1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gönül Akkor Biyografi-Gönül Akkor Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Gönül Akkor (doğum 1942 İstanbul) Türk Müziği sanatçısıdır.

  Ankara Radyosu'nda stajyer olarak müzik yaşamına başladı ve kısa süre zarfında memleketin en popüler isimlerinden biri haline geldi. Arka arkaya yaptığı plaklar ile büyük bir başarı elde etti. Bu başarısını sahne çalışmalarına da aktardı ve ülkenin en aranan assolistlerinden biri konumuna geldi.

  Asıl olarak Türk Müziği şarkıcısı olarak tanınmasına ve daha çok bu alanda ünlenmiş olmasına rağmen Türk Popu'nda da söz sahibi olmuş ve bu alanda yaptığı plaklar ile de büyük bir başarı elde etti. Türk Popu'nun en önemli söz yazarları olan Sezen Cumhur Önal ve Fecri Ebcioğlu ile birlikte çalıştı.

  Gönül Akkor'un bu türde plakları arasında 1960 sonları ile 1970 başları arasında epeyce pop 45'lik yapmasına sebep olmuştur.

  1970'lerin hemen başında 1990'lı yıllarda da Sezen Aksu'nun önerdiği bir projeyi kabul etmiş ve "Beni Tanıma" adlı albüm ve aynı isimli şarkı ile yeniden gündeme gelmiştir.

  [​IMG]
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  bir donemin unlu turk sanat muzigi yorumcusu.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  60'larda parlamis zamanin gozde sanat muzigi yorumcusu.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş