1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Grip Hastalığına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Birçok kişinin halsizlik ve ateş belirtileri ile yataklara düştükleri gripten kurtulmak için birtakım bitkilerden yararlanmakta fayda görülmektedir. Grip olan vücut birçok kişiyi halsiz bırakmakta ve vücut savunmasız kalmaktadır.

  Gribe iyi gelen bitkiler şunlardır:

  *Ihlamur: Grip denilince ilk akla gelen bitkidir. İltihap giderici ve ağrı kesici özelliği bulunan ıhlamurun boğazdaki tahrişi giderici etkisi bulunmaktadır. Soğuk algınlığı tedavisinde oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

  *Adaçayı da ağız ve boğaz ağrılarında son derece etkili bir bitki olarak bilinmektedir. Çay şeklindeki adaçayının boğazda gargara şeklinde kullanılması da ağrılarınızı dindirici özelliğe sahiptir.

  *Karanfil: Ağız ve boğaz mukozasında yangı giderici etkide bulunmaktadır. Birçok kişi tarafından soğuk algınlığında çay olarak da tüketilebilmektedir.

  *Top ve toz halindeki karabiberden yararlanarak hazırlanana çayın gargara olarak da tüketilmesi enfeksiyonlar üzerinde etkilidir. Bağışıklık sistemi düzenleyici etkisi de bulunmaktadır.

  *Zencefil: Soğuk algınlığı ve grip önleyicidir. En kuvvetli iltihap giderici olarak da bilinmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş