1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Güneş gazetesi aldatan kadınlar

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Kadın Gözüyle tarafından paylaşıldı.

 1. Geçtiğimiz senelerde güneş gazetesinde aldatan kadınlar hakkında bir makale görmüştüm onu arıyorum. Aldatmanın nedenlerini araştıRıyorum. Kadınlar neden aldatır? Aldatmanın faktörleri nelerdir ek olarak bilginiz varsa ekleyebilirseniz sevinirim.
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Biliyoruz, kimilerine göre aşk zaten ve doğrudan bir aldatmadan ibaret değil mi? Aşk, sizin bir varsayımınız; onu var sayarak önce kendinizi aldatıyorsunuz, sonra karşınızdakini. Gerçi, o mu aldanıyor, yoksa aldanmış gibi görünüp aslında o mu sizi aldatıyor, pek belli değildir.

  Kimilerine göre ise aşk, insanın temel gerçeği olan çok güzel bir duygu. İki insanı birbirine sadakatle bağlayan en değerli gerçek.

  Peki, kendisi zaten bir aldatmaca olan sahte aşkı bir yana bırakırsak, sahici aşktaki aldatmalara ne diyeceğiz? (Sahici aşkta aldatma nasıl var olur? Bu da ayrı konu!)

  Geçenlerde Akşam gazetesinde Psikiyatrist Dr. Nihat Kaya, "Kadınlar neden aldatır?" diye soruyordu.

  Elbet erkekler de aldatır, ama Dr. Kaya kadınları ele almasının nedenini şöyle açıklıyor: "Kadınların aldatması biraz gizli kalmaktadır. Çünkü kadınlar erkekler gibi bunu bir övünme 'skor' meselesi haline getirmezler."

  Bu saptama belki çoğunlukla doğru, ama bir genelleme yapmak bizce pek doğru olmaz. "Skor" konusunda erkeklere taş çıkartan kadın sayısı az mıdır sanıyorsunuz?

  Övünmeye gelince, yine genelleme yapmadan söyleyelim, öyle ateşli kadınlar vardır ki Acem diyarında, değme erkeğin pabucunu eline vermekle övünür.

  Kadınların aldatmalarının Dr. Kaya'nın deyişiyle "biraz gizli" kalmasının nedenini ise, Hollanda'da Leyde Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma ortaya koyuyor. Bu araştırmada, kadınların zeka ve hafıza yeteneklerinin erkeklerden yüksek olduğu belirlenmiş.

  Demek ki, kadınlar daha zeki olduğundan erkekleri (ikinci, üçüncü erkeği) daha kolay tavlıyor ve idare ediyor. Hafızası kuvvetli olduğu için de söylediği yalanlar birbirine dolaşmıyor, bir söylediği öbürünü tutmayıp kendini ele vermiyor.

  Dr. Nihat Kaya'nın "Birlikte, sevgi, aşk, romantizm, heyecan, sürpriz arayan çoğunlukla kadındır" saptamasına, izninizle muzip bir soru açalım: Şunu arayan, bunu arayan diye lafı dolaştıracağımıza kısaca "erkek arayan" diyemez miyiz? Sonra aforizma gibi müthiş bir ahkam keselim: Öncelikle seks arayan kadınların sayısı hiç de az değildir, bunu cesaretle itiraf eden kadın sayısı azdır.
   
 3. b

  buket74 Yeni Üye

  Bende güneş gazetesi aldatan kadınlar sayfasını okuduktan sonra aldatmanın igrenc bir sanat oldugunu ögrendim.
   
 4. Nursena

  Nursena Admin

  Aldatan kadınları ele alan yada ALDATAN erkekleri elen yazılar ne fayda verecekki safi beyinleri kötü örnekler ile etkilemek kime ne fayda sağlar.
   
 5. Murat

  Murat Yönetici

  ihaneti ifşa etmek gerekmez
   
 6. s

  sailormoon Yeni Üye

  Aldatmanın altında yatan nedenleri iyi ele almak gerekiyor. İnsan neden aldatır aldatmaya sebebiyet verecek olaylar nelerdir. Ruhsal ve vicdani gelişimini tamamlamayanlarda aldatma daha ileri seviyelerde olabiliyor.
   
 7. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Bende güneş gazetesi aldatan kadınlar sayfasını okuduktan sonra aldatmanın igrenc bir sanat oldugunu ögrendim.
   
 8. u

  ufuk Misafir

  Bence ne olursa olsun ne biterse bitsin bir erkek veya bir kadın eşini aldatıyorsa o insan kişiliğinden çıkmış insandır aldatmak kolay olabilir ama namussuzluktur bence ...
   
 9. g

  gamzelim Misafir

  :( sizin için konuşmsk kolay öyle zor bir durum erkek içinde kadın içinde ama hiçbişeyi bilmeden yorum yapmayalım arkadaşlar adam hakediyorsa aldatırım ben
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş