1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gregory Mendel

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Mendel kanunları olarak bilinen 3 genetik kanununu bulan ünlü bilim adamı[​IMG] kalıtımın prensiplerini ortaya koyan kişi olarak tarihe geçmiştir. Mendel'in kalıtım prensipleri[​IMG] evrim teorisinin geçersizliğini ortaya koyan en önemli bilimsel dayanaklardan biri olmuştur.
  [FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Gregory Mendel bezelyeler üzerinde yaptığı çalışmalar sonucunda kalıtım kanunlarını keşfetti. Aynı zamanda bir din adamı olan Mendel'in bu keşfi Darwin'in evrim teorisinin önemli bir çıkmaza girmesine neden oldu.

  [FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Kendi bulduğu kalıtım prensipleri bir yandan evrim teorisini çürütürken[​IMG] diğer yandan Mendel kişisel olarak da tesadüflerin dünyayı oluşturamayacağına[​IMG] herşeyi olduğu gibi[​IMG] dünyayı da Allah'ın yarattığına inanan bir din adamıydı
   
 2. Yasenya

  Yasenya Yeni Üye

  Paylaşım için teşekkürler.
   
 3. C

  Compagno Yeni Üye

  Genetik alanında gelmiş geçmiş en büyük bilim adamı ve evrim teorisini çürüten kanıtı da; insanı oluşturan yapı birimlerinin işlevsiz olduğu her birinin doğru yere yerleştirilmek zorunda olduğu ve bunların kendiliğinden doğru yere yerleşemeyeceği gerçiğidir...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş