1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gülmenin Faydaları Nelerdir

Konu, 'Haberler' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Gülümsemenin ne kadar çok yararı olduğunu bilseydiniz eminim ki her fırsatta gülümserdiniz. Hayatımızın bir çok alanında oluşturduğu pozitif etki sebebiyle sağlığımızı iyi yönde etkilemesi gülmenin yararları arasında sayılabilir.

  Gülmek yaşantımızı ve sıhhatimizi olumlu yönde etkileyen en önemli olaylardan biridir. Son zamanlarda yapılan araştırmaların sonucunda gülmenin ve kahkaha atmanın sağlığa yararlı olduğunu yaşantımızın pek çok alanında pozitif etkiye sahip olduğunu göstermekte.


  Gülümseyemiyorsanız yalandan yüzünüze bir gülücük yerleştirmeye gayret edin. Bu bile endorfin salgılamanız için yeterli olacaktır.Beyniniz, her iki tip gülümsemede aynı kaslar çalıştığı için, gerçek gülümseme ile yalancı gülümsemeyi ayırt edemezler.Ayrıca Endorfin kendimizi mutlu hissetmemizi ve stresimizin azalmasını sağlamaktadır.Ayrıca bu hormon aynı zamanda vücudun doğal ağrı kesicisidir. Kronik ağrılara sahip insanlar için gülmek acı ile başa çıkmak için iyi bir yoldur.

  Gülümsemek ciğerleri genişletir, vücudumuzdaki kasları esnetir ve özdengeyi uyarmaya yarar.Bu, vücudumuza egzersiz yapmış gibi fayda sağlar ve oksijen alımınızı destekler. Kahkaha duygularınızı serbest bırakmanızı sağlamaktadır. İçinizde tuttuğunuz duyguları serbest bırakmanın en iyi yolu iyi bir kahkaha atmaktan geçer. Gülümsemek, insanların size yaklaşabilmesi için cesaret verir. Gülümsediğiniz zaman başkalarıyla daha kolay iletişime geçebilir ve daha çok eğlenebilirsiniz. Gülümsemek için kendinize olanaklar ve fırsatlar yaratmaya gayret edin.
  gülümse.jpg
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş