1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Gençlerin ve Çocukları Bağımlılığa İten Nedenler Nelerdir?

Konu, 'Psikoloji' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Bağımlık, özellikle madde ve alkol bağımlılığıdır, bağımlılık bir nesne yada olguya bağlı olma durumudur, yani kişi bunlar olamadan mutlu olamaya çalışamaya başlar ve o maddenin eseri haline gelir. Gençleri ve çocukları bağımlılığa iten faktörler neler olabilir, ele alacağız.Madde kullanımı ne yazık ki 12 yaşına kadar düşmüştür, bu nedenle gençleri ve çocukları bağımlılığa iten faktörleri ele almak gerekiyor.

  Genelde bireysel ve dönemsel kimlik sorunları vardır, cinsel kimlik gelişimindeki handikaplar vardır. Bir kişinin maddeye yönelmesinin asıl nedeni çatışmalardan kurtulmak için haz verici bir şeyler arar, bu haz verici şeyler küçük yaştan kontrol altına alınmalı..

  Merak bağımlılığa iten faktörler arasındadır. Haz eğilimli tüketim, zayıf kişilik öz güven eksikliği, sosyal uyumun az olması, Annenin çocuğu kendi yerine yetiştirmesi kendine göre dizayn etmek de çocuklarda bağımlılık yapabilir. Arkadaş çevresi, eğlence mezesi olarak madde kullanımı da bu kategoridedir.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bagimliligin hicbir turu iyi degildir bence.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş