1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gözaltı Torbaları İçin Alınabilecek Önlemler

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Kalecik tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kalecik Yeni Üye

  [​IMG]


  Gözaltı Torbaları İçin Öneriler

  1. Göz torbalarına neden olan en önemli etken göz yorgunluğudur. Gün içinde bilgisayar başında olmak, televizyon izlemek gözlerinizi yorar. Bu yüzden bunlardan olduğunca uzak durmanız tavsiye edilir.

  2. Bu tatsız görüntüye neden olan diğer bir sebep ise uykusuzluktur. Düzensiz uyumak göz torbası oluşumunu tetiklemektedir. Bu yüzden mutlaka düzenli ve gerektiği kadar uyumaya özen göstermelisiniz.

  3. Aşırı stresten uzak durmaya özen gösterin. Stres yaptığınızda vücudunuzdaki diğer kaslar gibi, gözaltındaki kaslarda kasılmakta ve burada torbalara neden olan yağ dokuları tetiklemektedir.

  4. Oluşmuş göz torbalarını indirmek için, buz kompresi uygulayabilirsiniz. Buz parçalarını gözaltlarına tutarak hızlı bir şekilde dağılmasını sağlamak mümkündür. Bu uygulama yaklaşık olarak 10-15 dakika içinde etkisini göstermektedir.

  5. Bunun dışında herkesin bildiği, badem ya da patates uygulaması oldukça fayda sağlamaktadır. Gözlerindeki yorgunluğu alarak torbaların yok olmasını sağlayan bu yiyecekler oldukça faydalıdır.

  6. Son olarak imdadınıza çay uygulaması yetişmektedir. Soğuk olan siyah çay ya da papatya çayına batıracağınız pamuklar yardımıyla uygulayacağınız bu yöntemde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.


  kaynak:kadinlaralemi
   
 2. G

  Gülveren Yeni Üye

  Göz altı torbalarına hep sinir olmuşumdur
   
 3. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Göz altı torbaları gerçekten sinir bozucu fakat yukarıdaki yöntemleri deneyerek önlem alınabilir.
   
 4. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  erken yatın erken : )
   
 5. Murat

  Murat Yönetici

  Bence de kendinize iyilik yapın televizyon başında zaman geçirmeyin eve geçince güzelce dinlenin.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş