1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gözbebeği İltihabı Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi

Konu, 'Göz Hastalıkları' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  İritis olarak bilinen gözbebeği iltihabı gözbebeğinin iltihaplanması şeklinde ortaya çıkan bir hastalık olarak bilinmektedir. Gözbebeği iltihabı bazı kişiler tarafından önemsenmemektedir; fakat körlük oluşumuna sebep olacak şekilde tehlike yaratan durumların oluşumuna neden olabilmektedir.
  Gözbebeği İltihabının Belirtileri nelerdir?
  Gözbebeği iltihabı olan kişiler öncelikle ışığa bakamazlar. Gözlerde sulanma ve kızarıklık oluşumu bilinen en belirgin belirtiler arasında yer almaktadır. Gözlerin alt ve üst kısımlarında şiddetli ağrı oluşumları meydana gelmektedir. Gözün renkli kısmının etrafındaki renkte koyulaşma meydana gelme durumu da varsa ve diğer belirtileri de görüyorsanız mutlaka bir göz doktoruna görünmeniz gerekmektedir.
  Gözbebeği iltihabı bazı hastalıklara sahip olan bireylerde genel olarak oluşabilme ihtimali olan bir hastalık olarak bilinmektedir. Frengi, şeker hastalığı, göz yaralanmaları ve gözün mikrop kapması, diş çürükleri, romatizma, burun iltihabı görülen bireylerde gözbebeği iltihaplanmasının görülme sıklığı fazladır.
  Gözbebeği iltihabı tedavi edilmeden önce bu hastalığa sebep olan etken belirlenmelidir. İltihap oluşumuna neden olan belirtiler ortaya konulduktan sonra göz damlalarından yararlanılarak tedavi aşamasına geçilmektedir. Gözbebeği iltihaplanmasında tedaviye cevap alabilmek amacı ile kişinin gözünü dinlendirmesi gerekmektedir. Gözde sürekli hasar oluşumuna neden olacak durumların önüne geçmek için belirtilerini fark eder etmez göz doktoruna müracaat etmek gerekmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş