız ve keyif aldığınız konularda 10 Mart’a kadar sakin ve kontrollü davranmaya çalışın. Kariyer hayatınızda son iki yılda yoğun bir dönüşüm söz konusu. Bu yıl evlilik ve ortaklıklarınızda daha fazla sorumluluk yüklenmeye başlıyorsunuz. Haziran ayında yükselen burcunuzda gerçekleşecek olan Jüpiter ve Uranüs birleşimi, kariyerinizde ve ortaklıklarınızda size kişisel anlamda yeni başlangıçlar yapma cesareti ve fırsatları getirecektir.
  Yükselen Boğa Ev ve ailenizle ilgili konular bu yıl ortasına kadar yine ilgi merkezinizde olacaktır. Ama 10 Mart sonrasında bu alanda daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. 2009 Kasım ayından itibaren çalışma hayatınızda sorumluklarınız çoğalmış ve bazı ortaklıklar başlamış olabilir. Yaşam felsefenizde son yıllarda hissettiğiniz yoğun değişim enerjileriyle yüksek eğitim ve yabancılarla ilgili alanlara yönelmiş olabilirsiniz. Haziran- Temmuz aylarında kolektif konuları kapsayacak şekilde ortaya çıkabilecek olan bazı yeni oluşumların etkileri, çalışma ortamınıza da yansıyacaktır.
  Yükselen İkizler 2010 yılında aşk hayatınızı artık daha ciddi bir şekilde ele almaya başlıyorsunuz. İlişkilerinizde veya evliyseniz çocuklarla ilgili konularda daha fazla sorumluluk üstlenebilirsiniz. 2010’un ilk yarısında kariyerinizle ilgili konularda genişleme ve ilerleme şansınız oldukça yüksek. Bu dönemde eğitim konuları, kısa yolculuklar ve yakınlarınızla ilişkileriniz yaşantınızda ön planda çıkacaktır. Yaz aylarında kariyer konularını içinde bulunduğunuz sosyal çevrelere aktarıp büyümek amacıyla bazı yeni oluşumlar başlatabilirsiniz. Bunun etkileri ortak finansal paylaşımlarınızı da etkileyecektir.
  Yükselen Yengeç Mars 16 ekim 2009’dan beri sizi para kazancı ve harcamalarla ilgili konularla uğraştırıyor. 20 Aralık 2009 - 10 Mart arasında Mars geri harekette olacağı için, sakin, kontrollü ve sabırlı davranmaya özen göstermelisiniz. 2010’da aileniz ve evinizle ilgili alanlarda sorumluluklar artıyor. Zaten son 2 yıldır ilişkilerinizde yoğun ve dönüştürücü etkiler altındasınız. Buna Haziran ayında kariyerinizle ilgili büyüme ve genişleme fırsatları da eklenince, 2010’un hayatınızda ana çarkları döndüren etkiler getirecek bir yıl olacağınız söyleyebiliriz.
  Yükselen Aslan 2010 Haziran ayına kadar fiziksel enerjiniz oldukça yüksek. 10 Mart’a kadar aşırı cesur, risk alan ve kendinizi sabırsızca ön plana çıkarmak isteyen davranışlarınızı kontrol altında tutmaya çalışın. Son iki yıldır para konularında yaşadığınız sıkıntılar 2009 Kasım’ından itibaren ortadan kaybolmaya başladı. Hatta yılın ilk yarısında ortak kazançlar, miras, kredi gibi paylaşımda bulunduğunuz finansal konularla ilgili şansınız oldukça yüksek. Haziran ayında yurtdışı bağlantılı konularla ilgili yepyeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Bunun etkilerini çalışma ortamınızda yoğun bir şekilde hissedebilirsiniz.
  Yükselen Başak Satürn’ün son iki yıldır yükselen burcunuzda hayata bakış açınıza getirdiği kısıtlamalar, ciddiyet ve sorumluluklar 2009 Kasım’dan sonra yavaş yavaş değişmeye başladı. 2010 itibariyle para ve kazanç konularını dengeli bir şekilde ele almanız gerekiyor. Bu yılın ilk yarısında sizi şans getirecek ortaklıklar ve olumlu anlaşmalar yapma fırsatlarınız olabilir. Tabi Merkür’ün geri harekette olduğu dönemlere çok dikkat edin. Haziran –Temmuz aylarında eş veya ortakla paylaşımda olduğunuz finansal konularda yeni oluşumlar, değişik gelişmeler söz konusu olabilir. Maddi alanda şahsi ve ortaklaşa sorumluklarınızı ciddiyetle ele almalısınız.
  Yükselen Terazi 2009 Kasım’ında Satürn’ün yükselen burcunuza gelmiş olması ilişki, ortaklık ve evliliğinizde daha ciddi, kontrollü, kararlı davranmanızı sağlayacaktır. Bu yıl Haziran’a kadar çalışma hayatınızla ilgili şanslı bir dönem içindesiniz. Haziran sonrasında ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili konularda ani kararlar alabilirsiniz. Geçen yıldan beri ev ve yerleşimle ilgili konularda büyük değişimler yaşamaya başladınız. Yaz aylarındaki gelişmeler aile hayatınızı da etkileyebilir.
  Yükselen Akrep Satürn’ün terazi burcuna girmesiyle kolektif alanda daha dikkatli davranmanız ve özellikle ilişkilerinizle ilgili konularda sorumluluk almanız gerekebilir. 2010 Haziran’a kadar kariyeriniz ve hayatta kendinize amaç edindiğiniz konular için gereğinden fazla enerji harcayabilirsiniz. 10 Mart’a kadar olan süreçte sakin ve kontrollü davranmalı, tartışmalara girmekten kaçınmalısınız. Haziran – Temmuz aylarında çalışma ortamınızda kişisel hedeflerinize uygun yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. Bu oluşum, kolektif alandaki ve yakın çevrenizdeki ilişkilerinizi etkileyebilir.
  Yükselen Yay Bu yılın ilk yarısında ev ve yerleşime ait konularda yeni beklentiler ve artan imkânlar içindesiniz. Evde, babaya ya da toprağa ait konularda daha fazla hareket, genişleme ve kazançlar söz konusu olabilir. Bu dönemde bütün enerjinizin hayat hedeflerinize odaklanmış durumda. İlişkilerinizde artan sorumluluklar sizi bazı yeni başlangıçlara doğru yönlendirebilir. Ancak başarılı olma hedefiyle hırslı bir mücadele verdiğiniz para kazancıyla ilgili konularda bu yeni gelişmelerden etkilenecektir.
  Yükselen Oğlak Plüton yükselen burcunuzda sizin daha hırslı ve mücadeleci bir şekilde kişiliğinizin güçlü yanlarını keşfetmenizi sağlıyor. 2007 sonbaharından bu yana iş hayatında yabancılarla sürdürdüğünüz sorumluluklar size pek çok deneyim getirdi. 2010’da iş hayatında artan yükler ve size başarı getirebilecek imkânlar var. Ancak ortaklaşa alanda ve evlilik hayatınızda beklenmedik konulara hazırlıklı olmalısınız. Özellikle Haziran –Temmuz aylarında ev ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bu durum hem kariyerinizi hem de yerleşik düzeninizi etkileyebilir.
  Yükselen Kova 2010’da ortak finansal alanda rahatlamalar başlamakta. Satürn’ün etkisiyle eğitsel ve sosyal konular içinde daha çok sorumluluk alabilirsiniz. Yılın özellikle ilk yarısında yeteneklerinizi çok daha iyi değerlendirebilir, maddi kazancınızı artıracak fırsatlar elde edebilirsiniz. Son iki yıldır Plüton’un etkisiyle bilinçaltınızdaki yapı taşlarını etkileyen dönüşümler yaşamaya başladınız. Haziran ve Temmuz aylarında eğitimle ilgili konular ve yurtdışıyla da bağlantılı olabilecek ilişkiler size bazı planlamadığınız başlangıçlar yapma fırsatları getirebilir.
  Yükselen Balık Jüpiter’in yükselen burcunuzdan geçecek olması nedeniyle bu yılın özellikle ilk yarısında oldukça şanslısınız. Kişisel alanda kendinize daha fazla güvenebilir, yeni atılımlar yapabilirsiniz. Satürn’ün Terazi burcuna geçmesiyle ortak paylaşımlarınızın söz konusu olduğu finansal alanlarda daha ciddi ve kontrollü olmaya başladınız. Haziran ve Temmuz aylarında karşınıza para kazancı ve yeteneklerinizi değerlendirmekle ilgili fırsatlar çıkabilir. Çalışma hayatınıza odaklı kişiliğinizin de olumlu etkisiyle bu alanda yeni başlangıçlar yapmak üzere harekete geçebilirsiniz.
   
 10. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Başak Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)


  Genel durum
  2007 Eylül’ünden beri burcunuzda ilerleyen Satürn, 29 Ekim’de nihayet bu transitini tamamladı. 7 Nisan – 21 Temmuz arasında, son kez size hoşça kal diyecek olan Satürn, ancak burcun son günlerinde 20-23 Eylül arasında doğanları ilgilendirecek. Son iki yıldır pek çok testten geçtiniz. Yeni sorumluluklar aldınız ve kısıtlandınız. Ancak yine de hayata bakış açınızı, kişiliğiniz açısından önem taşıyan, işe ve yeteneklerinize ait konuları ciddi biçimde gözden geçirdiniz. Kişiliğinizin sınırlarını yeniden çizerken, ilişkilerinize de yeni bir şekil verdiniz. Hayata ciddi baktınız ve özellikleyükselen burcu Başak olanlar 2003’ten bu yana yaşadıkları dengesizlikleri, hayatlarını alt üst eden ani şokları yoluna koydunuz. Bu yeni dönemde yeteneklerinizi geliştirmek ve maddi durumunuzu sağlamlaştırmak için çok daha kararlı davranacaksınız. Para, yetenekler ve değerlerinizi anlatan eve yerleşen Satürn özellikle ortaklaşa bir konu üzerinde sorumluluk alabileceğinizi göstermekte. Parasal konularda adil davranarak çok daha iyi bir konuma gelebilirsiniz. Aynı zamanda iş hayatında kişisel ilişkilerin, dengenin, diplomasinin çok önemli olduğunun farkına varacaksınız.
  İşte ortaklıklar çok önemli olmakla birlikte, bir yandan da kendi kişisel kazancınızı da geliştirmelisiniz. Birikimlerinizi sağlam alanlara, daha istikrarlı yatırım araçlarına yöneltmek durumundasınız. Zira 28 Mayıs’ta Koç burcuna geçecek olan Uranüs yüzünden ortaklaşa konularda çok ani değişiklikler de gündeme gelecek. Yatırım biçiminizi, para ile olan ilişkinizi toptan gözden geçirmeniz gerekmekte. Ortaklaşa alanda çok hızlı sıçramalar ama aynı zamanda çöküşler de yaşanabilir. Belirli bir finansal yatırımı tek başına yönetme konusunda yeni olanaklar elde edebileceğiniz gibi, ortaklıklarda ayrışmalar, kopmalar ve yenilenmeler de olabilir. Kısacası, parasal durumunuz olumlu ya da olumsuz yönde ancak ani bir şekilde değişim gösterecek. Bu uzun yedi yıllık süre içinde, 2010’dan 2017’ye kadar parasal konuları, ortaklaşa işleri yönetmek konusunda pek çok tecrübe kazanacaksınız. Uranüs aynı zaman psikolojik yönden de sizi değiştirecek. Risk almak konusunda daha esnek bir yaklaşım sergilemeyi öğreneceksiniz. Riskten korkuyorsunuz ancak bu dönemde korktuklarınız başınıza gelebilir. İyisi mi siz kendiniz korkularınızdan kurtulmalı, Uranüs’ün bu transitini daha bilinçli biçimde kullanmaya bakmalısınız.
  Bu yıl Jüpiter önce karşıt burcunuz Balık’tan geçecek ve hatta Koç burcunun ilk derecelerine ilerledikten sonra yeniden Balık’a dönecek. 18 Ocak – 6 Haziran arasında ortaklaşa konularda yeni fırsatlar, genişleme olanağı ve işbirliği imkanları var. Bu dönemde hem evlilikler hem de iş ortaklıkları güzel gelişmeler getirebilir. Başkalarının önerilerine açık olmalı ve sizi duygusal açıdan besleyen, destek veren kişilere karşı daha açık ve esnek davranmalısınız. Başkalarının getireceği fırsatları mutlaka değerlendirmeye bakın. Ortaklıklar pek çok genişleme, zenginleşme olanağını da beraberinde getirmekte. 7 Haziran – 9 Eylül arasında ise ortaklaşa finansal değerler, yatırımlar, kredi imkanları, miras gibi toplu para alabileceğiniz koşullar aniden gündeme gelebilir. Bu dönemde şanslı yatırımlar ve aniden ortaya çıkabilecek spekülatif kazançlar elde etmek mümkün. 9 Eylül sonrasında da ortaklaşa imkanların, eşten, iş ortaklarından gelecek pek çok açılımın söz konusu olduğunu göreceksiniz.
  Şanslı alanlar
  2008’den bu yana Oğlak burcundaki Pluton kişisel gücünüzü, yaratıcılığınızı ortaya çıkartmanız için daha fazla motivasyon getiriyor. Özellikle 24-29 Ağustos doğumlu Başak’lar Pluton’un üçgen açısı altında yeteneklerini değerlendirebilecekleri güçlü kişilerle karşılaşabilir. Kendinize güveninizi, hayattan aldığınız tatmini arttırabilirsiniz. Bir bakıma Pluton hırslandırıcı bir getirerek, çoğu zaman ılımlı bir görünüm sergileyen Başak’ları uyandırmakta. Bu sayede, tutkularınızı harekete geçirerek, yaratıcı alanda daha etkin olabilir ve bir yandan da süregelen trendler ve güçlü kişilerden destek bulabilirsiniz.
  Jüpiter 18 Ocak – 6 Haziran arasında ve 9 Eylül sonrasında anlaşmaların, ortaklaşa konuların, belki de evliliğin şans getireceğini anlatıyor. Bu konularda şanslısınız. Bu nedenle aşırı eleştirel olmamalı ve pek çok konuda daha toleranslı olmaya bakmalısınız. Yapacağınız işbirlikleri gerek işte gerekse kişisel hayatınızda yeni şeyler, tecrübeler öğrenmenizi sağlayacak. Ortaklaşa imkanları kullanmaya bakmalısınız. Evli iseniz, bu dönemde eşinizin büyük bir hareketlilik içinde olduğunu görebilirsiniz. Onun hayatınıza getireceği çok şey olabilir.
  Enerji ve mücadele gezegeni Mars bu yıl 7 Haziran – 30 Temmuz arasında burcunuzda seyrediyor olacak. Bu dönemde kendinizi ortaya koyabileceğiniz önemli girişimler içinde olabilirsiniz. Fiziksel açıdan daha aktif ve aynı zamanda daha hırslı olabileceksiniz. Eğer enerjinizi yapıcı yönde kullanırsanız, cesaretinizle öne çıkacak ve kendinizi daha iyi savunabileceksiniz. Bu nedenle öfkeden uzak kalmaya çalışmalı, her zamanki soğukkanlılığını ortaya koymalısınız. Mars 8 Aralık sonrasında da burcunuzla uyumlu olacak ve yılın son günlerinde yaratıcı konularda, aşkta ve tutku ile sarıldığınız konularda güçlü bir aktivite yaratacak.
  Zorlayıcı konular
  20-22 Eylül günlerinde doğmuş olan Başak’lar 7 Nisan – 21 Temmuz arasında Satürn’le bir kez daha bir arada olacaklar. Bu döneme hazırlıklı olmalı ve süregelen projelerinizi tamamlamaya bakmalısınız. Yapacak çok işiniz olabilir. Disiplin, kararlılık ve sebat gerektiren konularda, özellikle iş hayatında test edilebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar esnek davranabilmeli ve kendinizi kasmamalısınız. Satürn size belirli ödüller bırakarak gidecek ve kişiliğinizi sağlamlaştıracak. Ancak sağlık konusunda biraz daha önlemci olmanız faydalı olabilir.
  Uranüs de yine 17-22 Eylül doğumlu Başak’ların karşısından geçerken, pek çok sürpriz ve özellikle ilişkilerden kaynaklanabilecek anilikler getirmekte. 2003’ten bu yana Uranüs sayesinde ilişkilerinizde toleranslı olmayı öğrendiniz. Zira o kadar mantıksız ve ani durumla karşılaştınız ki, şimdi artık adeta teslim olmuş durumdasınız. 17-22 Eylül doğumlu Başak’lar bu dönemde ilişkilerinde ani kopuşlar yaşayabilecekleri gibi çok ilginç kişilerle de karşılaşabilirler. Başkalarından öğrenecekleri çok şey var. Kişilik çatışmalarına girmek yerine hayata daha geniş bir perspektiften bakmayı öğrenmeliler. Kuşkusuz aynı anda Satürn transiti ile de yüzleşen 20-22 Eylül doğumluların işi biraz daha zor ve gergin olabilir. Esneklik gösterebilmek anahtar kelime olacak.
  28 Ekim – 8 Aralık arasında burcunuzla sert açı içinde olan Mars, bu dönemde eve, yerleşime ve aileye ilişkin konularda fazladan bir stres getirmekte. Bu dönemde enerjinizi kontrollü yönde kullanarak çok şey yapabilir ve iş hayatında bazı şeyleri bitirerek, yeni bir adım atabilirsiniz. Ancak öfkenizin kurbanı olmamaya bakmalısınız.
  Aşk
  2010’un ilk yarısı ilişkileriniz açısından çok şey vaat eden bir yıl olacak. Bu yıl tanışacağınız kişiler size yeni kapılar açabileceği gibi, aşk hayatında ve evlilikte de yeniliklere yol açabilir. 18 Ocak – 6 Haziran arasındaki bu dönemde daha fazla paylaşım içinde olacaksınız. Gerçekçi olmayı elden bırakmadıkça ilişkilerin güçlendirici olabileceğini söyleyebiliriz. Öte yandan geçen yıldan itibaren aşk hayatınızda ve yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz konularda, daha tutkulu ve yönlendirici olmaya başladığınızı hissetmiş olmalısınız. Plüton dönüşüm getiren bir güç olduğu için, kendinizi serbest bırakmak ve size mutluluk getiren konulara yönelmek için büyük bir çekilim duyacaksınız.
  Başak kadını açısından
  Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde ilişkilerinizde daha tutkulu ve hareketli olabilirsiniz. 7 Haziran’a kadar kontrolünüz dışında gelişen olaylarla ilgili enerjilerin etkisindesiniz. 7 Haziran – 30 Temmuz arasındaki dönemde özgüveniniz artıyor, kendinizi daha enerjik ve canlı hissedeceksiniz. İlişkilerinizde biraz daha akılcı olmaya bakmalı ve aşırı duygusal çıkışlarınızı kontrol edebilmelisiniz.
  15 Eylül - 28 Ekim Mars’ın olumlu enerji getirdiği bir dönem olacaktır. Özellikle 8 Aralık 2010 – 16 Ocak 2011 arasında aşk hayatınıza daha fazla tutku ve mücadele getirecek konular gelişebilir.
  Başak erkeği açısından
  Bu yıl 11 Şubat -7 Mart arasında yakın ilişkinizde, evliliğinizde güzel etkiler altında olacaksınız. Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılarda olduğu 31 Mart – 25 Nisan, 20 Mayıs – 14 Haziran, 10 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasındaki dönemlerde aşkta daha mutlu olabilir, ilişkilerinizden keyif alabilirsiniz.
  8 Eylül – 7 Ocak arasında yakın çevrenizle ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Ancak Venüs’ün geri harekette olacağı 8 Ekim - 18 Kasım döneminde yakın beraberliklerinize özen göstermeli, evlilik yapmaktan kaçınmalısınız.
  Para, iş hayatı ve kariyer
  Satürn, Eylül 2007’den itibaren hayata daha ciddi yaklaşmanıza, daha sıkı çalışmanıza ve birtakım sorumluluklar üstlenerek ayaklarınızı yere daha sağlam basmanıza yardımcı oldu. 28 Ekim 2009’da Satürn’ün Terazi burcuna geçmesi ile sizin için para ile ilgili konular gündeme gelmeye başlamış olmalı. Önünüzdeki 2 yıllık süreç içinde parasal alanda daha akılcı ve planlı davranmalısınız. Kazancınız ve ortaklıklarınızla ilgili alanlarda sorumluluklarınızı yerine getirmeye özen gösterin.
  Şans gezegeni Jüpiter’in 18 Ocak’ta Balık burcuna girmesi size yeni ortaklıklar ve anlaşmalar ile ilgili fırsatlar getirebilir.
  6 Haziran’dan sonra Koç burcuna geçen Jüpiter olumlu etkisini eşiniz veya ortağınızla birlikte olan paylaşımlarınızı ilgilendiren konularda göstermeye başlayacaktır.
  28 Mayıs’ta Uranüs’ün de aynı bölgeye geçmiş olması Haziran’ın ilk haftalarında kredi, sigorta, miras ve ortak finansal durumlarınızı etkileyebilecek yeni başlangıçlar, beklenmedik durumlar yaratabilir. Her bakımdan kendi kişisel birikimlerinize öncelik vermeli, ortaklıklarda dengesizlikler ve aşırı yüksek beklentiler olabileceğine dikkat etmelisiniz.
  Plüton, yaratıcılığınızı ve kişiliğinizi daha tutkulu bir şekilde ortaya koymanız için sizi etkisi altına almaya başladı bile. Finansal yatırımlarınızda, risk aldığınız ve spekülasyon yaptığınız konularda hayatınızı yeniden şekillendirirken planlı olmalı, ciddiyeti elden bırakmamalısınız.
  30 Temmuz- 15 Eylül arasında masraflarınızı daha iyi kontrol etmeye bakmalısınız. Bu dönemde ekstra harcamalar yüzünden bütçeniz sarsılabilir ve parasal alanda güvensizlik yaşayabilirsiniz.
  Parasal açıdan 7 Mart – 31 Mart, 25 Nisan – 20 Mayıs dönemleri çok daha bereketli geçebilir. 7 Ağustos – 8 Eylül arasında kazancınızda artış olabilir ama yukarda da belirttiğimiz gibi, bu dönemde harcamalarınızda da belirgin bir artış söz konusu olacaktır.
  Sağlık
  2007 sonbaharından bu yana Satürn’ün getirdiği etkiler yüzünden sağlığınıza daha çok özen gösterdiniz, bedeninize önem vererek yaşam enerjinizi canlandırmaya çalıştınız. 2010 yılında sağlık konularında ağır etkiler altında değilsiniz. Bu konuda kendi astrolojik haritanızdaki durumları incelemek gerekir.
  7 Haziran – 30 Temmuz arasında kendinizi daha canlı, enerjik hissedeceksiniz. Bu dönemde fiziksel olacak güçlüsünüz. Ancak 30 Temmuz -15 Ağustos arasında çok dikkatli olmalısınız. Abartılı davranışlardan, riskli hareketlerden, tehlike içeren sporlardan, süratli araba kullanmaktan özellikle kaçınmalısınız. Beklenmedik olaylara veya kazalara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.
  Eğitim
  2010’da eğitim konusu iş hayatında yeteneklerinizi geliştirmeye çalışacak ve bunu ortak projelerle hayata geçirmek yönünde olumlu fırsatlar elde edebileceksiniz. Sistemli, sorumlu ve paylaşımcı bir şekilde çalışarak yeni yetenekler geliştirebilirsiniz.
  Merkür’ün geri harekette olacağı 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010 arasında yaratıcılığınızı kullanacağınız alanlarda daha dikkatli olmalısınız. Yeni projeleri uygulamaya geçirmek ve imza atmak için 15 Ocak -10 Şubat dönemini tercih edin. Ayrıca yüksek eğitim ve akademik çalışmalarınızın etkileneceği 2 Nisan -10 Haziran arasında, Merkür’ün geri hareket yapacağı 18 Nisan- 11 Mayıs tarihleri arasında bazı gecikmelere, pürüzlere karşı hazırlıklı olmalısınız.
  Merkür’ün burcunuzla uyumlu açılarda olduğu 25 Haziran – 9 Temmuz, 21 Ekim – 9 Kasım döneminde eğitsel konular ve iletişim alanlarında kendinizi çok daha rahat ifade edebilirsiniz.
  Aktif zamanlar
  Mars’ın burcunuzla sert açılarda kaldığı zamanlar aktif zamanlar olacaktır. Eğer bu dönemlerde kendinizi kontrol edebilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz. Hırsınız test edileceği bu dönemlerde planlı davranmak ve yıkıcı öfkeden uzak kalmak en iyisidir.
  Bu yıl 28 Ekim – 8 Aralık 2010 tarihleri arasında ev, aile, kökler ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Eve ait konular yüzünden gerilip, işinize odaklanmakta sorunlar yaşayabilirsiniz. Ekim 2009’dan – 7 Haziran 2010 tarihine kadar kendi kontrolünüz dışında gelişen olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde bilinçaltınızda bazı enerjileri daha yoğun hissedebilirsiniz. 7 Haziran – 30 Temmuz arasında girişimci, enerjik ve cesaretli davranışlarda ortaya koyabilir; gerek özel hayatınızda, gerekse iş konularında yeni atılımlarda bulunabilirsiniz. Ancak bu dönemde ilişkilerinizde daha toleranslı olmaya gayret etmelisiniz.
  Merkür’ün geri hareketi
  Merkür’ün bu yıl toprak elementinden burçlarda geri hareket yapacak olması belirli dönemlerde para durumu, birikim, bütçe gibi ekonomik konuları içine alan alanlarda, hareket, eğitim ve sözleşmelerin söz konusu olabileceği durumlarda aksamalar, gecikmeler, planların değişmesinin gündeme gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemlerde ciddi anlaşmalar, kontratlar yapmaktan, yeni projelere imza atmaktan çekinmeliyiz. Yolunda ilerleyebileceğini düşündüğümüz projelerimiz hiç de beklenmedik sonuçlar doğurabilir.
  Merkür bu yıl 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010, 18 Nisan – 11 Mayıs, 20 Ağustos – 12 Eylül ve 10 Aralık – 30 Aralık 2010 tarihleri arasında geri harekette olacak.
  Bu dönemlerin ilki çocuklarınızla ilgili konularda, aşk hayatınızda ve risk aldığınız durumlarda; ikincisi yolculuklar, eğitim, hukuksal alanlar ve yabancılarla ilgili konularda; üçüncüsü çevrenizle olan ilişkilerinizde, kişisel projelerinizde; sonuncusu da aşk hayatınız, eviniz ve ailenizi ilgilendiren konularda beklenmedik gecikmeler, değişiklikler ve aksaklıklar getirebilir.
  Tutulmaların etkisi
  Bu yıl tutulmalar Yengeç – Oğlak ekseninde gerçekleşmekteler. Güney düğüm tutulmaları Yengeç burcunda, Kuzey düğüm tutulmaları ise Oğlak burcunda olacak. Güney düğüm tutulmaları daha yorucu ve geçmişe yönelik konuları gündeme getirmesi bakımında daha zorlayıcı olabilir. 15 Ocak’ta 25 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması, tutulmanın çok daha etkin olduğu 30 Ocak tarihine kadar aşk hayatınıza, çocuklarınıza ait konulara daha ciddi bir bakış açısı getirmekte. Böyle bir dönemde kendinizi daha iyi ifade etmenin yollarını aramalısınız. Yaratıcılığınızı ciddi biçimde ortaya koymak isteyeceksiniz. 11 Temmuz’da Yengeç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise özellikle 13 Haziran – 23 Temmuz günleri arasında en etkin hale gelirken, bu dönemde geleceğe ait beklentilerinizde bazı kararsızlıklar, endişe ve huzursuzluk gündeme gelebilir. Ev ve ailevi konuların yer aldığı hedeflerinizi yeniden gözden geçirmek ve aşırı duygusal hareket etmemek durumundasınız.

  Yükselen burçlarına göre BAŞAK ve 2010

  Yükselen burcunuzu nasıl bulacaksınız ?


  Yükselen Koç Son iki yıldır çalışma ortamınızda üzerinizde hissettiğiniz kısıtlama ve sorumluluklar, 2009 Kasım ayından sonra ortadan kalkmaya başladı. Satürn’ün Terazi burcuna geçmesi ortaklık ve evlilik gibi konularda daha ciddiyetle hareket etmeye başlayacağınızı göstermekte. 2010 yılının ilk yarısında enerjininiz büyük bölümü yaratıcılığınızı ortaya koyduğunuz alanlara ve aşk hayatınız yönelmiş durumda. Bu zaman diliminde ruhsal konularda kendinizi geliştirme fırsatınız olabilir. Haziran ve Temmuz ayları sizin için oldukça önemli zamanlar olacaktır. Kendiniz, hayata bakış açınız, ilişkileriniz ve kariyerinizi etkileyecek konularda önemli değişiklikler yapmak üzere harekete geçebilirsiniz.

  Yükselen Boğa 2010 yılının ilk yarısı sosyal çevre, arkadaşlıklar ve takım çalışmaları açısından hareketli geçecek. 2009 Kasım ayı itibariyle ortaklıklar ve çalışma ortamınıza ait konuları daha büyük bir ciddiyetle ele almaya başlıyorsunuz. Artık daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Haziran ve temmuz aylarında kontrol edemediğiniz ve kolektife ait alanlarda bazı yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Yurtdışı veya yabancı kurumlarla da bağlantılı olabilecek ortaklı konular için mücadele içine girmeniz söz konusu olabilir.
  Yükselen İkizler Ev, aile ve yerleşim konularıyla ilgili sorumluluklarınız nedeniyle son iki yıldır kariyer konularında zorluklar yaşamış olabilirsiniz. 2010’un özellikle ilk yarısında kariyerinize ait konulara ve bu alanda ortaya çıkan beklentilere, yeni fırsatlara odaklanmalısınız. Jüpiter’in konumu iş hayatında olanaklara ve yeniliklere işaret etmekte. Kasım 2009’da Satürn’ün Terazi burcuna geçmesiyle ilişkiler, çocuklar ve spekülatif konularda daha ciddi, daha dengeli davranmanız gereken iki yıllık bir süreç başlamış oldu. Haziran – Temmuz aylarında sosyal çevrenizi ve geleceğe yönelik ideallerinizi ilgilendiren alanlarda yepyeni başlangıçlar yapma şansı yakalayabilirsiniz. Bu durum ilişkilerinizi ve ortak finansal paylaşımlarınızı da etkileyecektir.
  Yükselen Yengeç Plüton’un karşıt burcunuz Oğlak’a geçtiği 2008’den bu yana ortaklaşa konularda, evlilikte ve yakın arkadaşlıklarda koşullar güçlü biçimde değişmekte. Bu alanlarda kendinizi daha hassas hissediyorsunuz ve bazı haksızlıkların olabileceğini düşünüyorsunuz ancak kendi kişiliğinizin zayıf yönlerini de görmeye bakmalısınız. Kasım 2009 itibariyle gerek ev hayatınız, aile sorumluluklarınız açısından yeni bir dönem başladı. 2010’da Haziran’a kadar parasal harcamalara daha dikkatli yaklaşmanız, masrafları kontrol altında tutmanız gerekiyor. Aynı dönemde eğitim, seyahat ve yurtdışı bağlantılı konularda şanslısınız. Haziran ve Temmuz ayları kariyer alanınızda yepyeni başlangıçlar ortaya çıkacaktır. Bu sizin ilişkilerinizi ve eve ait sorumluluklarınızı da çok yakından etkileyecek sonuçlar doğurabilir. Bitişlerin ve yeni başlangıçların yaşanacağı bir sene içindesiniz.
  Yükselen Aslan 2010 yılı sizin için oldukça enerjik başlıyor. Yıl ortasında kadar fiziksel açıdan kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Son iki yıldır çalışma hayatınızda güçlü bir şekilde yapılanmak isteğiyle hırslı ve disiplinli bir şekilde çalışıyorsunuz. 2009 yılında ortaklıklar konusunda şanslıydınız. 2010’un ilk yarısında da bu şansınız ortak finansal paylaşımlar, kredi, sigorta gibi konularda devam edecek. Satürn’ün Terazi burcuna girmesi sizin eğitim, evlilik yakın çevre ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde bazı sorumluluklar üstlenmenizi gerektirecektir. Haziran ve Temmuz aylarında yurtdışı ve yabancılarla bağlantılı konularda fırsatlar ve yeni başlangıçla yapma şansınız olacaktır. Bu yeni durum çalışma ortamınızı olumlu etkileyebilir.
  Yükselen Başak Satürn’ün 2007 sonbaharından beri burcunuzda ve aynı zamanda yükselen burcunuzda bulunması size oldukça zorladı. 2010 itibariyle kişisel konularda kendinizi toparlıyorsunuz ve edindiğiniz deneyimleri para ve kazanç ile ilgili konularda kullanmaya başlıyorsunuz. Yeteneklerinizi ciddi ve sorumlu bir şekilde değerlendirerek kazancınızı artırmak için çalışmanız gerekiyor. Zaten son 2 yıldır Plüton’un etkisiyle ilişkiler ve yaratıcı yönlerinizi hayata geçirme konularında önemli bir değişim sürecine girmiş durumdasınız. 2010’un ilk yarısında ortaklıklar ve evlilik konularında şanslı bir dönem geçireceksiniz. Haziran – Temmuz ayları sizin kendi kazancınız ile eşiniz, ortağınızla olan finansal paylaşımlarınızı ilgilendiren alanlarda yeni oluşumlar, taze başlangıçlar gündeme gelecektir. Ortaklaşa alanda yeni sorumluluklar ortaya çıkabilir.
  Yükselen Terazi 2009 Kasım’dan sonra Satürn’ün yükselen burcunuza gelmesi ile birlikte son iki yıldır hayatınızda var olan kararsızlık ve belirsizlik dönemi sonra erdi. 2010 yılında ilişkilerde, ortaklıkta ve evliliğinizde kendinizi daha ciddi bulacak ve kararlı davranabileceksiniz. Ev, aile ve yerleşim konularında da son yıllarda bir değişim arzusu içindesiniz. 2010’un ilk yarısında çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda büyüme ve genişleme fırsatlarınız olacaktır. Haziran – Temmuz aylarında ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve eve ait konuları etkileyecek ani kararlar, yepyeni başlangıçlar yapmak üzere harekete geçebilirsiniz.
  Yükselen Akrep 2010 yılında evlilik, ilişkiler ve ortaklaşa konularda daha dikkatli olmalı, ciddiyeti elden bırakmamalısınız. Haziran ayına kadar olan dönemde aşk hayatınız, hobileriniz ve çocuklarla ilgili uğraşlarınızda şanslısınız. Bu dönemde aynı zamanda kariyeriniz ve kendinize amaç edindiğiniz her alanda her zamankinden daha fazla efor harcıyorsunuz. Özellikle 10 Mart’a kadar aşırı gurur yüzünden tartışmalara girmemeye özen gösterin. Sabırlı olarak, koşulları değiştirmek için Mart sonrasını bekleyin. Haziran–Temmuz aylarında çalışma hayatınızda yepyeni başlangıçlar yapmak üzere harekete geçebilirsiniz. Bu yeni oluşumlar yakın çevrenizle olan kurulu düzeninizi dönüştürebileceği gibi; ilişki ve evliliğinizi de kontrol edemeyeceğiniz şekilde etkileyebilir.
  Yükselen Yay Satürn’ün Başak burcunda kaldığı son iki yıl boyunca iş konularında çok fazla yük, detay ve organizasyonel sınırlamalarla mücadele ettiniz. Zaten 2008’den beri daha fazla para kazanma isteğiniz ve kariyerinizi ilgilendiren alandaki sorumluluklar da sizi oldukça huzursuz etmekte. 2010 yılı itibariyle kazanmış olduğunuz deneyimleri sosyal çevrelere aktarıp, geleceğe yönelik hedeflerinizi dengeli bir şekilde temellendirmeye çalışmanız gerekiyor. Bu yılın ilk yarısında ev ve yerleşime ait konularda yeni beklentiler ve artan imkanlar içindesiniz. Babaya ait konular ya da toprağa ilişkin kazançların artması söz konusu olabilir. Haziran –Temmuz ayları yaratıcılığınızı ve yeteneklerinizi ortaya koyarak yeni başlangıçlar yapacağınız bir zaman dilimizdir. Önünüze çıkan fırsatları kaçırmamaya çalışın.
  Yükselen Oğlak 2009 Kasım itibariyle iş, kariyer ve ortaklıklarla ilgili konularda daha fazla sorumluluk ve sınırlamalar var. Ortaklıklarınızda denge kurmaya çalışmanız gerekiyor. 2010’un ilk yarısında eğitim hayatınız, zihinsel konular ve kendinizi geliştirebileceğiniz alanlardaki tüm fırsatları değerlendirmeye bakmalısınız. Haziran ve Temmuz ayları sizin aile, ev, yerleşim konularında yepyeni kararlar alacağınız bir dönem olacaktır. Yükselen burcunuzdaki Plüton’un etkisiyle çevrenizle ilişkileriniz son iki yıldır fark edilir bir dönüşüm süreci içine girmişti. Şimdi buna kariyeriniz ve ortaklıklarınızla ilgili sorumluluklar da eklenince, 2010 hayatınızdaki ana çarkları çevirmek üzere harekete geçeceğiniz bir yıl olacaktır.
  Yükselen Kova Geçtiğimiz yıl yükselen burcunuzdaki Jüpiter kendinizi geliştirmenize ve keyifli bir yıl geçirmenize yardımcı oldu. 2010’da da 18 Ocak – 7 Haziran arasında maddi kaynaklarınız ve para kazancınızla ilgili alanlarda birçok fırsatla karşılabilirsiniz. Yeteneklerinizi değerlendirebilirsiniz. 2009 Kasım ayından sonra ortaklaşa finansal alanda, borç ve alacak konularında rahatlamalar başlamakta. 2010 yılında düşüncelerinizi yapıcı yönde harekete geçirebilirsiniz. Akademik konular ve yurtdışı bağlantılı çalışmalarda daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gerekebilir. Haziran -.Temmuz sizin eğitim, ortaklıklar ve yakın çevre ilişkilerinizi kapsayan konularda yeni başlangıçlar yapacağınız bir zaman dilimi olacaktır. Kontrolünüz dışında gelişen konular sizi harekete geçirebilir.
  Yükselen Balık 2010’un ilk yarısında Jüpiter’in yükselen burcunuzdan geçecek olması kişisel alanda kendinize olan güveninizin artmasını sağlayacaktır. Özellikle son iki yıldır Satürn’ün ektisiyle ilişkiler ve ortaklıklar boyutunda bazı kısıtlanmalar yaşamış olabilirsiniz. Kasım 2009’da Satürn’ün Terazi burcuna geçmiş olması 2010 yılında sizin ortaklaşa işlerde ve paylaşım içinde bulunduğunuz finansal konularda daha fazla sorumluluk almanız gerekeceğini gösteriyor. Haziran ayında da Uranüs ve Jüpiter’in Koç burcunda birleşecek olması, finansal alanda yeni başlangıçlar yapmak üzere harekete geçmenize neden olabilir. İçinde bulunduğunuz sosyal kurumlarda yaşamaya başladığınız değişikliklerinde etkisiyle, ortaklıklarınızda denge kurmak için yeni kazanç fırsatlarını değerlendirmek isteyebilirsiniz.
   
 11. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Terazi Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)


  Genel durum
  2007 Eylül’ünden bu yana belirsizlikler, dağılmalar ve bitişler içindeydiniz ta ki, 29 Ekim’de Satürn burcunuza ilerleyene kadar. 21 Temmuz’dan itibaren tam olarak burcunuza yerleşecek olan Satürn 2012 Ekim’ine kadar hayata bakış açınızda büyük değişiklikler yapacağınızı gösteriyor. Terazi kendini ilişkiler, denge, ortaklıklar, evlilik gibi konular üzerinden tanımlayan bir burçtur ve tahmin edersiniz ki, özellikle yükseleni Terazi olanların hayatında bu saydığımız alanların etkisi çok önemlidir. İşte şimdi bu dönemde, Satürnbu konularda daha ciddi olmaya yöneltiyor. Kişiliğinizin eksik, zayıf yönlerini daha fazla görmeye başlayacaksınız. İlk başta acıtıcı olsa da, aslında bu son derece geliştirici bir dönem olacaktır. Bazı ilişkiler biterken, sizin için önemli olan beraberlikleri daha sağlam kılacaksınız. Hayata bakış açınızda, kişiliğinizde sertleşme ve daha gerçekçi bir tutum söz konusu. Hayatınıza yeni bir temel atabileceksiniz ve önümüzdeki 7 yıl içinde bu temel adım adım inşa edilecek. Satürn kısıtlayan, gerçekleri gösteren bir güç olduğu için çoğu kişi ondan hoşlanmaz zira pek çoğumuz sorumluluklardan kaçarız. Halbuki Satürn’ün getirdiği dersleri anlayabilmek için Satürn gibi olmak gerekir. Siz de bu 2,5 yıllık sürecin sonunda kişiliğinizi daha sağlam hatlara kavuşturacak, kişisel yeteneklerinizi, sınırlarınızı fark edeceksiniz.
  Bu yıl Satürn burcunuza yerleşirken, Uranüs de 28 Mayıs’ta burcunuzun karşısına, Koç burcuna geçecek ve 7 yıl bu alanda kalacak. Karşıt eviniz, özellikle yükselen Terazi’ler için evlilik, anlaşmalar, ortaklıklar, yakın arkadaşlar ve mahkemelerle ilgilidir. Uranüs sayesinde ilişkilerinizin biçimi toptan değişmekte. Kişisel açıdan Satürn nedeniyle, bu alanda kendinize dönmek isterken, karşınıza çok ilginç kişiler, ortaklar gelebilir. Bir bakıma siz koparmazsanız, onlar zaten kopmaya hazır, daha özgür bir davranış biçimi gösterecekler. Böyle bir dönemde hayata bakış açınızı sabit bir denge tutmanız neredeyse olanaksız. Bu nedenle ilişkilere, iş ortaklıklarına hatta yakın arkadaşlıklara daha esnek bir tutum içinde bakmak gerekiyor. Israr ve inat üzerine kurulu ilişkiler sürdüremezsiniz. Siz de aslında ilişkilerinizde daha özgür ve farklı olmanın yollarını arayacaksınız. Yeni arkadaşlar, yeni partnerler sayesinde hayatınıza çok şey katacaksınız. Bu beraberlikler gerek özel hayatınızda, gerekse işte büyük farklılıklar yaratacak.
  Burcunuzu derinden etkileyen diğer bir transit ise 2008’den bu yana Pluton’un Oğlak burcuna geçişi oldu. Bu tarihten bu yana eve, aileye, babaya ait konularda geri dönüşü olmayan derin değişikler gündeme geliyor. Evde, aile hayatında daha baskın olmaya başladınız, belki de böyle davranmak zorunda bırakıldınız. Geçmişinizin, ailenizin kökleri, babanızla ilgili konularda daha araştırmacı olmaya başlamış olabilirsiniz. Bu konularda bitişler ve yeniden doğuşlar söz konusu olmuş olabilir ve bu nedenle siz bizzat eve aileye konularda zorlu bir mücadeleye girdiniz. Kuşkusuz tüm bu gelişmeler işe ve mesleğinize ait gelişmeleri de değiştirmiş olmalı. Şimdi bu dönemde, Satürn ve Pluton arasındaki sert açı, kişiliğinizi, ilişkilerinizi ilgilendiren değişiklikler evdeki koşulların çatışabileceğini ve yeni bir yapılanma gerektiğini anlatıyor. Böyle bir süreçte kişiliğiniz daha katı hale gelirken, eve, aileye, babaya ait konularda kendi sınırlarınızı, kimliğinizi yeniden çizmek zorundasınız. Her ikisini aynı anda elde edemeyeceğiniz için, birisine daha fazla ağırlık vermek, seçim yapmak zorundasınız. Ev ve ailevi konulardaki değişiklikler uzun yıllar devam edecek ve siz de bu 7 yıl içinde, aslında tam olarak neler olduğunu kavrayabileceksiniz. Bu bakımdan, bu önemli süreci anlayabilmek için, 2017 yılına kadar ki gelişmeleri değerlendirmek gerekecek.
  Şanslı alanlar
  Neptün bu yıl da son kez Kova burcunda kalarak, burcunuzla uyumlu bir açıda kalıyor. Rahat açılarında Neptün daha kolay kabullenme, ruhsallığa açıklık, olaylara pembe gözlüklerle bakabilme imkanı, artan bir hayal gücü ve yaratıcılık getirir. Bu enerjiyi çok belirgin hissetmeseniz de, hayata bakış açınızda yumuşama, anlayış, evrensel konular, paylaşım ve ruhsallık artacaktır. Özellikle Terazi burcunun 18-22 Ekim doğumluları Neptün’ün gevşetici etkisini daha fazla hissedecekler. Bu transit aşkta ve yaratıcı alanda kendinizi kaptırabileceğiniz çok şey olduğunu gösteriyor.
  Jüpiter bu yıl 18 Ocak – 6 Haziran arasında ve 9 Eylül sonrasında Balık burcunda yer alacak. Bu dönemde iş koşullarınızda yenilenme, genişleme ve daha fazla eğitim elde edebilirsiniz. Sizinle birlikte çalışan kişilerle ilişkilerinizde daha mutlu olabilirsiniz, onların fedakarlıkların ve yaklaşımlarından yararlanabileceksiniz. Özellikle 9 Eylül sonrasında, iş ortamında yenilenme, teknolojik konular ya da tamamen farklı açılımlar getirebilecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak Jüpiter’in doğrudan etkisini özellikle 6 Haziran – 9 Eylül arasında hissedeceksiniz. Özellikle bu dönemde, ortaklaşa imkanlar çok büyük sürprizler ve tanışmalar getirebilecek. Eşiniz ya da ortağınız sayesinde siz de kendinizi yenilenmiş hissedebileceksiniz. Bu gelişmeler iş hayatınızdaki hedefleriniz açısından son derece yararlı kapıların açılması anlamına da gelebilir. Bu transitin etkisini ve sonuçlarını 2011’de de görebileceksiniz.
  Cesaret ve mücadele gezegeni Mars bu yıl 30 Temmuz – 16 Eylül arasında burcunuzda sizinle olacak. Siz her ne kadar her şeyi denge ve uyum içinde çözmek isteseniz de, bu dönemde Satürn’de bu alanda olacağı için, sinirlerinizi iyi kontrol etmelisiniz. Muhtemelen kişisel konularda çok ciddi adımlar atmak, kararlar vermek durumunda olabilirsiniz. Bu dönemde sağlığınızı da korumalı, sakin ve dengeli olmaya gayret etmelisiniz. Mars 28 Ekim – 8 Aralık arasında burcunuzla uyumlu durumda kalırken, sözlerinizle daha inandırıcı olabilir, fikirlerinizi daha kolay yayabilirsiniz. Bu dönemde kısa ziyaretler, anlaşmalar, yolculuklar ve sözleşmeler yönünde çok çaba sarfedebilirsiniz. Kardeşler ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde de serinkanlı olmaya bakın.
  Zorlayıcı konular
  Satürn’ün burcunuzda ilerlemesi size ciddi düşünceler, daha kararlı olabileceğiniz koşullar getirmekte. Ancak Satürn yavaşlatan ve soğutan bir gezegen olduğu için, alacağınız pek çok sorumluluk yüzünden üzerinizde artan bir baskı da hissedebileceksiniz. Kuşkusuz bu ağırlık duygusu pek çok narin Terazi insanı için kimi zaman karamsarlık getirici de olabilir. Gevşemeyi ve hayata daha pozitif bakmayı ihmal etmemelisiniz. Özellikle Mars’ın Satürn’le birlikte olacağı 30 Temmuz – 16 Eylül arasında gerek ruhsal gerekse fiziksel yönden kendinizi güçlendirmeye bakmalısınız.
  Terazi burcunun ilk günlerinde, 25-29 Eylül günlerinde doğanlar, yıl boyunca Satürn-Pluton transiti altında kalacakları için, kişiliklerini aşırı baskı altında hissedebilirler. Başarıılı olmak yönünde büyük bir gayret içinde olacağınız için kendinizi aşırı hırpalamamalı, kimi zaman ortaya çıkan değişikliklere daha kabullenici bir yaklaşım içinde olmalısınız. Bu transitler özellikle baba ya da erkek figürünü içeren konularda, eşinizle ilgili konularda aslında kendi kimliğinizi ortaya çıkarmanızın zorunlu olacağını anlatıyor.
  8 Aralık sonrasında Mars yine burcunuzla yorucu bir açı içerisinde olacağı için bu dönemde eve, ailevi konulara soğukkanlı yaklaşma ihtiyacı var. Gücünüzü iyi ve yerinde kullanmaya bakmalı ve iş hayatında sabırlı olmalısınız.
  Aşk
  2009 Kasım ayından itibaren kendiniz ve çevrenizle ilişkileriniz konularında daha gerçekçi davranmaya başladığınızı hissediyor olmalısınız. Bu yıl tanışacağınız kişiler size yeni kapılar açabileceği gibi, birlikteliğinizde veya evlilikte de yeniliklere yol açabilir. Özellikle 6 Haziran’dan sonraki aylarda yeni fırsatlar, güzel zamanlar, hatta umulmadık gelişmeler ve kimi zamanda ilişkilerinizi test eden koşullar ortaya çıkacaktır. Gerçekçi olmayı elden bırakmadıkça ilişkilerin güçlendirici olabileceğini söyleyebiliriz.
  Venüs’ün geri harekette olacağı 8 Ekim – 18 Kasım 2010 arasında yakın ilişkilerinizde daha sabırlı olmalısınız. Bu zamanda yapılacak evlilikler ya da süregelen birliktelikler bazı huzursuzluklar, tatminsizlikler getirebilir.
  Terazi kadını açısından
  2010 yılında 7 Haziran’a kadar içinde bulunduğunuz sosyal ortamlar ve arkadaş çevrelerinden gelebilecek olumlu etkiler ile ilişkilerinizde daha uyumlu olabilirsiniz. Ancak Mars’ın geri harekette olacağı 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında daha kontrollü ve dikkatli davranmaya özen göstermelisiniz.6 Haziran’dan itibaren ilişkiler, ortaklıklar veya evlilik ile ilgili konularda fırsatlar, yenilikler, hatta beklenmedik sürprizler ile karşılaşabilirsiniz. Daha fazla paylaşım içinde olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Bu zaman diliminde ilişkinizde daha gerçekçi bir yaklaşım ve sağlam temeller atma isteğiyle hareket edebilirsiniz. 30 Temmuz – 15 Eylül döneminde kendinizi oldukça enerjik hissedebilirsiniz, aşkta heyecan getirici deneyimler söz konusu olabilir. Mars’ın burcunuzla uyumlu olduğu 28 Ekim – 8 Aralık arası da olumlu bir dönem.
  Terazi erkeği açısından
  Geçen yıl aşk hayatınızda şanslıydınız. Bu yıl da 18 Ocak – 11 Şubat, 7 Mart – 31 Mart arasında aşk hayatınızda sizi heyecanlandırıp, mutlu edecek ve ciddi anlamda ele alabileceğiniz beraberlikler söz konusu olabilir.
  Venüs’ün burcunuzla uyumlu açılar da olduğu dönemlerde aşkta daha mutlu olabilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. 25 Nisan – 20 Mayıs ve 14 Haziran - 10 Temmuz, 7 Ağustos – 8 Eylül böyle dönemlerdir.
  Venüs’ün geri harekette olacağı 8 Ekim – 18 Kasım arasında daha dikkatli olmalı, evlilik kararı almamaya özen göstermelisiniz.
  Para, iş hayatı ve kariyer
  29 Ekim 2009’da Satürn’ün Terazi burcuna geçmesiyle birlikte hayata bakış açınızın ve gelecekle ilgili planlarınızın netleşmeye başladığını hissetmiş olmalısınız. Karasızlık ve dağılmalarla geçen 2 yılın ardından, yepyeni bir dönem başlıyor. Kişiliğiniz, ortaklıklarınız, ev yaşantınız ve kariyerinizi ilgilendiren konularda daha fazla sorumluluk alacak, hayat hedefleriniz için daha kararlı hareket edeceksiniz. Birtakım bitişler ve sonlanmalar yaşayabilirsiniz. Kendi sorumluluklarınızla yüzleşmekten kaçarsanız, Satürn’ün sınırlayıcı ve kısıtlayıcı yüzüyle karşılaşabilirsiniz. Satürn sayesinde kendinizi disiplin altına alabilir, sorunları daha iyi teşhis edebilir, neler yapabileceğinizi görebilir ve hedeflerinize gerçek anlamda ulaşabilirsiniz.
  Jüpiter’in 18 Ocak’ta Balık burcuna geçmesi iş hayatınızı ve çalışma ortamınızı olumlu yönde etkileyecektir. Haziran ayına kadar bu alanda karşınıza birçok fırsat çıkabilir.
  28 Mayıs’ta Uranüs’ün ve ardından da 6 Haziran’da Jüpiter’in Koç burcuna girmesi sizin hayatınıza ortaklıklar ve anlaşmalar açısından beklenmedik fırsatlar, yeni oluşumlar getirebilir.
  22 Temmuz civarında ortaklıklarınızla ilgili özgür davranma isteğiniz ve sorumluluklarınız arasındaki çelişki, ev ortamınızla birlikte kariyerinizi de etkileyebilecek sonuçlar getirebilir. Özellikle 30 Temmuz – 15 Eylül arasındaki dönemde düşünmeden hareket etmemelisiniz. Cesaretinizin ve girişimci yönlerinizin ön plana çıkabileceği bu süreçte karşınızdaki kişilerden fazla beklenti içine girmekten kaçınmalısınız. Abartılı ve riskli davranışlarda bulunmamaya özen göstermelisiniz.
  Parasal açıdan 11 Şubat – 7 Mart, 31 Mart – 25 Nisan ve 20 Mayıs – 14 Haziran dönemleri çok daha bereketli geçebilir. Ayrıca Jüpiter’in iş evinizde ilerleyeceği 6 Haziran’a kadar olan dönemde iş ve kazanç temponuzda hızlanma olabilir. 8 Ekim sonrasında da para kazancınızda olumlu etkiler söz konusu. Ancak 15 Eylül – 28 Ekim arasında masraflarınızı daha iyi kontrol etmeye bakmalısınız. Bu dönemde ekstra harcamalar yüzünden bütçeniz sarsılabilir ve parasal alanda güvensizlik yaşayabilirsiniz. Özellikle 8 Ekim – 18 Kasım arasında kazançlarınızı ilgilendiren konularda bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
  Sağlık
  Bu yıl sağlığınıza gereken önemi vermelisiniz. 2009 Kasım ayından itibaren Terazi burcuna giren Satürn’ün etkisiyle hayata bakış açınızın değişmeye başladığını hissediyor olmalısınız. Özellikle 23 Eylül – 10 Ekim arasında doğmuş olan teraziler enerjilerini arttırabilecekleri önlemlere önem vermeliler. Satürn’ün getirdiği etkiler yüzünden yaşam enerjinizi canlandırmanız ve bedeninize önem vermeniz gerekmekte. 2010 yılında Jüpiter sağlık konularında oldukça koruyucu olacak. Sağlık hizmetlerinden daha fazla yararlanabilir ve daha iyi bir hizmet görebilirsiniz
  Ancak 30 Temmuz – 4 Ağustos ile 16 – 21 Ağustos tarihleri arasında çok dikkatli olmalısınız. Abartılı davranışlardan, riskli hareketlerden, tehlike içeren sporlardan, süratli araba kullanmaktan özellikle kaçınmalısınız. Beklenmedik olaylara veya kazalara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.
  Eğitim
  2010 yılı ortalarına kadar eğitim hayatınızda grup çalışmaları ve sosyal ortamlarla ilgili faaliyetler ön plana çıkabilir. 20 Aralık 2009 – 10 Mart 2010 arasında her şey istediğiniz gibi ilerlemese bile 10 Mart’tan 7 Haziran’a kadar olan zaman diliminde eğitimsel ve organizasyonel konularda enerjinizi çok daha olumlu yönde kullanabileceksiniz. Özellikle 10 Şubat -1 Mart aralığında yaratıcı çalışmalarınızı arkadaş çevrenize aktarırken kişiliğinizi aşırı derecede ön plana çıkarmamaya özen gösterin.
  Bu yıl 10 – 25 Haziran, 9 -28 Temmuz ve 9 Kasım -1 Aralık dönemlerinde eğitim alanında çok daha akıcı koşullarla karşılaşabilirsiniz.
  Aktif zamanlar
  Mars’ın burcunuzla sert açılarda kaldığı zamanlar aktif zamanlar olacaktır. Bu yıl genelinde çevrenizle ilişkilerinizde ve kişiliğinizi ilgilendiren konularda sorumluluklarınızın arttığını hissedebilirsiniz. Haziran 2010’a kadar enerjinizin büyük bir kısmı sosyal hayatınıza ve arkadaş gruplarınızla olan aktivitelerinize yoğunlaşabilir.30 Temmuz – 15 Eylül arasında kendinizi fazla enerjik ve cesur hissedebilirsiniz. Bu dönemde kendinizi kontrol edebilirseniz çok daha başarılı olabilirsiniz. Hırsınız test edileceği süreçte planlı davranmak ve yıkıcı öfkeden uzak kalmak en iyisidir. 8 Aralık 2010 – 16 Ocak 2011 tarihleri arasında ev, aile ve köklerle ilgili konularda daha fazla harcama, israf söz konusu olabilir. Bu dönemde evle çok daha yakından ilgilenmek zorunda kaldığınız için işe yeteri kadar zaman ayıramayabilirsiniz. Sorumluluklarınızdan bunalıp duygusal yönden yıpranmamak için enerjinizi, gerek fiziksel gerek zihinsel yönden kontrol altında tutmaya çalışmalısınız.
  Merkür’ün geri hareketi
  Merkür’ün bu yıl toprak elementinden burçlarda geri hareket yapacak olması belirli dönemlerde para durumu, birikim, bütçe gibi ekonomik konuları içine alan alanlarda, hareket, eğitim ve sözleşmelerin söz konusu olabileceği durumlarda aksamalar, gecikmeler, planların değişmesinin gündeme gelebileceğini gösteriyor. Bu dönemlerde ciddi anlaşmalar, kontratlar yapmaktan, yeni projelere imza atmaktan çekinmeliyiz. Yolunda ilerleyebileceğini düşündüğümüz projelerimiz hiç de beklenmedik sonuçlar doğurabilir. Merkür bu yıl 26 Aralık 2009 – 15 Ocak 2010, 18 Nisan – 11 Mayıs, 20 Ağustos – 12 Eylül ve 10 Aralık – 30 Aralık 2010 tarihleri arasında geri harekette olacak.
  Bu dönemlerin ilki aileniz, kökleriniz, yuvanızla ilgili; ikincisi ortak paylaşımlarınız, finans, para, kredi, sigorta işlerinde; üçüncüsü detaylarla ilgili çalışmalarınızda kontrolünüz dışında gelişmelere; sonuncusu da yerleşiminiz, yakın çevrenizle iletişiminiz ve eğitim hayatınızla ilgili konularda beklenmedik değişiklikler, gecikmeler ve aksamalar getirebilir.
  Tutulmaların etkisi
  Bu yıl tutulmalar Yengeç – Oğlak ekseninde gerçekleşmekteler. Güney düğüm tutulmaları Yengeç burcunda, Kuzey düğüm tutulmaları ise Oğlak burcunda olacak. Güney düğüm tutulmaları daha yorucu ve geçmişe yönelik konuları gündeme getirmesi bakımında daha zorlayıcı olabilir. 15 Ocak’ta 25 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek olan halkalı Güneş tutulması, tutulmanın çok daha etkin olduğu 30 Ocak tarihine kadar ev ve ailevi konularda daha ciddi sorumluluklar ortaya çıkabilir. Bu dönemde bazı sınırlamalar olsa bile, bu alanda kendinize çeki düzen verebileceksiniz. Toprağa, yerleşime ve babanıza ait konulara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. 11 Temmuz’da Yengeç burcunun 19 derecesinde gerçekleşecek olan Tam Güneş tutulması ise özellikle 13 Haziran – 23 Temmuz günleri arasında en etkin hale gelirken, bu dönemde mesleğinizde aşırı duygusal davranmamak gerekiyor. Kendinizi kariyer alanında zayıf görebilirsiniz. Daha fazla korunma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Evliliğinize ait konular da hayat yönünüzde bazı streslere işaret edebilir.

  Yükselen burçlarına göre TERAZİ ve 2010

  Yükselen burcunuzu nasıl bulacaksınız ?


  Yükselen Koç 2009 Kasım ayından itibaren iş hayatında yeni bir dönem başladı. Son iki yıldır çalışma hayatınızda üstlendiğiniz sorumlulukları artık ortaklıklar kurabileceğiniz bir alana taşıyorsunuz. Zaten kariyeriniz ile ilgili alanda da güç kazanma mücadelesi veriyorsunuz. 2010’un ilk yarısında kolektif konulardan ve beklemediğiniz yerlerden gelecek şanslarınız olabilir. Ama Haziran ve Temmuz ayları sizin kişiliğinizi ateşli, hevesli ve enerjik bir şekilde ortaya koyacağınız bir zaman dilimi olacaktır. Hem kişisel yenilenme, hem ortaklaşa alanda sorululuklar, hem de kariyer ve ev konularınızı etkisi altına alacak yepyeni, aniden gelişen durumlar gündeminizi belirleyecektir.

  Yükselen Boğa 2010’un ilk yarısında sosyal çevre, arkadaşlıklar ve grup çalışmaları açısından oldukça hareketli ve keyif olabilir. 2009 Kasım’dan itibaren çalışma hayatınız ve günlük yaşantınızda sorumluluklarınız artmaya başladı. Bu durum ortaklık ve evliliğinizi de etkileyebilir. Haziran ayına kadar ev, aile ve yerleşim konularıyla uğraşabilirsiniz. Koşulları istediğiniz yönde değiştirebilmeniz için 10 Mart sonrasını bekleyin. Son iki yıldır hayat felsefeniz, eğitim hayatınız ve yurtdışı bağlantılı çalışmalarınızda değişimler yaşıyorsunuz. Haziran - Temmuz döneminde kontrol dışı gelişebilecek yeni oluşumlar ve çalışma hayatınız, ortaklıklarınız arasındaki etkileşim, bir dönüşüm sürecine girmiş olan hayat felsefenizi de etkileyecektir.
  Yükselen İkizler 2009 yılında eğitsel konularda, yurtdışı bağlantıları ve yabancılarla ilgili konularda ufuklarınızı genişletmek için önünüze birçok fırsat çıktı. 2010 yılına girdikten sonra Haziran ayına kadar bu konuları iletişimde bulunduğunuz yakın çevrenize aktarmak için çaba harcamanız gerekebilir. 10 Mart’tan sonra enerjiler daha olumlu akacaktır. Buna paralel olarak yılın ilk yarısında geçen yıldan edindiğiz olanakları kariyerinizle ilgili konularda yaratıcı bir şekilde kullanma şansına da sahip olabilirsiniz. 2009 Kasım sonrasında aşk hayatı, çocuklarla ilişkiler ve kişisel yaratıcılık alanlarında daha ciddi yaklaşımlar içinde bulunmanız gerekmeye başladı. Haziran–Temmuz aylarında sosyal çevrenizde yapacağınız yepyeni başlangıçlar ve ilişkilerdeki sorumlulukların artması nedeniyle; borç, alacak, miras gibi ortaklaşa finans konularında ciddi dönüşümler yaşayabilirsiniz.
  Yükselen Yengeç 2010 hayatınızdaki ana çarkların devreye gireceği bir yıl olabilir. Son yıllarda Plüton’un karşıt burcunuza girmiş olmasının etkisiyle ilişki, ortaklık ve evlilik gibi alanlarda ciddi değişimler yaşamaya başladınız. Satürn’ün Kasım 2009 Terazi burcuna geçmiş olması sizi ev, aile ve yerleşim konularında denge arayışı içinde daha ciddi kararlar almaya yönlendiriyor. 2010’un ilk yarısında sahip olacağınız özellikle yabancılarla, yurtdışı bağlantılarla ve eğitsel konularla ilgili fırsatları değerlendirerek ufuklarınızı genişletebilirsiniz. Haziran ve Temmuz aylarında hayatınızda bir dönemi geride bırakıp kariyer, ev ve ilişkilerinizi ilgilendirecek ciddi kararlar ve yepyeni başlangıçlar yapabilirsiniz.
  Yükselen Aslan 2009 sonbaharından beri yükselen burcunuzda ilerlemekte olan Mars sizi fazlasıyla enerjik ve cesaretli kılmakta, ilişkilerinizde baskın olabileceğinizi göstermekte. Ancak 10 Mart’a kadar aşırı özgüven ve gurur nedeniyle tartışmalara girmekten kaçının. Son iyi yıldır maddi alana kısıtlanmalar yaşadınız. Bu dönemde çalışma hayatınızda da önemli dönüşümler hissediyor olmalısınız. 2010’un ilk yarısında ortak finansal konularda şanslı olacaksınız. Miras, kredi, sigorta, alacaklar konularında çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Haziran – Temmuz döneminde eğitim, yurtdışı bağlantılar ve yabancılarla ilgili konularda yapacağınızı yeni girişimlerin etkilerini ilişkileriniz ve çalışma hayatınız hissedebilirsiniz.
  Yükselen Başak Satürn 2007 sonbaharından bu yana yükselen burcunuzda ilerleyerek size birçok sorumluluk getirdi. Şimdi hayatınızı daha iyi kontrol edebiliyorsunuz. 2009 Kasım’dan itibaren parasal konularda daha ciddi düşünüp, para kazancınızı dengelemeye çalışacaksınız. 2010’un ilk yarısında Jüpiter’in etkisiyle anlaşmalar ve ortaklıklarda sizi şans getirecek yeni fırsatlar söz konusu olabilir. Haziran ve Temmuz aylarında eşiniz veya ortağınızla paylaşımda bulunduğunuz finansal konularla ilgili yepyeni oluşumlar gündeme gelecektir. Bu yeni başlangıçlar maddi alanda, kazanç ve paylaşımlar üzerinde etkili olacaktır.
  Yükselen Terazi 2010 sizin için üzerinize sorumluluk alarak hareket edeceğiniz önemli bir yıl olacak. Son iki yıldır kontrolünüz dışında gelişen olaylar nedeni ile bir belirsizlik içindeydiniz. Kasım 2009’dan itibaren hayat dümeninizi ciddi, kontrollü ve sorumlu davranma gereğinin farkında olarak ele alıyorsunuz. Artık hayata daha gerçekçi bakıp, kendi eksiklerinizin de farkına varacaksınız. Bu dönemde ilişkiler, ortaklıklar çok önem kazanacak. Plüton’un da son iki yıldır ev, aile ve yerleşim konularında değişiklikler yaşamaya başladınız. Yılın ilk yarısında çalışma hayatınızda sizi destekleyebilecek fırsatlar söz konusu olacaktır. Haziran ve Temmuz döneminde evlilik, ortaklık ve aile hayatınızı önemli ölçüde etkileyecek yeni başlangıçlar, ani kararlar ortaya çıkacaktır.
  Yükselen Akrep 2010 yılında hayatınızda bazı bitişler ve kariyerinizi, hedeflerinizi ilgilendiren konularda kararsızlıklar olabilir. Ortaklaşa konulara ve evlilik hayatınıza daha fazla önem vermelisiniz. Yılın ilk yarısında kendinize amaç edindiğiniz konular için gereğinden fazla hırs yapabilirsiniz. Bu durum ev ve aile hayatınızı da etkileyebilir. 2010’da Hazirana kadar yaratıcılığınızı değerlendirme fırsatlarınız olacaktır. Haziran ve Temmuz aylarında çalışma hayatınızla ilgili yeni başlangıçlar yapmak üzere harekete geçebilirsiniz. Ancak evlilik, ortaklık ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde bu yeni koşullardan etkilenecektir.
  Yükselen Yay İş hayatında artan baskılar, fazla yük, organize olma ihtiyacı ile geçen iki yılın ardından 2010 yılında geleceğe yönelik hedeflerinizi yapılandırmaya çalışacaksınız. Grup çalışmalarında ve sosyal alandaki ilişkilerinizde daha ciddi çalışarak, daha fazla sorumluluk üstelenebilirsiniz. Bu yılın yarısına kadar ev ve aile konularda daha şanslısınız. Aynı dönemde yurtdışı bağlantılı işler, yolculuk ve eğitimle ilgili konularla yoğun olarak ilgilenmeniz gerekebilir. Maddi kazancınızı yükseltmek isteğiniz yoğunlaşarak devam ediyor. Bu doğrultuda Haziran – Temmuz aylarında yaratıcı yeteneklerinizi ve ilişkilerinizi etkileyecek önemli başlangıçlar yapmak üzere harekete geçebilirsiniz.
  Yükselen Oğlak Son iki yıldır kendinizi daha güçlü ve hırslı biçimde ortaya koymak istiyorsunuz. Kişiliğinizle ilgili konularda dönüşüm içindesiniz. Kasım 2009’da Satürn'ün Terazi burcuna girmesiyle işe ait sorumluluklar çok daha fazla önem kazanıyor. Artık sosyal statünüzü, evlilik ve ailevi konuları da içeren alanlarda yeni bir dönem başladı. 2010’un ilk yarısında özellikle Mart ortasında kadar ortak finansal paylaşımlarla ilgili konularla yoğun bir şekilde uğraşabilirsiniz. Haziran ve Temmuz aylarında ev, aile ve yerleşime ait konularda bazı bitiş ve başlangıç kararları alabilirsiniz. Bu durum kariyerinizi ve ilişkilerinizi etkileyecektir.
  Yükselen Kova 2010 yılında Haziran ayına kadar yeteneklerinizi değerlendirerek kazançlarınız artırmak için birçok fırsat ile karşılaşabilirsiniz. Bunları değerlendirmeye çalışın. Ortaklıklar, evlilik ve ilişkiler yılın ilk yarısında sizin enerjinizin odaklanacağı ana konular olacaktır. Özellikle Mart’a kadar aşırı gururla hareket etmekten kaçınmalısınız. Satürn’ün 2009 Kasım’dan itibaren Terazi burcunuza girmesi size yurtdışı bağlantılı işlerde, yabancılarla ilişkilerinizde ve ortak davranmanız gereken konularda sorumluluk yükleyecektir. Haziran – Temmuz aylarında yakın çevrenizi, ilişkilerinizi veya eğitiminizi ilgilendiren konularda yepyeni kararlar almak durumunda kalabilirsiniz.
  Yükselen Balık 2010’un özellikle ilk yarısında kişisel anlamda şanslısınız ve ortaya çıkan koşulları değerlendirmeye bakmalısınız. Yükselen burcunuzdan geçen Jüpiter kendinize güveninizin artacağını, yeteneklerinizi ortaya koymak için fırsatlar bulabileceğinizi göstermekte. Aynı dönemde çalışma hayatınızda fiziksel olarak daha fazla efor harcamanız gerekebilir. Satürn’ün 2009 sonuna kadar evlilik, ortaklık ve anlaşmalarla ilgili konularda size sorumluluklar yüklemişti. 2010’dan itibaren bu sorumlulukları ortak finansal paylaşım, kredi, sigorta, miras gibi alanlarda hissetmeye başlıyorsunuz. Özellikle .Haziran – Temmuz aylarında para kazancınızı, ortaklıklarınızı ve ilişkilerinizi ilgili yepyeni kararlar almak için harekete geçebilirsiniz..
   
 12. t

  tatlıbela Yeni Üye

  2010 yılına ait Hakan Kırıkoğlunun yorumları sanırım biraz eksik
   
 13. Nursena

  Nursena Admin

  2011 yılında Hakan Bey tamamlar nasılda devamıda aynı olacak :)))
   
 14. A

  Abdullah Yeni Üye

  2010 burç yorumları çok iyi ama 2011 yılının daha iyi olacağını umarım...
   
 15. A

  Abdullah Yeni Üye

  Bu bilgiler için teşekkürler...
   
 16. A

  Abdullah Yeni Üye

  Yükselen Boğa 2010 yılının ilk yarısı sosyal çevre, arkadaşlıklar ve takım çalışmaları açısından hareketli geçecek. 2009 Kasım ayı itibariyle ortaklıklar ve çalışma ortamınıza ait konuları daha büyük bir ciddiyetle ele almaya başlıyorsunuz. Artık daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Haziran ve temmuz aylarında kontrol edemediğiniz ve kolektife ait alanlarda bazı yeni başlangıçlar gündeme gelebilir. Yurtdışı veya yabancı kurumlarla da bağlantılı olabilecek ortaklı konular için mücadele içine girmeniz söz konusu olabilir.
  Yükselen İkizler Ev, aile ve yerleşim konularıyla ilgili sorumluluklarınız nedeniyle son iki yıldır kariyer konularında zorluklar yaşamış olabilirsiniz. 2010’un özellikle ilk yarısında kariyerinize ait konulara ve bu alanda ortaya çıkan beklentilere, yeni fırsatlara odaklanmalısınız. Jüpiter’in konumu iş hayatında olanaklara ve yeniliklere işaret etmekte. Kasım 2009’da Satürn’ün Terazi burcuna geçmesiyle ilişkiler, çocuklar ve spekülatif konularda daha ciddi, daha dengeli davranmanız gereken iki yıllık bir süreç başlamış oldu. Haziran – Temmuz aylarında sosyal çevrenizi ve geleceğe yönelik ideallerinizi ilgilendiren alanlarda yepyeni başlangıçlar yapma şansı yakalayabilirsiniz. Bu durum ilişkilerinizi ve ortak finansal paylaşımlarınızı da etkileyecektir.
   
 17. e

  emine Yeni Üye

  Hakan Kırkoğlu 2011 Burç yorumlarınada eklermisiniz?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş