1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Göğüslerin sarkmasını engellemek için;

Konu, 'Göğüs Sağlığı ve Bakımı' kısmında Aslı tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Aslı Yeni Üye

  1.Meşe ağacının kırılmış kabuklarını demleyin. Ve bununla göğüs banyosu, kompres ve masaj yapın.  2.Serpolet (bir tür yabani kekik) ve biberiyenin çiçek ve yapraklarını demleyin, göğüs banyosu, kompres ve masaj yapın.
  Sarkma eğilimi gösteren göğüsleri yeniden sıkıştırmak ve sertleştirmek için:  1.Kabuklarıyla beraber ince rendelenmiş ham elma lapasını göğüslerinize sürün, en az 30 dakika bekleyin.  2.Kasıkotu bitkisinin tümünü, bir fincana iki tutam olacak şekilde, demleyin. Günde bir fincan için.


  3.Yarım tutam kırlangıç otunun taze yaprak ve çiçekleri, bir tutam lavanta çiçeği, bir tutam ısırgan otu taze yaprağı, iki baş papatya. Bu bitkilerin hepsini 1 lt suda demleyin ve bir gece dinlenmeye bırakın. Elde ettiğiniz sıvıyla göğüslerinize kompres ve masaj yapın.


  Göğüs çatlakları  1.Karakafes otu taze yaprağı lapası

  2.Koyun gözü(ak papatya)yaprak ve çiçeği lapası

  3.Akhuş ağacı tomurcuklarının kaynatılmasıyla elde edilecek suyla yapılacak kompresler ( bir fincana dört tutam)

  4.Civanperçemi taze özsuyuyla kompresler

  5.Civanperçemi yaprak ve çiçeği ve küçük papatya (köpek papatyası) çiçeği demlemesinden elde edilen suyla kompres ( bir litre su için her ikisinden de ikişer tutam, ayrıca bu demlemeden günde iki fincan içilmelidir)
   
 2. s

  sailormoon Yeni Üye

  çoğu kadın malesef göğüslerinden şikayetçi, bu bilgiler çok yararlı olacak, teşekkürler
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş