1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Göz Sağlığınızı Korumak İçin Neler Yapabilirsiniz?

Konu, 'Göz Hastalıkları' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Gözlerimizde damar ve sinirle fazla olduğu için gözümüzü daha hassas bir şekilde korumalıyız. Gözde alerji oluştuğunda kızarıklık, yanma, kaşıntı, sulanma ya da çapaklanma gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gözlerinizde sık sık oluşmaya başlıyorsa su ile çıkabilen makyaj malzemesi tercihinde bulunmalı ve makyaj malzemelerinizi sık aralıklarla yenilemelisiniz.

  Yoğun yağlı kozmetik ürün seçimi yapmak yerine su bazlı ürün seçiminde bulunmalısınız. Çünkü yaplı kozmetik ürünler göz yaşı bezinin çalışmasına engel oluşturduğu gibi korneanıza da zarar vermektedir.

  Yatmadan önce göz makyajınızı temizlemezseniz kaşıntı, kızarıklık gibi alerjik durum oluşumlarına neden olabilirsiniz. Göz kapağı ve göz altına sürülen kozmetik ürünler gözün dış zarına zarar verebilmektedir; bu nedenle geceleri yatmadan önce mutlaka göz makyajınızı temizlemelisiniz.

  Makyaj malzemesi ve krem kullanımları esnasında mutlaka kullanım tarihine göz atmalısınız; çünkü tarihi geçen malzeme kullanımı ile göz ve kirpiklerinize zarar verebilirsiniz.

  Makyaj yapmadan evvel eller yıkanmalı ve asla kirli ellerle göz makyajındaki hatalar düzeltilmemeli. Ya da göz makyajı hataları kirli mendil ve pamuklarla temizlenmemeli.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş