1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Göbek Yağlarına İyi Gelen Besinler

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Rabba tarafından paylaşıldı.

 1. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  Bir çok besin göbek kısmındaki yağlanmaya karşı koruyucu olduğu gibi yağlanmayı da engellemekte, bu besinler nelerdir derseniz teker teker bakalım.
  [​IMG]
  Soğuk patates: Patates soğukken lif bakımından daha zengin bir besin konumuna gelir. Bu lifler aynı zamanda açlık hormonlarının üretilmesinde etkilidir. Nişasta, lif, vitamin ve mineral bakımından zengin olan patates yağlarınızın yakımını hızlandırıcı etkiye sahiptir.

  Aspir yağı: Salatalarda elma sirkesi kullanımını nasıl gerçekleştiriyorsak aspir yağını da o şekilde kullanarak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bu yağda yer alan asitler aynı zamanda metabolizma üzerinde hızlandırıcı etkiye sahiptir.

  Armut: Armut lif deposudur ve açlık hissini giderici etkisi büyüktür. Antioksidan bakımından son derece zengin olan bu meyve göbek bölgesindeki yağ depolanmasının önüne geçmede son derece etkilidir.

  Elma Sirkesi: Balık ve salatalarda tüketimi sağlanarak vücuttaki yağ yakımının hızlanmasında etkilidir.

  Siyah fasulye: Mutfakların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan siyah fasulye açlık hissinizi gidermede etkili olduğu gibi protein ve lif deposudur. Bu zengin lif deposu göbek bölgesindeki yağların yakımında son derece etkilidir.

  Ay Çekirdeği: Ay çekirdeği yağ yakımında etkili bir besindir. Ay çekirdeğini her türlü yiyeceğe eklenerek yenilebilir.

  Göbek yağlarını eritmek istiyorsanız mutfağınızdan patates, aspir yağı, elma sirkesi, ay çekirdeği, armut ve elma sirkesini eksik etmemeniz önerilmektedir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş