1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Güne Başlama Draması

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Gün Işığı tarafından paylaşıldı.

 1. Gün Işığı

  Gün Işığı Moderatör

  Güne başlama draması olarak yararlanabileceğiniz bir drama örneğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu drama örneğini benin miniklerim çok seviyor. Bence siz de deneyim siz de ne kadar etkili bir drama etkinliği olduğunu görün.

  Eş seçilir. Eşler birbirine sırası ile : Başına, omuzlarına, parmak uçları ile sırtına, beline otururken masaj yapar. Sonra yere uzanır. Avuç içi ile omuzlarına, bacaklarına masaj yapar. Ellerinin yanını kullanarak hafif vuruşlarla masaja devam eder, avuç içini hafifçe bastırarak yapacağı masajla bitirir.

  • Karışık serbest yürünür. Yanından geçenlerle göz kontağı kurulur. (Anne, sevgili, düşman, sevilmeyen kişi olarak komutlar verilir. )
  • Karşılıklı iki gruba ayrılarak paralel durulur. Karşı gruptan eş seçilerek onun önüne yürünür. Tekrar geri dönülerek gruptaki yere geçilir. Sonra diğer grup karşı gruptan birinin önüne giderek durur. Tekrar yerine geçer. Kimlerin birbirlerini seçtikleri değerlendirilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş