1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gözaltı kırışıklıklarına estetik çözüm

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Kadınların yaşlandıkça en büyük sorunlarından biri haline gelen gözaltı kırışıklıkları ya da göz kapağı düşüklüğü küçük bir operasyonla artık sorun olmaktan çıkıyor. Sarkık göz kapaklarının yol açtığı yorgun ve cansız bakışlardan göz kapağı estetiğiyle kurtulabilirsiniz…
  Sarkık, fazladan deri göz kapaklarınız doğal hareketlerini engelliyorsa veya göz kapaklarında yüzünüze ve bakışlarınıza yorgun bir ifade veren şişlikler bulunuyorsa göz kapağı estetiği yaptırabilirsiniz.
  Sadece göz çevrenizde bulunan kazayağını düzelttirmek istiyorsanız botoks, kimyasal soyma işlemi ya da lazer yaptırmanız yeterli.
  Gözlerin altındaki halkalar için hyalurik asit veya yağ gibi dolgu maddeleri, renk açıcılar kullanılabilir.
  Doktorunuz, göz çevresindeki hasarı onarmak ve istediğiniz sonuçlara ulaşmanız adına size yol gösterecek, hangi müdahalelere ihtiyacınız olduğunu söyleyecektir.
  Göz kapağı estetiğinin riskleri
  Göz kapağı estetiğinin taşıdığı riskler arasında; hematoma (cildin altında kan toplanması), iltihap, yaralanma ve izler, alerjik reaksiyonlar ve tahminsizlik nedeniyle yinelenen ameliyatlar bulunuyor. Ameliyat sonrası gözlerde kuruluk veya iritasyon olabilir.

  Ayrıca göz kapağında fonksiyon bozukluğu da gözlemlenebilir, bu da yeni bir müdahale gerektirir. Müdahaleden birkaç gün sonra başınız yukarda kalacak şekilde dinlenmelisiniz. İlk 48 saat hastalarda farklı seviyelerde şişlikler gözlemlenir. Bu şişlikler bazen sadece bir hafta içinde geçebilir. İlk hafta geçtikten sonra makyaj yapabilir hale gelirsiniz.
  Rahatlamak için göz damlalarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca koyu camlı güneş gözlüğü de kullanabilirsiniz.
  Ve sonuçlar
  Göz kapağı estetiği yaptırdıktan sonra çok daha dinlenmiş ve tazelenmiş göründüğünüzü fark edeceksiniz. Kesik izleri birkaç ay içinde silikleşecek, çoğunlukla kaybolacaktır.
  Ameliyat nasıl yapılıyor?
  Ameliyatın zorluğu göz kapağı bölgesindeki sarkıklığın derecesine, kaşların pozisyonuna ve gözleri çevreleyen kasların durumuna bağlı.
  Göz kapağı ameliyatında yapılan kesik göz kapağının doğal katlanıp açılma bölgesinin altında kalır ve gözlerin dış köşelerinden çok az dışarıya doğru uzar. Bu şekilde yapılan kesikler fazladan derinin ve yağ dokularının kolaylıkla alınmasını sağlar.
  Kesik gözün doğal yapısını takip ettiği için fazla belli olmayacaktır.
   
 2. M

  Muhibbi Yeni Üye

  Bunun herşeyin estetiği çıktı yapay artık herşey
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş