1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Göz makyajı ve diğer makyaj ürünlerini yatmadan önce veya gerekmediği zamanlar da mutlaka temizlenmelidir. Eğer temizlenmezse ve makyajınız uzun süre durursa, cilt gözeneklerinin tıkanma olasılığı büyük oranda artmaktadır. Bu nedenle cildinizde karşılaşmak istemediğiniz sivilce & siyah noktalar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Makyajı temizlemek için binlerce markanın trilyonlarca ürünü mevcut bulunmaktadır. Ne kadar bununla ilgili çok ürün bulunsa da, en az onlar kadar etkili olan zeytin yağı ya da badem yağı gibi organik ürünlerde bulunmaktadır. Bir parça pamuğa bir kaç damla zeytin yağı ya da badem yağı damlatıp, hafifçe baskı uygulayarak makyajınızı silebilirsiniz. Bu sadece en fazla 2-3 dakikanızı alacak yöntem ile cildinizi muhafaza etmek oldukça kolay ve cildin beslenmesine katkı sağlayıcı bir uygulamadır.

  Göz Makyajını Temizlemek İçin Diğer Yöntemler

  · Vazelin: Vazelin de zeytin yağı gibi hem ucuz hem de güzel bir temizleyici olarak bilinmektedir. Bir parça vazelini parmak uçlarınız ile makyajınızın üzerine sürün. Ilık suyla ıslattığınız bir parça pamuk ya da ona benzer bir bezle vazelin sürdüğünüz bölgeleri silin. Bu yöntem gölge ve rimelleri çok kısa sürede temizleyen bir yöntem olarak bilinmektedir.

  · Hassas Ciltler: Cildiniz hassas ve narinse bebek yağı ile işinizi görebilirsiniz. Bir kulak pamuğuna ya da bir parça pamuğa 3-4 damla bebek yağı dökün ve makyaj yaptığınız bölümleri fazla bastırmadan silin. Bebek şampuanı da bebek yağı kadar etkili bir üründür.

  · Islak Mendiller: Yukarıdaki uygulamaları gerçekleştirecek kadar vaktiniz yoksa makyajı temizlemek için en azıncan hipoalerjenik ıslak mendillerden de yararlanabilirsiniz.
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Bu konuda dikkat edilmesi gereken konu göze temas ettirme üzerine olmalı..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş