1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Göz Kalemi Kullanırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Konu, 'Makyajın Püf Noktası' kısmında Yalnız Kalpler tarafından paylaşıldı.

 1. Y

  Yalnız Kalpler Misafir

  Göz kalemi gözlerinizi belirginleştirmek için yararlanabileceğiniz makyaj ürünleri arasından en çok tercih edilenler listesinde yer almaktadır. Göz kalemi gözlerinizi derinleştirdiği gibi küçük gözlü olanlarda gözleri büyük göstermeye de yardımcı olmaktadır.

  Göz kalemi kullanırken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle kirpik diplerinize ince bir çizgi şeklinde çizgi çizerek kullanıma başlamalısınız. Bunun sebebi olarak ise yanlış bir çizgi çizmeniz durumunda çabuk silim işlemini gerçekleştirebilmeniz amacıyla yapılmaktadır. Çizgiyi düzgün çizmeniz durumunda makyajın ilerleyen aşamalarında göz kaleminizi kalınlaştırabilirsiniz.

  Göz kalemi tercihinizi ten renginize uyumlu seçmeniz de dikkat etmeniz gereken hususlar arasındadır. Beyaz ve açık mavi tonlarında tercih ettiğiniz göz kalemleri gözlerinizi daha iri göstermenize yardımcı olacaktır. Bu göz kalemleri sayesinde son derece çekici bakışlara kavuşabilirsiniz. Buğulu ve çekici bakışlı bir görünüm kazanmak istiyorsanız da göz kalemi ile çizdiğiniz çizgiyi pamuk çubuk yardımı ile yaydırabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş