1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Güneş Kremi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Yaz dönemlerinde deniz keyfini yaşayacak olanların yanlarında bulundurması gereken olmazsa olmazlar arasında güneş kremi yer almaktadır. Peki güneş kremini nasıl seçeceğiniz konusunda herhangi bir fikriniz yok mu? O halde yazımın devamını okuyarak fikir edinebilirsiniz.

  *Güneş kremi seçiminde öncelikle UVA ve UVB ışınlarına karşı dirençli güneş kremi tercihinde bulunmanız gerekmektedir. UVA ışınları derinin çok altına nüfus ederek cilde zarar verebilmektedir. Eğer bu ışına karşı koruyucu bir krem almazsanız cilt kanseri ve çabuk yaşlanma durumları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  *Güneşe karşı koruyucu etkisi yüksek olan krem seçseniz dahi 20 faktörlük kremin etkisi ile aynı etkiyi göstereceği konusundan emin olabilirsiniz.

  *20 faktörlük bir krem sizi güneşin etkilerine karşı %80- 90 oranında koruyucu etki göstermektedir. Bu kremin 2- 3 saatte bir yenilenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kremin fayda gösterme olasılığı bulunmamaktadır.

  *Denize ve havuza girilip çıkıldıktan sonra krem tekrar yenilenmelidir.

  *Ten rengi açık olan kişiler için bu krem kullanımı kış dönemlerinde bile ihtiyaç duyulmaktadır. Hele bir de iklimi ılıman olan güney bölgelerde ikamet ediyorsanız kremi kullanmayı asla ihmal etmemelisiniz.

  *Yaz dönemlerinde beyaz tenliler için önerilen ise şemsiye altında durulması gerektiği, tişört giyilmesi ve şapka takılması gerekliliğidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş