1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gorilla Glass Cam Nedir ?

Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Gorilla Glass Cam Hangi Markalarda Kullanılıyor ?
  Gorilla Glass Cam Ne Kadar Dayanıklı ? ,


  Gorilla Glass Cam Kullanan Markalar
  Gorilla Glass, Corning isimli bir şirketin geliştirmiş olduğu ve günümüzde en sağlam cam biçimlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Çok ince bir yapıya sahip olmasına rağmen, aynı incelikteki bir çok cam çeşidinden kat be kat sağlam olan bu cam alkali-alüminosilikat ile harmanlanmış bir cam olarak tabir edilebilir.

  Gorilla Glass hangi markalar kullanıyor Son olarak Blackberry Blade modelinde varlığı kesinleşen Gorilla Glass denilen ekranlar aslında birçok marka tarafından akıllı telefonlarda, tabletlerde ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılıyor.  [​IMG]  Corning şirketi kimyasal olarak güçlendirilmiş camlarını 1960 yılında test etmeye başladı ve bu projeya Project Muscle ismini verdi. Gorilla Glass projesi 2006'da başladı ve bir çok elektronik cihazda kullanımı mevcut.

  Özellikle dokunmatik ekranlı akıllı telefonlarla birlikte ortaya çıkan esnek ve yumuşak ekranlar en ufak darbe ve çizilme durumlarında kullanılamaz hale gelebiliyordu, gorilla glass tam da bu noktada üreticilerin imdadına yetişmiş durumda.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Çok iyi bir cam türüdür, evin camını da yaparlar mı? :)
   
 3. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

 4. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  hiç güleceğim yoktu doğrusu :))))
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş