1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Göksel Biyografi-Göksel Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Göksel özel müzik çalışmalarının yanı sıra birçok orkestrada solistlik yaptı.

  1995 yılında Sezen Aksu ve Sertap Erener'in çalışmalarında vokalist olarak görev aldı. Ve aynı yıl ünlü müzisyen Onno Tunç'la tanışmasıyla birlikte müzik yaşamını bir albüm ile bütünleştirmeye karar verdi. Ancak Onno Tunç'un talihsiz bir kaza sonucu ölümüyle aramızdan ayrılması Göksel'in albümünün gecikmesine neden oldu. Müzikal deneyimlerine deneyim katarak geçirdiği iki yılın ardından ilk albümünü 1997 yılında çıkardı.  "Yollar" adını taşıyan albümde onsekiz yaşından itibaren yaptığı söz ve bestelerine yer verdi. Müzik direktörlüğünü Sarp Özdemiroğlu ve Kave Bahçeban'ın yaptığı albümde on parça yer aldı. Kendininkiler dışında söz ve müzikleri Sezen Aksu ve Onno Tunç'a ait "Kurşuni Renkler" ve "Yakışıklı" adlı iki şarkıyı yorumladı. Albümün ses getiren ilk parçası farklı gitar tonları Erkan Oğur gibi duayenlerle çalıştı.  Sanatçı ikinci albümü "Körebe" Ekim 2001'de piyasaya çıktı. Toplam 11 şarkının bulunduğu albüm şarkılarının 5'inin bestesi 9'unun da sözleri sanatçının kendisine ait.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  her albümde yeni bir imaj benimsediği için bir sonraki albüm çıktığında ve göksel albümü tanıtmak için tv programlarına çıkmaya başladığında onu yine tanıyamayacağız. kim bu diye bakacağız. e stüdya çalışmalarına da yaza doğru başlarsa ancak işte...
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  hastalık derecesinde unutkanlığa sahip, kendi şarkı sözlerini bile unutan, baygın bakışlı, güzel şarkılar yapan, yaptıran sevimli bayan.
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Kendisi sevdiğimiz bir sestir, özellikle baş başa iken gitarı ile bize verdiği müzik ziyafeti unutulmazlar arasındadır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş