1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Göksel Baktagir Biyografi-Göksel Baktagir Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Göksel Baktagir  1966 yılında Kırklareli'nde doğdu. Müziğe sekiz yaşında babası Muzaffer Baktagir'in gözetiminde başladı. 1983 yılında girdiği İ.T.Ü.Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'ndan 1988'de mezun oldu. Bu okulda bir yıl sonra lisansüstü eğitimine başladı.  Aynı yıl İsviçre ve Türkmenistan'da konserler verdi.  Beste çalışmalarına konservatuar öğrenciliği yıllarında başlayan Göksel Baktagir'in Lawrence "Butch" Morris ile yine Akbank Caz Festivali'nde (1995) konserler verdi. Morris ile verdiği konser 1996'da CD olarak yayınlanmıştır.  1997'de Burhan Öçal'ın daveti üzerine Almanya ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde konserler vermiştir.2004 yılında Tefken Filarmoni Orkestrasıyla Türkiye ve Japonyada saz soliti olarak konserler verdi.

  Sanatçı 1998'den beri İstanbul Sazendeleri grubuyla Türkiye içinde ve özellikle akademik kurumlarda konserler vermektedir.  Asli görevi olan Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği topluluğundaki çalışmalarının yanında Buğra Can ve Cansu adlı iki çocuk babasıdır.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  dinlemekten büyük haz duyduğum üstad. her eserinde ayrı huzur vardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş