1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gözaltı Morlukları Kimlerde Görülür?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Gözaltı morlukları zaman zaman karşımıza çıkabilmektedir. Peki, hiç düşündünüz mü bu morluklar kimlerde görülür? Alerjik rahatsızlığı olan kişilerde gözaltı morlukları diğerlerine göre daha sık görülür. Alerjik rahatsızlıklarda gözde ve burunda meydana gelen akıntı ile damarlarda kan birikimi olur. Bu kan birikimi ile gözaltı bölgesinde damarların belirginliği artar ve gözaltında morluk oluşumları meydana gelir. Alerjiden kaynaklı göz şişmelerinde şişen gözün gölgesi yüze düşünce de mor görünüm oluşur.

  Sinüsleri tıkanık olan kişilerde göz ile burun arasındaki damarlar genişleyip kan toplar. Bu damarlar koyulaşarak morluk şeklinde görülür. Gözaltı morlukları kötü beslenen kişilerde de görülür. Bunu sebebi olarak da cildin ihtiyacı olan besin ve vitaminleri alamadığı için renk değiştirmesi gösterilmektedir. Demir eksikliği de demir eksikliğinin bir belirtisidir.
  6639.jpg
  Aşırı su tüketen kişilerde de damarlarda genişleme meydana gelir; bu da gözaltı morarması oluşturabilir. Yaşlanma ile ortaya çıkan kırışıklık ve sarkmalar da gözaltı bölgelerinde gölgelenme ve koyu renkli görünüme sebep olur. Sigara kandaki oksijen miktarını azaltır ve göz altı torbaları bu kişilerde de görülür.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş