1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Genel Sağlık Sigortası Limiti Nedir?

Konu, 'Kurumlar' kısmında dr.zekiye tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dr.zekiye Yeni Üye

  Genel Sağlık Sigortasının Limiti Nedir?
  Genel Sağlık Sigortası Limitleri Hakkında Bilgi
  Genel Sağlık Sigortası Limiti Neler


  Sağlık sigortası nedir
  Sağlık sigortaları; sigortalının, hastalık ve kazaların yaratacağı sağlık giderlerini karşılamak için hazırlanmış planlardır. Oluşan riskler poliçede belirtilen, genel ve özel şartlar dahilinde, limitler doğrultusunda karşılanır.

  Neden Özel Sağlık Sigortası
  Sağlık Sigortası, sigortalılara diledikleri doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sağlar.

  Sigorta yılı içinde sigortalıların geçirdiği herhangi bir kaza ya da hastalık sonucu yaptırdıkları ayakta ya da yatarak teşhis ve tedavilerine ait masraflarını, sigortalıların seçtikleri ürüne bağlı olarak sadece yurtiçinde veya dünyanın neresinde olurlarsa olsun karşılar.

  Sigortalıların hastalanması halinde özel sağlık kuruluşlarında yaptırdıkları tedaviler ile ilgili yüksek meblağlı giderleri karşılayarak, sigortalıların en zor anlarında en büyük yardımcısı olur.

  Sağlık sigortasından kimler faydalanabilir
  Sağlık sigortasına ilk giriş yaşı en fazla 65' tir. Yeni doğan çocuklar, Anne veya babalarının sigortalı olması halinde doğumlarından 15 gün sonra poliçeye dahil edilebilirler.

  Teminatlar nelerdir Nasıl kullanılırlar?
  Sağlık sigortalarında yatarak tedavi ve ayakta tedavi olmak üzere iki türlü tedavi teminatı vardır. Yatarak tedavi teminatı tek başına alınabilir, kullanılabilir. Fakat ayakta tedavi teminatı yalnız başına alınamaz. Genel olarak her iki teminat beraber alınır.

  Yatarak tedavi teminatı nedir
  Hastalığın tedavisi için cerrahi bir uygulama ya da hastanede yatışı gerektiriyorsa kullanılan teminat, yatarak tedavi teminatıdır. Sigorta şirketi oluşacak olan masrafları poliçede belirtilen limitlerde karşılar. Poliçe özel ve genel şartlarında yazılı olan alt limitler olabilir. Bunlar; ameliyat giderleri, oda refakatçi giderleri, özellikli tedavi, yoğun bakım gideri, suni uzuv giderleri, ameliyat malzemeleri, küçük müdahaleler, evde bakım, acil durumlardır.

  Sigorta ettiren ile sigortalı arasındaki fark nedir
  Sigorta ettiren; sigorta sözleşmesini yapan ve prim ödeme sorumluluğunu taşıyan kişidir. Sigortalı ise poliçe sertifikanızda isimleri belirtilen ve sağlık durumu sigorta sözleşmesine konu olan kişilerdir.
  Tazminat / Prim Oranı nedir? Nasıl hesaplanır?

  Tazminat / Prim Oranı, sağlık sigortalı indiriminin belirlenmesinde kullanılan değerdir. Poliçe geçerlilik süresince oluşan tazminat tutarının, ödenmiş olan brüt prime bölünmesi ile elde edilir.

  İstisna nedir?
  Poliçe Özel ve Genel Şartları gereği teminat dışı kalan durumlardır.
   
 2. K

  Kara Yeni Üye

  Genel sağlık sigortası için verilen bilgilere teşekkür ediyorum oldukça merak ettiğim bir konuydu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş