1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Göbeğinizi 5 Adımda Yok Edin!

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Kadın erkek hiç kimse göbeğinden hoşlanmaz. Peki, göbek nasıl oluşur biliyor musunuz? Düzensiz yemek yemek; uzun süre aç kaldıktan sonra yemeğe saldırmak yani fazla yemek yemek sonucunda göbek oluşumu kaçınılmaz olmaktadır.

  Göbekten kurtulmak için;

  *Yemek sırasında ya sıvı tüketiminizi azaltmalı ya da tamamen kaldırmalısınız. Çünkü yemek sırasında, öncesinde ya da sonrasında tüketilen sıvılarla birlikte mide büyümekte; karın kası da çalışmıyorsanız göbek oluşumu kaçınılmaz olmaktadır.

  329875.jpg


  *Yemek yemek için birçok kişi acıkmayı bekler. Halbuki yemek yemek için acıkmayı beklemezseniz hem daha az yemek yiyecek hem de sindirim sisteminizin hızlı çalışmasına yardımcı olacaksınız.

  *Aynı öğün içerisinde yüksek hacimli besin tüketimlerinden kaçınmalısınız.

  *Suyu lıkır lıkır içip birden midenizi dolduracağınıza azar azar ama sık tüketerek vücudunuza en faydalı tüketim tercihinde bulunabilirsiniz.

  *Yemeklerinizi parçalayarak yiyebilirsiniz. Öğle yemeğinde iki kap yemek, salata, yoğurt yerine bir kap yemek salata yoğurt tüketimi tercihinde bulunabilirsiniz. 3-4 saat sonra bir kap sütlü tatlı ya da 3- 4 adet bisküvi yiyerek öğle yemeğindeki açığı kapatabileceksiniz. Ayrıca bu açık kapatma sizin akşam yemeğine çok az oturmanıza engel oluşturacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş